Montaż tylnich pasów bezpieczenstwa

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marctus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 21, 2015 01:05

Montaż tylnich pasów bezpieczenstwa

Post autor: marctus » wt lip 21, 2015 01:21

Witam wszystkich,

W moim golfiku 4, hatchback 3D, brakowało plastikowych nakładek na pasy tylne. Chodzi o nakładki, pod którymi są śruby mocujące pasy do tylnich słupków. Tzn. nakładki są, ale tylko ich tylna cześć, bo reszta chyba została wyłamana. Strasznie mnie to irytowało :P wiec kupiłem sobie te nakładki, ale powiem szczerze, nie wiem w jaki sposób powinny być przykręcone. Okazało sie, ze mam założone nakładki z krótkim kołnierzem, dalej cienka podkładka i metalowa tulejka. Dzięki temu pasy trzymają sie mocno i swobodnie obracają wokół śruby. Ja kupiłem nieświadomie nakładki z długim kołnierzem i żeby je przykręcić muszę pozbyć sie tulejki. Przy czym jak przykręcę pasy bez tulejki to nakładka staje sie nieruchoma, a chyba powinna sie swobodnie obracać wokół śruby. Chciałbym sie dowiedzieć jak oryginalnie powinny być zamontowane te pasy, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji. Czy macie może jakieś foty jak to powinno być przymocowane? Czy nakładka powinna sie obracać czy być nieruchoma? Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Marcin.



marctus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 21, 2015 01:05

Montaż tylnich pasów bezpieczenstwa

Post autor: marctus » czw lip 30, 2015 01:05

PS. Panowie pomożcie :) mam takie pasy jak w linku: http://allegro.pl/vw-golf-4-iv-hb-5d-pa ... 37594.html
Czy wystarczy je po prostu przykręcić do słupka? Jeśli tak to jak mocno, czy tak mocno jak się da, czy może tak żeby się luźno obracały? Czy tam czegoś jeszcze brakuje, jakieś podkładki, itp.? Może ktoś zobaczyć u siebie jak to jest przymocowane? Chodzi mi przede wszystkim o bezpieczeństwo. Będę bardzo wdzięczny!

pozdrawiam,
Marcin.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Montaż tylnich pasów bezpieczenstwa

Post autor: Qto » czw lip 30, 2015 01:26

Dokręcane do oporu (z wyczuciem, wiadomo) - to na pewno...a czy oprócz tulejki, której przy mocowaniu przednich pasów nie ma, są inne różnice - postaram się obadać jutro



marctus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 21, 2015 01:05

Re: Montaż tylnich pasów bezpieczenstwa

Post autor: marctus » czw lip 30, 2015 14:22

Dzięki kolego :) czyli rozumiem, że Ty masz z tyłu plastiki z krótkim kołnierzem i korzystasz z metalowej tulejki? To ja tak miałem oryginalnie, ale z tego co przeglądałem aukcje to w większości są pasy z długim kołnierzem na tył auta. Ale jak Ty masz tulejki to ja może skrócę te kołnierze i założę tulejki.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Montaż tylnich pasów bezpieczenstwa

Post autor: Qto » czw lip 30, 2015 19:02

nakładki z przodu i z tyłu są takie same, śruby są takie same, jedyna różnica to tulejka której z przodu nie ma.

Piszesz coś o podkładce...u mnie żadnych podkładek nie ma i nie było. Może masz wersję bez regulacji wysokości mocowania pasa ? Wtedy faktycznie są różnice...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości