Gaśnie,szarpie,odcina zapłon

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golfikczwórka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 21, 2015 09:20

Gaśnie,szarpie,odcina zapłon

Post autor: golfikczwórka » pt sie 21, 2015 09:48

Witam.Ostatnio kupilem Vw Golfa Mk 4 1.4 16v rok produkcji 1998,bez klimatyzacji,z instalacja gazowa sekwencyjna.Otoz po pewnym czasie uzytkowania,samochod zaczol mi szarpac w trakcie jazdy i gasnac(dojazd do skrzyzowan,nacisniecie sprzegla),oraz bardzo falowaly obroty.Sprawdzielm,czy nie ma gdzies lewego powietrza,sprawdzilem przepustnice...okazalo sie ze przepustnica byla do wymiany(ktos wywiercil dziure w klapce i wsadzil tam nit...nie wiem do czego mialo to sluzyc...).Problem nadal jednak nie znikal,dalej autko szarpalo i gaslo...podpiecie pod komputer i okazuje sie ze czujnik polozenia walu do wymiany...coz,wymienilem i to...2 dni wszystko w porzadku i...znow to samo...Tyle ze teraz ma juz wieksze problemy z odpaleniem.Obroty co prawda nie faluja,ale w trakcie jazdy np.z predkoscia 100km/h zaczyna sie szarpanie i obrotomierz zachowuje sie w bardzo dziwny sposob.Otoz majac np.3000 rpm,nagle obroty spadaja do zera,samochod nie reaguje na gaz,wogole.Kiedy jestem na postoju i silnik pracuje na wolnych obrotach,nagle obrotomierz wskakuje sam z siebie na 6-7 tys.obrotow,by za zchwile spasc do zera i zgasnac.Mimo,ze obrotomierz pokazuje tak wysokie obroty,to silnik wcale tych obrotow nie zwieksza.Dodatkowo slychac jakies charakterystyczne cykanie,dobiegajace z zegarow.Prosze o pomoc,bo nie wiem juz co robic... To jest moj adres e-mail: eu460@interia.eu Dziekuje za wszelka pomoc i rady.Robert



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2829
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Gaśnie,szarpie,odcina zapłon

Post autor: bioly05011 » pt sie 21, 2015 11:09

sprawdź masy pod podstawą aku...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

golfikczwórka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 21, 2015 09:20

Gaśnie,szarpie,odcina zapłon

Post autor: golfikczwórka » pt sie 21, 2015 11:42

Ostatnio robilem porzadek z akumulatorem...ogolnie z aku wszystko jest ok.Dodam,ze to co opisalem wyzej dzieje sie tylko na dobrze rozgrzanym silniku...



golfikczwórka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 21, 2015 09:20

Re: Gaśnie,szarpie,odcina zapłon

Post autor: golfikczwórka » ndz sie 30, 2015 11:45

Okazalo sie ze sobie jakos poradzielm z tym szarpaniem,gasnieciem...Pojechalem na komputer i okazalo ze czujnik halotronowy(halla nazywany popularnie) mial zwarcie do plusa(byl to blad sporadyczny,tak pokazywal komputer pod ktory byl podlaczony samochod).Zrobilem juz troche ponad 150km od wymiany(jazdy testowe na roznych predkosciach obrotowych,od najnizszych do najwyzszych mozliwych,ktore nie spowoduja uszkodzenia jednostki napedowej).Ani razu nie zgasl,nie szarpal,wiec to bylo przyczyna.Nie wiem czy we wszystkich silnikach w golfach jest ten czujnik,ale jezei macie auto z kodem silnika AKQ i macie takie objawy jakie ja mialem,to szukajcie przyczyny w czujniku halla i czujniku polozenia walu(oczywiscie zawsze warto najpierw sprawdzic swiece,przewody,aparat zaplonowy itd).Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości