Swap skrzyni z 5b na 6b AXR

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Markoś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 21:48
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie

Swap skrzyni z 5b na 6b AXR

Post autor: Markoś » czw lip 23, 2015 15:39

Witam, zdecydowałem się na Swap skrzyni z 5b ori AXR na 6b ERF 02081

I teraz kilka pytań do znawców:

1. Chciałbym pod tą skrzynię skompletować jednomas, ponieważ stary dwumas już się rozsypał :) prosiłbym o podpowiedź jakie koło najlepiej pasowałoby, dodam że modyfikacje poleciały też na moc ok. 240 KM :helm: .
2. W starej skrzyni miałem wysprzęglik jakby to nazwać zewnętrzny, a w tej skrzyni już jest wbudowany i niestety to też muszę zmienić. Z jakiego modelu dostanę taki zestaw aby pasował pod nową skrzynię :) ?
3. Czy jest możliwość, aby nie wymieniać linek po starej skrzynie tylko pokombinować na regulacji ?
4. Czy przeguby ze skrzyni drw będą pasowały do ERF?
5. Czy rozrusznik 1005821744 będzie pasował pod skrzynię ERF?

Wiem, zadałem dużo pytań, lecz najbardziej prosiłbym o pomoc na odp 1 i 2 pytanie :) dziękuję bardzo :pub: :pub: :pub: :pub:


Markoś :)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Swap skrzyni z 5b na 6b AXR

Post autor: Michał_1977 » pt lip 24, 2015 06:50

Ad.1 Ze starego i tak nic by nie było,bo sprzęgło pod skrzynię 6gang ma 240mm. Dostaniesz już jako wzmocnione w sklepie IC,niestety drożej.
Ad.2 Jak kupisz nowe sprzęgło,to masz z nim w komplecie. Jak nie,to raczej z każdej skrzyni 6gang,raczej od diesla.
Ad.3 Wszystko zależy od skoku dźwigni wybieraków przy skrzyniach i mocowań. Jednak nie łudziłbym się mocno...
Ad.4 Nie będą pasowały.
Ad.5 Tutaj nie chciałbym Cie w błąd wprowadzić :?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Markoś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 21:48
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie

Swap skrzyni z 5b na 6b AXR

Post autor: Markoś » sob lip 25, 2015 16:28

1. Dzięki wielkie dużo pomogło, lecz nie bardzo mogę znaleźć zestaw na IC :(
2. Chodzi mi bardziej o zestaw który wychodzi od skrzyni do lewarka zmiany biegów
4. Kurcze, mógłbyś mi pomóc w oznaczeniach tych półosi bo ciężko bardzo coś dobrać

WIelkie dzięki :okej: :okej:


Markoś :)

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Swap skrzyni z 5b na 6b AXR

Post autor: wesol » sob lip 25, 2015 17:30

Bylo o tym juz pare razy do przeszczepu z 5 biegowej skrzyni na 6 biegowa potrzeba:
-rozrusznik
-dwumas
-sprzeglo
- lapa
-wybierak
- lewarek zmiany biegow z linkami

W zasadzie nic nie wykozystasz z tej aktualnej skrzyni. Nie istnierje naturalny zamiennik jednomasowy do skryzn 6 biegowych. Jedynie co to valeo zrobil zestaw jednomasowy bo ta firma jest przeciwnikiem dwumas. Skrzynei juz masz?? jesli nie to chyba lepiej szukaj jakiejs skrzyni GGU 5 beigowej albo jeszcz elepiej tez 5 beigowej KBL. Ta ostatni ma przelozenia na ostanim biegu prawie takie jak 6 biegowe. Tu nic ci nie bedzie potrzbene poza samą skrzynia. Jedynie co to sobie musisz zmodzic jednomas i najlepiej dac docisk na przerobienei do Radzikowskiego by znosilo tą moc co planujesz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Markoś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 21:48
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie

Swap skrzyni z 5b na 6b AXR

Post autor: Markoś » sob lip 25, 2015 17:35

Skrzynię już mam, lecz jeżeli mam włożyć aż tyle pieniędzy w podzespoły to może lepiej kupić drugą skrzynię a tą opędzlować :(
Rozrusznik po regeneracji, z jednomasem problemy. Dzięki wielkie wesol :crazy:


Markoś :)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Swap skrzyni z 5b na 6b AXR

Post autor: Michał_1977 » ndz lip 26, 2015 07:18

Markoś pisze: nie bardzo mogę znaleźć zestaw na IC
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... sowym.html" onclick="window.open(this.href);return false;
No i to wzmocnione,ale cena zabija :grin: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... zegla.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Markoś pisze: Chodzi mi bardziej o zestaw który wychodzi od skrzyni do lewarka zmiany biegów
To chyba jakoś nie możemy się zrozumieć,bo wysprzęglik,to mechanizm wciskający docisk sprzęgła,a to co pytasz,to kaseta wybierająca z linkami.
Markoś pisze: lecz jeżeli mam włożyć aż tyle pieniędzy w podzespoły to może lepiej kupić drugą skrzynię a tą opędzlować
Nie jesteś pierwszym,który poddał się ze względów finansowych.Jeszcze nie zabrnąłeś daleko,więc masz drogę odwrotu :bajer:
wesol pisze:valeo zrobil zestaw jednomasowy
A on też nie jest super tani... http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... ywnym.html" onclick="window.open(this.href);return false;


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Swap skrzyni z 5b na 6b AXR

Post autor: wesol » ndz lip 26, 2015 12:44

Poloski też sa inne. Zapomnialem dopisać.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Markoś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 21:48
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie

Swap skrzyni z 5b na 6b AXR

Post autor: Markoś » pn lip 27, 2015 01:13

i wsłaśnie z tymi półosiami mam problem :/ wszystko już skompletowałem, nawet dwumas od sharana Btb 240 mm :bigok:


Markoś :)

Markoś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 21:48
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie

Swap skrzyni z 5b na 6b AXR

Post autor: Markoś » pn lip 27, 2015 15:52

Koledzy pomóżcie mi z tym wysprzęglikiem, nigdzie nie mogę znaleźć przewodu do wysprzęglika. W starym miałem jeszcze mechanizm wysprzęglający, a w tej jest można powiedzieć wbudowany, więc wejście nie pasuje :crazy: :crazy:


Markoś :)

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Swap skrzyni z 5b na 6b AXR

Post autor: wesol » pn lip 27, 2015 19:06

A tak musisz zmienic tez przewod od pompki sprzeglowej na ten od 6 biegowych. Rob z tune up o tym tez pisal kiedys na forum octavi.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości