Zabieg wymiany uszczelniaczy zaworowych, coś poszło nie tak

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Zabieg wymiany uszczelniaczy zaworowych, coś poszło nie tak

Post autor: krzysiek1aa » sob sie 01, 2015 17:18

Witam, parę dni temu zrobiłem mały remont silnika mianowicie wymieniłem głowice(planowanie u szpeca ale wymiana uszczelniaczy już w moim zakresie) (moja głowica była popękana przy wtryskach) i rozrząd do tego czyściłem turbinkę gt1749VB,
i po 1 odpaleniu wszystko wyglądało dobrze aż do dzisiaj przejechałem ok 200km , odpaliłem auto i w lusterku chmurka niebieskiego dymku rece mi opadły ale po chwili przestało kopcić odczekałem jeszcze 2 minuty i podniosłem obroty do 2 tyś, z rury leci sporo niebieskiego dymu czym wyższe obroty tym więcej i tu moje pytanie jest możliwe że uszczelniacz wyskoczył z trzonka prowadnicy?? przy wymianie sugerowałem się filmikiem z youtuba gdzie gościu przy nakładaniu uszczelniacza smarował go olejem ja zrobiłem tak samo co myślicie o tym problemie ?? dadam że autem się nieda jechać bo aż wstyd taki dym za mną idzie.
Golf IV 1,9 tdi ALH 2000r chips 160km wtryski 0,216 turbo arl


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Zabieg wymiany uszczelniaczy zaworowych, coś poszło nie tak

Post autor: Michał_1977 » ndz sie 02, 2015 06:53

Spuszczałeś olej z IC po czyszczeniu suszarki?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Zabieg wymiany uszczelniaczy zaworowych, coś poszło nie tak

Post autor: krzysiek1aa » ndz sie 02, 2015 08:37

W sumie nie spuszczałem ale miałem ściągnięty wąż z dołu IC i palcem sprawdzałem czy jest tam dużo oliwy, w najniższym punkcie nie dało się palca zamoczyć dzisiaj go znowu odpalę i poobserwuję a jutro po pracy rozkręcę


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Zabieg wymiany uszczelniaczy zaworowych, coś poszło nie tak

Post autor: Naparstek » ndz sie 02, 2015 22:12

Może skaleczyles uszczelniacze przeciągając je przez trzonki zaworów. W dobrych zestawach dołączone są do uszczelniaczy takie nakładki plastikowe w kształcie rurki które zakłada się na trzonek zaworu a później ostrożnie nasuwa się uszczelniacz. Ostra krawędź trzonka zaworu przeważnie niszczy uszczelniacz



Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Zabieg wymiany uszczelniaczy zaworowych, coś poszło nie tak

Post autor: krzysiek1aa » pn sie 03, 2015 14:48

korzystałem z takiego zestawu z tymi plasticzkami ,o dziwo odpaliłem wczoraj golfa i dymu nie było Michał_1977 chyba dobrze przycelował w czyszczenie dolotu będę musiał tak uczynić i trochę pojeżdzić i obserwować


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

addam24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 15, 2010 16:33
Lokalizacja: Nadarzyn/Wawa

Zabieg wymiany uszczelniaczy zaworowych, coś poszło nie tak

Post autor: addam24 » śr sie 05, 2015 23:43

JAk wkladales na olej to dobrze.Bo tak sie robi.Ja czesto nabijam je jakas nasadka z przedluzka typu 10mm.I tez dziala.Problem moze lezec po innej stronie.Jak zapinales sprezyny zaworowe.I w miseczkach nad sprezynami masz takie dwa zabezpieczenia ( ) co trzymaja zawor zeby sie nie rozpial.I czesto jak przy zapinaniu jedno wpadnie za gleboko I zluzujesz sprezyne zaworowa.To to zabezpieczenie robi Ci ryse na trzonku zaworowym.I ta rysa wypada akurat w tym miejscu gdzie pracuje uszczelniacz.Wiec uszczelniacz po kilku otwarciach zaworu jest w stanie destrukcyjnym.I pije sobie olej.Ale w sumie jakiegos mega dymu nie moze byc.Narazie przegon go niech sie wszystko z wydechu wypali I obserwuj.



Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Zabieg wymiany uszczelniaczy zaworowych, coś poszło nie tak

Post autor: krzysiek1aa » śr wrz 09, 2015 09:59

Po miesiącu jeżdżenia prawie wszystko jest ok, wyczyściłem dolot i przestało kopcić a już się bałem że będzie to coś poważnego, niestety pojawił się kolejny problem :
Po rozgrzaniu się silnika do około 60 stopni zaczyna się niepokojący objaw na wolnych obrotach i jak jade 60km/h na 5 biegu, mianowicie lekkie szarpnięcia autem może nawet nie szarpnięcia tylko jakby na setna brakło zapłonu czasem co chwile ale nie co cykl tylko co 2/3sekundy, jak patrze na dawke na pompie to w trakcie tych szarpnięć dawka nominalnie mam ustawioną na 3.0, a w trakcie szarpnięć skacze 2,6 do 4,0 mg, w sumie zaczeło się to dziać po wymianie rozrządu dlatego też zdjołem go i poskładałem na znaki, okazało się że uciekł mi około 3mm na kole zamachowym ustawiłem ponownie i sprawdziłem i jest ok ale problem dalej jest ,
wiecie może gdzie szukać problemu.??


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

Awatar użytkownika
balon91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 15, 2014 22:25
Lokalizacja: Chodzież

Zabieg wymiany uszczelniaczy zaworowych, coś poszło nie tak

Post autor: balon91 » śr wrz 09, 2015 20:29

filter paliwa kiedy wymieniany?



Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Zabieg wymiany uszczelniaczy zaworowych, coś poszło nie tak

Post autor: krzysiek1aa » śr wrz 09, 2015 20:34

ok 15 tyś km temu zawsze wymieniam co 2 wymianę oleju przeważnie na filtrona czasem mann-a zależy co mają, co prawda w bezbarwnym przewodzie idącym do pompy widać drobne pęcherzyki powietrza ale jeżdżę tak już 6 lat i nigdy to nie miało wpływu na działanie auta , zaleję jeszcze bak do pełna i naleję mixolu .


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Zabieg wymiany uszczelniaczy zaworowych, coś poszło nie tak

Post autor: Naparstek » czw wrz 10, 2015 04:23

Objawy z tą skacząca dawką wskazują na nastawnik lub wtrysk sterujący. Zrób logi to może się wyjaśni.



Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Zabieg wymiany uszczelniaczy zaworowych, coś poszło nie tak

Post autor: krzysiek1aa » czw wrz 10, 2015 17:12

A jakie logi porobić statyczne?


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Zabieg wymiany uszczelniaczy zaworowych, coś poszło nie tak

Post autor: Naparstek » czw wrz 10, 2015 20:58

Nastawnik żeby sprawdzić robisz statycznie grupę 001 i 013 oraz dynamicznie 001.Możesz też odpiac wtyczkę z impulsatora ze skrzyni biegów, przestanie wtedy działać prędkościomierz. Jeżeli przestanie szarpać to mamy do czyszczenia nastawnik.
Wtrysk sterujący zdjagnozujemy robiąc grupę 004 dynamicznie. Możemy też sprawdzić jego rezystancje na wtyczce odpietej. Sprawny wtrysk ma od 90 do 120ohm



Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Re: Zabieg wymiany uszczelniaczy zaworowych, coś poszło nie

Post autor: krzysiek1aa » pt wrz 11, 2015 13:18

[quote="Naparstek".Możesz też odpiac wtyczkę z impulsatora ze skrzyni biegów, przestanie wtedy działać prędkościomierz. Jeżeli przestanie szarpać to mamy do czyszczenia nastawnik.
[/quote]
Witam odpiołem tą wtyczkę ( troche się z nią namęczyłem bo jest z tyłu skrzyni biegów ) i tak na wolnych obrotach nic się nie zmieniło, a jak jadę to na 2biegu przy 1100 obrotów autem strasznie szarpie na 3 to samo, porobię jeszcze logi statyczne z dynamicznymi może być trochę gorzej, ponieważ bateria w lapku krótko trzyma :(, jeśli to nie da odpowiedzi to odstawie do magika


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Zabieg wymiany uszczelniaczy zaworowych, coś poszło nie tak

Post autor: krzysiek1aa » pt paź 02, 2015 15:55

Witam przyjechałem z delegacji i postanowiłem jeszcze powalczyć z tymi nazwijmy to szarpnięciami, jest możliwe że nowa pompa wody jest siadnięta?? firmy dolz,
( http://allegro.pl/rozrzad-pompa-audi-a3 ... 48749.html" onclick="window.open(this.href);return false; ) rozrząd był wymieniony kompletny, ale po wymianie uciekł do środka znajomy powiedział że tak może być co o tym sądzicie, jak siedzę na miejscu pasażera to podczas tych szarpnięć słychać chrząknięcia,


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości