***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw wrz 03, 2015 21:15

golf3mjwa pisze:Gdzieś wyczytałem że to znaczy że jest to silnik z wtryskiem jednopunktowym? To prawda? Można w takim razie założyć gazownię?
Najlepszy silnik pod LPG


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » pt wrz 04, 2015 16:32

dokładnie 1-punkty i gaźniki z mk2 to najlepsze były pod lpg ,czasami na lpg jeździł lepiej jak na pb


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob wrz 05, 2015 08:22

Zwłaszcza gaźniki z elektronicznym ssaniem które tak sobie działało... jak mu się zachciało. Zimą na benzynie po 10x trzeba było odpalać żeby w końcu złapał obroty i nie gasł, na LPG od pierwszego obrotu odpalał i trzymał równo :pub:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » sob wrz 05, 2015 08:52

Piasek pisze: na LPG od pierwszego obrotu odpalał i trzymał równo
dokładnie miałem tego ,to w zime od 3 obrotu wału odpalał i to od razu na LPG ,troche gaz trza było potrzymać na obrotach ,póżniej już normalnie chodził .


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob wrz 05, 2015 09:39

U mnie od razu bez problemu tyle że tak te 3-4 min postać trzeba było żeby reduktor nie zamarzł.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » sob wrz 05, 2015 10:59

Piasek pisze:tyle że tak te 3-4 min postać trzeba było żeby reduktor nie zamarzł
oj pamiętam te nie zapomniane czasy ,jak sie z garnkiem latało i wrzątkiem i polewało parownik żeby odpalił .hehe


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
silver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: czw lis 17, 2011 13:16

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: silver » ndz wrz 06, 2015 15:02

Panowie, a co polecicie w cenie 19 tyś. Koniecznie Compact i benzyna, bez dużego nacisku na osiągi.

Myślałem nad mk5 lub a3 8p. Z golfem mam dobre wspomnienia bo śmigałem mk4 1.4 ;-), z audi podobnie bo miałem b6 1.8t.


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=439313" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz wrz 06, 2015 15:56

silver pisze:Myślałem nad mk5 lub a3 8p
Ciężko będzie o sensowną benzynę, szczególnie w A3. Jeśli celujesz w benzyniaka, to może coś z Japonii? Albo możesz dorzucić do swojej listy jeszcze Seata.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
silver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: czw lis 17, 2011 13:16

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: silver » ndz wrz 06, 2015 17:32

Jeśli chodzi o benzynę w zupełności wystarczy mi 1.6 102 KM, to auto tylko i wyłącznie na miasto, trasa dom-praca. Dostępny i w mk5 i a3. 1.4 i fsi raczej odpadają.

Japończyka też bym nie chciał, w hondzie na ufo to dużo za mały budżet a poprzednia generacja mi się nie podoba, corolla wizualnie też mnie nie przekonuje.


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=439313" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz wrz 06, 2015 18:52

silver pisze:Jeśli chodzi o benzynę w zupełności wystarczy mi 1.6 102 KM, to auto tylko i wyłącznie na miasto, trasa dom-praca
Kumpel teraz szuka takiego A3 w 5-drzwiowym nadwoziu i jest ich jak na lekarstwo. Ma przeznaczone na auto ~25 tys. zł, więc celuje w roczniki 2005-06 i nic nie ma z tym silnikiem, więc zaczyna się zastanawiać, czy nie pójść w 1.9TDI. Tyle, że potrzebuje auta do miasta, więc diesel trochę tu nie pasuje, ale z braku laku, kto wie...
Mk5 już łatwiej znaleźć z tym silnikiem. I w zasadzie to jedyny sensowny benzyniak zarówno do Golfa jak i A3. TSI, RSI, TFSI lepiej sobie od razu darować.
silver pisze:Japończyka też bym nie chciał, w hondzie na ufo to dużo za mały budżet a poprzednia generacja mi się nie podoba, corolla wizualnie też mnie nie przekonuje.
No tak, a Mazda 3 blacharsko to poziom Golfa mk3, albo i gorzej :) Ciężki wybór masz...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
silver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: czw lis 17, 2011 13:16

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: silver » ndz wrz 06, 2015 20:31

A3 sportbacki są sporo droższe od trzydrzwiowych a jak już są to jak piszesz, głównie 2.0 tdi i dużo fsi

Ja mimo wszystko chciałbym zostać przy vagu, od kiedy pamiętam tylko nimi głównie śmigałem i jak siadam do takiego to czuję się jak w domu :-) Poza tym jak są w dobrym stanie sprzedają się w jeden dzień, zero problemów z odsprzedażą

Myślałem o leonie II, ale to właściwie brat bliźniak altei, którą przez pewien okres czasu miałem i chyba jednak pozostanę przy a3


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=439313" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz wrz 06, 2015 21:28

silver pisze:A3 sportbacki są sporo droższe od trzydrzwiowych a jak już są to jak piszesz, głównie 2.0 tdi i dużo fsi
I to w zasadzie największy problem
silver pisze:Ja mimo wszystko chciałbym zostać przy vagu, od kiedy pamiętam tylko nimi głównie śmigałem i jak siadam do takiego to czuję się jak w domu :-)
Otóż to!
silver pisze:Myślałem o leonie II, ale to właściwie brat bliźniak altei, którą przez pewien okres czasu miałem i chyba jednak pozostanę przy a3
Czyli masz już kierunek poszukiwań. Teraz tylko znaleźć coś sensownego :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn wrz 07, 2015 08:17

herbu pisze:a Mazda 3 blacharsko
jak nie bita to nie ma większych problemów chyba że zamierzasz to 10 lat trzymać.
Leon się przewinął i to chyba dobry kierunek.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
silver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: czw lis 17, 2011 13:16

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: silver » pn wrz 07, 2015 08:55

Z tym bym polemizował, widziałem mazdy nie bite i właściwie bez nadkoli...Niby tam po lifcie coś poprawili ale to dalej w tym temacie bieda straszna.

Leon odpada, jak pisałem, miałem seata altea i nie chcę identycznego auta.


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=439313" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości