Problem z płynem chłodniczym.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Crissu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 18, 2015 22:30

Problem z płynem chłodniczym.

Post autor: Crissu » ndz sie 23, 2015 12:29

Witam serdecznie mam do Was pytanie odnoszące się do Golf 3 1.9TDI 90km.
Otóż kupiłem go 3 dni temu i wszystko było okej gdy jeździłem po mieście małe trasy na spokojnie aż do momentu wjechania na obwodnice i przejechaniu ok 60km zaczęła mi mrugać kontrolka płynu chłodzącego, zjechałem na pobocze chwile odczekałem i odkręciłem korek zbiorniczka dolałem ok. 1L płynu. Kontrolka zgasła dojechałem ładnie do domu, ale z ciekawości sprawdziłem płyn i okazało się że znów trzeba dolać ok 1L. Sprawdziłem korek oleju i nic na nim nie było tak samo w zbiorniczku nie było widać żeby olej się tam dostawaj, nie kopci na biało. Sprawdziłem termostat otwiera się i jest ładny obieg.
Zauważyłem że płyn wywala przy większym dogrzaniu przez kanalik w zbiorniczku na górze. Pytanie czy to będzie uszczelka pod głowicą czy może pęknięta głowica? A może coś jeszcze innego?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Problem z płynem chłodniczym.

Post autor: hak64 » ndz sie 23, 2015 14:19

Sprawdź czy nie ma wycieków płynu, bo taki ubytek nie jest rzeczą normalną. Zobacz najpierw po dłuższym postoju, czy nie ma plamy pod autem. Potem odpal silnik i obserwuj, czy nic nie kapie. Zagrzej do temperatury roboczej i sprawdź czy termostat się otworzył i czy włącza się wentylator. Jeśli gdzieś jest wyciek to po takim sprawdzeniu musi się gdzieś pokazać płyn.
Crissu pisze:Zauważyłem że płyn wywala przy większym dogrzaniu przez kanalik w zbiorniczku na górze
Ten kanalik (rurka) to przelew. Jakim cudem wywala płyn skoro zbiorniczek ma korek?


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

maniek121238
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 09:31

Problem z płynem chłodniczym.

Post autor: maniek121238 » ndz sie 23, 2015 14:44

Wywala bo sie gotuje.albo wymien korek bo nie trzyma,albo dobrze zakrec.zobacz czy masz ogrzewanie.ja mialem tak samo,wymienili mi uszczelke,dalej to samo,po dwoch dniach jazdy samochod sam sie naprawil.okazalo sie ze nagrzewnica byla zapowietrzona.co prawda nie powinno tak byc,ale bylo.niepotrzebne koszta wym.uszczelki,ale takiego Mialem mechanika



mechatronik1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 20:34

Problem z płynem chłodniczym.

Post autor: mechatronik1988 » pn sie 24, 2015 22:07

Węże po nagrzaniu miękkie czy kamienne
hak64, W korku jest zawór bezpieczeństwa żeby ciśnienie w razie awari nie rosło w nieskończoność.
Mam podobnie jak autor tylko że u mnie wywali trochę poniżej minimum i się zatrzymuje. po zgaszeniu słychać jak uchodzi ciśnie ze zbiorniczka.
Obstawiam że uszczelka pod głowicą puszcza.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Problem z płynem chłodniczym.

Post autor: hak64 » wt sie 25, 2015 21:34

mechatronik1988 pisze:Obstawiam że uszczelka pod głowicą puszcza.
Ja bym nie obstawiał, tylko sprawdził płyn na obecność CO2 , to pozwoli wykluczyć uszczelkę głowicy, a wychodzi taniej niż zdejmowanie czapki.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
grafitowy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr maja 06, 2015 19:21

Problem z płynem chłodniczym.

Post autor: grafitowy » śr sie 26, 2015 15:37

Sprawdz czy odpowietrzenie pomiedzy zbiorniczkiem i chlodnica jest nie zatkane.



mechatronik1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 20:34

Problem z płynem chłodniczym.

Post autor: mechatronik1988 » śr sie 26, 2015 21:18

`hak64, jakbyś nie zauważył pisałem o swoim rzęchu. Po zatym autor nie odpowiada na pytania, pewnie już zna przyczynę usterki i raczej nie pochwali się.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości