tanio, ale czy warto?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

lasyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 21, 2015 21:52

tanio, ale czy warto?

Post autor: lasyk » śr wrz 02, 2015 18:55

Witajcie!
Mam standardowe głośniczki w swoim mk4 tylko przód i czegoś mi brakuje z tyłu. Moje pytanko brzmi. Czy warto stracić 120zł na coś takiego?
http://allegro.pl/tuba-basowa-aktywna-p ... 22123.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Od razu chcę zaznaczyć, że ma mi to dać tylko dodatkowy efekt z tyłu! Nie chodzi mi oto aby mi resztki syfu z nadkoli sypało od bassu, ani żeby stanać pod remizę i dawać czadu. Proszę o wasze opinie tylko nie hejtujcie.
Pozdrowionka.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Re: tanio, ale czy warto?

Post autor: powalla » śr wrz 02, 2015 19:51

To syf jakich mało ...



Awatar użytkownika
ikaruzo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lut 06, 2014 14:20
Lokalizacja: Gliwice

tanio, ale czy warto?

Post autor: ikaruzo » wt wrz 15, 2015 00:53

zgadzam się z powalla nie warto inwestować w taka tubę pieniędzy, jeżeli chcesz coś małego to polecam Ci JBL 30 cm w skrzyni zamkniętej http://img14.staticclassifieds.com/imag ... djecia.jpg wydaje z siebie lekki soczysty bass :) (testowane w skodzie octavii II kombi na wzmacniaczu JBL GTO 4000)



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: tanio, ale czy warto?

Post autor: daniel.wwe » śr wrz 16, 2015 19:26

ikaruzo pisze:wydaje z siebie lekki soczysty bass :)
Ciekawe... mialem kiedys JBL GTO 1214 i nikomu tego szitu nie polece, buczydlo jakich malo, ten zaproponowany przez Ciebie pewnie jest tego samego pokroju


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: tanio, ale czy warto?

Post autor: bogib184 » czw wrz 17, 2015 06:14

Dla ikaruzo i wysokie tony są soczyste i basy są soczyste... Nie wie o czym pisze i tyle, wątpię, żeby miał jakieś porównanie do czegokolwiek innego, a samo stwierdzenie dawało radę, czy mi się podobało, to niewielka pociecha w takim wypadku...



Awatar użytkownika
ikaruzo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lut 06, 2014 14:20
Lokalizacja: Gliwice

Re: tanio, ale czy warto?

Post autor: ikaruzo » czw wrz 17, 2015 10:34

Ja nie wiem o czym pisze?;) powiem szczerze mam porównanie PB z JBL GT-5 ktore aktualnie mam w swoim aucie - sopran w GT-5 to porażka nie mogłem uzyskać tak czystego dźwięku i tak dobrej sceny jak z PB - tak wiec moja konfiguracja aktualna to GT-5 wofer i PB Tweeter a zwrotnica zrobiona samodzielnie. Do tego skrzynia JBL-a 38cm BR tył Pioneer i scena w moim aucie jest w miarę dobra (brakuje mi dalej sopranu po podlaczeniu skrzyni - aczkolwiek moze to byc wina radia.) ze skrzyń JBL-a miałem jeszcze 1204BP i póki co ta skrzynia według mnie była najlepsza. Bogib184 mam styczność z różnymi ludźmi którzy nie potrafią sami nic ustawić i przyjeżdżają do mnie (po czym mówią ze jest duzo lepiej) wiec prosze nie obrażaj . Panie kolego Daniel.wwe koledze nie zależy zeby waliło tak zeby okna w domu obok sie trzęsły a zależy mu na lekkim podbiciu basu nie dużym kosztem wiec co tańszego możesz mu polecić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

tanio, ale czy warto?

Post autor: vegetarrit20 » czw wrz 17, 2015 10:42

Szkoda kasy na takie wynalazki, kupiłem zaraz jak odebrałem prawko i nie polecam, sprawdzone na własnej skórze



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

tanio, ale czy warto?

Post autor: Qto » czw wrz 17, 2015 10:50

ikaruzo pisze:koledze nie zależy zeby waliło tak zeby okna w domu obok sie trzęsły a zależy mu na lekkim podbiciu basu nie dużym kosztem
zakładając delikatne podbicie basu...dlaczego nie polecisz głośnika 10" czy nawet 8" ?

PS możesz napisać dokładne modele:
"PB Tweeter", "skrzynia JBL-a 38cm", "tył Pioneer"...
...jaki wzmacniacz i jakie radio ?



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: tanio, ale czy warto?

Post autor: bogib184 » czw wrz 17, 2015 12:11

ikaruzo, nie przeproszę Cię, bo ja, oraz pewnie inni nie widzą nic obraźliwego w mojej wypowiedzi. Skoro nadal twierdzisz, że jesteś względnie doświadczony, porównywałeś do jakiegoś tam PB, czy innego JBL, to ja podtrzymam swoje zdanie - nie masz doświadczenia, a to nie jest obraźliwe.

Najzwyklejszy RE Audio RE10s4 jest bardzo udanym, budżetowym subwooferem, który gra, a nie muczy jak łaciata na pastwisku...



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: tanio, ale czy warto?

Post autor: daniel.wwe » czw wrz 17, 2015 16:04

ikaruzo pisze: Panie kolego Daniel.wwe koledze nie zależy zeby waliło tak zeby okna w domu obok sie trzęsły a zależy mu na lekkim podbiciu basu nie dużym kosztem
Qto pisze: zakładając delikatne podbicie basu...dlaczego nie polecisz głośnika 10" czy nawet 8" ?
Dokladnie. Po co 12" i na dodatek tluczek JBL.
Ja mam 8" i do uzupelnienia dolu nadaje sie znakomicie. Bas jest calkiem inny niz z buczydla JBL i jak na tak maly glosniczek potrafi zaskoczyc.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
ikaruzo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lut 06, 2014 14:20
Lokalizacja: Gliwice

Re: tanio, ale czy warto?

Post autor: ikaruzo » pt wrz 18, 2015 20:28

daniel.wwe pisze:
ikaruzo pisze: Panie kolego Daniel.wwe koledze nie zależy zeby waliło tak zeby okna w domu obok sie trzęsły a zależy mu na lekkim podbiciu basu nie dużym kosztem
Qto pisze: zakładając delikatne podbicie basu...dlaczego nie polecisz głośnika 10" czy nawet 8" ?
Dokladnie. Po co 12" i na dodatek tluczek JBL.
Ja mam 8" i do uzupełnienia dolu nadaje sie znakomicie. Bas jest calkiem inny niz z buczydla JBL i jak na tak maly glosniczek potrafi zaskoczyc.
Dobrze kolego, ty miałeś z tym doczynienia :) ja miałem z tą skrzynką co poleciłem i z kilkoma innymi.. Aczkolwiek myślę że masz rację - aczkolwiek apetyt rośnie w miarę jedzenia:P



lasyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 21, 2015 21:52

tanio, ale czy warto?

Post autor: lasyk » czw wrz 24, 2015 21:52

Panowie nie chciałem być dwa was jakimś obiektem przez który macie się kłócić więc spokojnie :D grzecznie zapytałem o poradę, bo jestem zielony w tematach car audio. Może jeszcze sprostując. Chciałbym coś z tyłu. W głośniki nie bardzo mam ochotę się bawić żeby wstawiać w drzwi z tyłu. Myślałem, że na pierwszy raz jakąś małą tubę aktywną nawet używaną, ale taką która sprawi jakiś efekt dłużej niż dzień po kupnie żeby się nie rozsypała tak jak ta co mówicie, że za 120zł to padło :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości