Klimatyzacja jak u innych nie działa - dziwny problem

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Himenn88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 28, 2015 21:10

Klimatyzacja jak u innych nie działa - dziwny problem

Post autor: Himenn88 » wt lip 28, 2015 21:34

Witam.

Klima nie działa. Szybciej czasami nie działała teraz już wcale. Napisze co udało mi się ustalić:

Napięcie jakie dochodzi do sprężarki do 7.5V. Po włączeniu przycisku AC dalej 7.5V na ułamek sekundy przeskakujące na 9 -11 V.
Odłączając czujnik ciśnienia klimatyzacji napięcie przestaje skakać i utrzymuje się na 7.5V. Niestety jest to tej czujnik 3 pinowy (G65 chyba) i nie jestem w stanie sam go sprawdzić.

Zwierałem czujnik temperatury zewnętrznej ten w lewym podszybiu - nic to nie dało.

Sprawdzałem sterownik wentylatorów ten pod aku - wizualnie wygląda bez zarzutu. Elektrycznie jedynie do udało mi się ustalić to to że w dużej kostce 4 pinowej na dwóch kabelkach dochodzi napięcie.

Duży wentylator działa, mały się nie włącza po naciśnięciu AC. Jest charakterystyczne zwiększanie obrotów.

Zauważyłem że jeszcze w momencie podskoczenia napięcia na sprężarce klimy (9-11V) słychać jakby dodatkowe dodanie obrotów na ułamek sekundy.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być. Nie chce kupować nic w ciemno bo wiadomo jak to z elektryką - zwrotów nie przyjmujemy.

Pozdrawiam serdecznie



Himenn88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 28, 2015 21:10

Klimatyzacja jak u innych nie działa - dziwny problem

Post autor: Himenn88 » pt lip 31, 2015 06:53

Witam ponownie.

Wczoraj doszedłem do tego że prawdopodobnie jest spalona cewka elektromagnesu. Po podaniu napięcia z aku sprężarka nie ruszyła.
Po zmierzeniu miernikiem zerowy opór.

Chciałem sie jeszcze upewnić jakie powinno być napięcie na sprężarce na włączonej i wyłączonej klimie.

Ponieważ mam na wyłączonej 7.5v a na włączonej na chwile przeskakuje na 10V. Niewiem czy to prawidłowa sytuacja i czy po wymianie cewki elektromagnesu klima ruszy.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2808
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Klimatyzacja jak u innych nie działa - dziwny problem

Post autor: waski1 » pt lip 31, 2015 08:13

Tak czy siak cewka do wymiany więc ją wymień i się dowiesz czy klima wystartuje.



Himenn88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 28, 2015 21:10

Re: Klimatyzacja jak u innych nie działa - dziwny problem

Post autor: Himenn88 » pt lip 31, 2015 09:20

Pewnie ze wymienie. Chcialem sie tylko dowiedzieć czy to juz bedzie koniec mojego problemu z klima czy jeszcze nie.

Moze ktoś zmierzyć jak to wygladala u niego? Jakie napięcie na kostce odlaczonej dochodzacej do sprezarki na wylaczonej i wkaczonej klimie. Bylbym bardzo wdzięczny bo bym moze z sterownikiem wentylatorow cos jest nie w porzadku



Himenn88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 28, 2015 21:10

Klimatyzacja jak u innych nie działa - dziwny problem

Post autor: Himenn88 » pn sie 10, 2015 20:12

Witam ponownie.

Cewka dzisiaj wymieniona.

Działa, prąd idzie na kompresor tylko teraz po wymianie tarcza sprzęgła od klimatyzacji się ślizga i sprężarka praktycznie stoi w miejscu. Podejrzewam że jest to spowodowane jej dość mocnym "sfatygowaniem" podczas ściągania - siedziała bardzo mocno na wieloklinie, bądź też użyciem smaru w celu poprawy smarowania na łożysku koła pasowego - pewnie trochę się dostało pod tarczke. Niemniej zamówiłem już nową tarcze sprzęgła. Mam nadzieje że po wymianie wszystko już będzie hulało.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości