Problem z odpalaniem VW golfa 4 1.6 SR

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

konrads89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 19, 2015 11:39

Problem z odpalaniem VW golfa 4 1.6 SR

Post autor: konrads89 » ndz lip 19, 2015 11:52

Witam. Czasami jest problem z odpaleniem silnika, najczęściej gdy jest ciepły bo rano nie ma problemu, przykładowo przejadę powiedzmy około 3km zgaszę silnik i gdy chce ponownie odpalić juz wtedy nie pali .Żeby go odpalić muszę odczekać z 20 min i silnik pali lub tak jak ostatnio nawet to nie pomogło dopiero rano odpalił. Ostatnio kolega podłączył mi pod komputer autko i wyskoczyło "Czujnik położenia wałka rozrządu ( G40 ) : Nieoczekiwane sygnał" Czy to może być przyczyną ?

Proszę o pomoc i Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1644
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Problem z odpalaniem VW golfa 4 1.6 SR

Post autor: Chrzanek` » ndz lip 19, 2015 13:09

Na ciepłym to może być czujnik temperatury cieczy chłodzącej tak to było u mnie chociażby.
A powiedz jakie masz dodatkowe problemy? Tylko ten z odpaleniem na ciepłym czy coś jeszcze dodatkowo?
Typu brak mocy, trzęsienie budą itp. Ogólnie ten czujnik G40 Hella, dość często w mk4 pada. Więc możliwe, że jest padnięty u Ciebie.


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

konrads89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 19, 2015 11:39

Re: Problem z odpalaniem VW golfa 4 1.6 SR

Post autor: konrads89 » ndz lip 19, 2015 14:02

Poza tym odpalaniem silnik pracuje normalnie, może delikatnie na zimny silniku troszkę skacze na obrotach ale potem juz sie wyrównuje, chciałem dodać jeszcze ze nie zawsze jest tak ze na ciepłym silniku nie odpala, bo ostatnio po przejechaniu jakiś 50 km dla sprawdzenia silnik zgasiłem i ponownie odpaliłem i było ok i tak powtarzałem z kilka razy, tylko miewa właśnie takie momenty gdzie nie idze odpalić



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1644
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Problem z odpalaniem VW golfa 4 1.6 SR

Post autor: Chrzanek` » ndz lip 19, 2015 17:00

To bardziej bym obstawiał czujnik temperatury cieczy chłodzącej jak tylko problem z odpalaniem na ciepłym i to nie zawsze.
U mnie identycznie było :) Oczywiście czujnik ori z aso, nie zamiennik ze sklepu za 50zł. Lepiej wydać raz, a więcej i mieć spokój :)


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości