czy klima nie zepsuje mi auta?

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tom93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 11, 2015 13:33

czy klima nie zepsuje mi auta?

Post autor: tom93 » wt sie 11, 2015 13:40

Hejka, mam takie pytanie otóż od blisko 2 lat nie była włączana klima w golfie 3 1,9 tdi i błagam powiedzcie mi czy jak ją włączę to nic mi się nie urwie żaden pasek albo coś? Boje się zrobić tego kroku bo nie wiem czego się spodziewać :?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

czy klima nie zepsuje mi auta?

Post autor: Qto » wt sie 11, 2015 13:48

co tu krok po kroku robić? Wciśnij guzik i zobacz co się stanie...przecież nie wybuchnie



tom93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 11, 2015 13:33

czy klima nie zepsuje mi auta?

Post autor: tom93 » wt sie 11, 2015 13:52

Ale jak sprężarka jest zatarta to nie urwie mi paska żadnego? Boje się bo kiedyś jak włączałem ją to silnik chodził tak głośno i były drgania duże przez co mi przetarł się wężyk od płynu chłodniczego i miałem duże problemy bo to było na trasie i od tamtej pory nie używam klimy



Awatar użytkownika
KurierOPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr mar 23, 2011 09:34
Lokalizacja: Opolskie

czy klima nie zepsuje mi auta?

Post autor: KurierOPL » śr sie 12, 2015 22:04

jak jest zatarta to bedzie stala po zalaczeniu lub bedzie palilo sprzegielko na klimie , skoncz panikowac i to wlacz

albo zadzwon do wrozbity Macieja :)



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

czy klima nie zepsuje mi auta?

Post autor: Sztomel » czw sie 13, 2015 05:25

Jak zatarta lub stwarza zbytnie opory dla paska wielorowkowego z zasilania alternatora itp. to albo zerwie ten pasek albo rozwali jego napinacz. Musisz zatem sprawdzić czy napinacz paska masz w dobrej kondycji. Jak zrobisz to na postoju i wolnych obrotach to pewnie zauważysz co zacznie hałasować i zdołasz wyłączyć sprężarkę zanim coś uszkodzi. Tak czy inaczej jeśli tego nie zrobisz to się nie dowiesz. Owszem, ryzyko istnieje ale kiedy chcesz to zrobić jak nie pod domem i na wolnych obrotach zamiast w trasie. Im klima dłużej nie jet używana tym gorzej dla jej sprężarki więc musisz przekalkulować co się bardziej opłaca - wymiana sprężarki i nabijanie układu czy wymiana napinacza paska. Ja mam identyczny problem ale już wiem, że napinacz paska mam do wymiany bo jego amortyzator się rozleciał i cały napinacz zaczyna skakać jak tylko włączę klimę a wolne koło od alternatora się nie blokuje.


Obrazek

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

czy klima nie zepsuje mi auta?

Post autor: Eyk88 » pt sie 14, 2015 01:06

A nie lepiej po prostu ręcznie zakręcić sprzęgiełkiem w sprężarce?...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości