[MK 2 - PN] potencjometr przepustincy - podlaczenie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Czarnyonline
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:39
Lokalizacja: 3miasto

[MK 2 - PN] potencjometr przepustincy - podlaczenie

Post autor: Czarnyonline » wt wrz 26, 2006 16:54

Witam,

mam pytanie o podlaczenie potencjometru przepustnicy. Ma on 3 piny natomiast ja mam nieoryginalna wtyczke i podlaczone sa 2 kable do 2 pinow - tych dwoch na gorze, a ten na dole jest pusty. Moje pytanie dotyczy podlaczenia. Czy nalezy podlaczyc tylko te 2, czy moze dwa inne, albo wszystkie 3??? Auto bardzo nie rowno reaguje na pedal gazu, jezeli dodam za duzo to sie dusi.

Dzieki
pozdrowionka



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt wrz 26, 2006 21:06

Zapnij omomierz na piny starego potencjometru i popatrz jak rezystancja sie zmienia przy dodawaniu gazu w podobny sposób pobadaj nowy potencjometr i wepnij sie w odpowiednie piny?



Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » wt wrz 26, 2006 21:32

Witam!
Z tego co mi się wydaje to musisz podpiąć wszystkie trzy piny. Gdzieś w poradach znajdź schemat (kiedyś go znalazłem ale nie pamiętam dokładnie gdzie to było), na którym rozpisane jest, w jaki sposób podłączone są odpowiednie kable do kompa i podłącz odpowiednio potencjometr.



Czarnyonline
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:39
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Czarnyonline » śr wrz 27, 2006 11:40

hey
dzieki za info, mam ciagle ten sam potencjometr i nic nie wymienialem, tylko mechanior jak wymienial uszczelki pod kolektorami to cos zle podlaczyl. Z tym omomierzem to chyba doby pomysl wtedy bedzie wszytsko widac. Pobawie sie z tym i wtedy dam znac jak wyszlo. Jest tez jeden problem. U mnie od kompa ida 2 kable w kierunku tego potencjometru, wiec nie bardzo wiem jak to pod 3 piny podpiac.

Jezeli ktos jeszcze moglby cos zasugerowac, to z gory dzieki
pozdro



Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » śr wrz 27, 2006 17:05

To dziwne.
Nie spotkałem sie jeszcze z przypadkiem potencjometru na dwa piny (przynajmniej w PN-ce)..Dwa piny idą do nastawnika przesłony wstępnej, który jest zaraz nad potencjometrm przepustnicy...Sprawdź jescze raz dodokładnie i daj znać...

[ Dodano: Sro Wrz 27, 2006 5:07 pm ]
jescze jedno...jaką masz wtyczkę???U mnie jest płaska (podłużna) na trzy piny...

[ Dodano: Sro Wrz 27, 2006 5:08 pm ]
jescze jedno...jaką masz wtyczkę???U mnie jest płaska (podłużna) na trzy piny...

[ Dodano: Sro Wrz 27, 2006 5:08 pm ]
jescze jedno...jaką masz wtyczkę???U mnie jest płaska (podłużna) na trzy piny...



Czarnyonline
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:39
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Czarnyonline » czw wrz 28, 2006 18:47

hey
wtyczka w potencjometrze ma 3 piny

- -
-

a ja mam podlaczone tylko te 2 u gory, takimi dwoma kabelkami. Bylo tam cos kombinowane bo sa zalozone jakies inne konektorki na koncach kabli i kable tez sa po drodze zlutowane.

dzieki za pomoc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 370 gości