Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » pt lip 10, 2015 10:46

sebaFC pisze:Ceny gazu na pewno szybko nie zaczną rosnąć
No nie wiem, nie wiem... Przy obecnych różnicach, to tylko czekać jak strzeli cena w górę, bo tak tanio jeszcze nie było. W Bielsku na Statoil, dla przykładu cena LPG to 1.71 zł, a cena Pb95 5.14 zł. Różnica 3.43 zł - nie pamiętam by była tak duża. Zawsze cena gazu oscylowała w okolicach 40-50% ceny benzyny, a obecnie jest to równe 30%, przynajmniej u mnie. Więc podwyżki są nieuniknione wg. mnie. Ale lepiej by zostało tak jak jest :)
sebaFC pisze:Porównując moc właśnie tego paliwa zdecydowanie da się zaoszczędzić duże pieniądze
Można założyć, że oszczędności jest około 40%, więc sporo.
sebaFC pisze:Jeśli dużo jeździsz powyżej 1000 km na miesiąc warto!
Nawet jak jeździsz mniej to warto, pod warunkiem, że kupisz już auto z LPG.
sebaFC pisze:A u was jak działa instalacja LPG? Jestem ciekaw waszych opinii na ten temat.
Mam już 9 auto z LPG i każde spisuje się idealnie.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: WichuTM » pt lip 10, 2015 11:56

No ja ostatnio jak byłem w trasie za Katowicami, to zauważyłem, że gaz tam jest tańszy o 30gr!! Byłem w ogóle pod wrażeniem ilości stacji paliw, jedna na drugiej :D Tankowaliśmy w Katowicach za 1.73 na orlenie ( i wszędzie w okolicy cena podobna), gdzie już za Częstochową kosztował nawet 2.10, no w Wawie to samo.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » pt lip 10, 2015 12:20

Zasięg na butli to jest pewien problem - choć może nie jakoś doskwierający.
Jednak jak tankuję klekota do pełna to wiem, że z Gdańska do Czech dojadę bez miedzytankowania.

Na LPG to jest nierealne praktycznie. To może nie jest jakiś problem wielki ale przy rozwijających się autostradach i drogach ekspresowych już nie ma (dzięki bogu) stacji co 5 km...

A realnie w aucie kompaktowym ciężko mieć butlę większą niż 40 litrów.

Wyjeździło się na LPG po zachodach - tankowanie co 300-400 km jest irytujące, zwłaszcza jak masz przed sobą 1500 km.
herbu pisze:Miałem też i Passata B5FL 1.9TDI 101KM i przy 3000 obr. było dużo ciszej niż w benzyniaku przy 5000.
Też się tym zdziwiłęm jak ostatno z kumplem pojechałem w trasę jego Polo 1,2 TSI.

Narzekałem, że mój 1,4 TDI jest głośny przy wysokich prędkościach. Ale o kilka lat młodsze Polo nie robiło zbytnio szału. Szczególnie ciszej nie było.

Faktem jest, że TDI w Vw posiadają inne wygłuszenia - wygłuszona jest maska, gródź, osłona silnika itp. A w benzynce raczej tego za bardzo nie ma, nawet w jego wersji High line.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » pt lip 10, 2015 13:32

sebaFC pisze:Ceny gazu na pewno szybko nie zaczną rosnąć
herbu pisze:No nie wiem, nie wiem... Przy obecnych różnicach, to tylko czekać jak strzeli cena w górę, bo tak tanio jeszcze nie było. W Bielsku na Statoil, dla przykładu cena LPG to 1.71 zł, a cena Pb95 5.14 zł. Różnica 3.43 zł - nie pamiętam by była tak duża. Zawsze cena gazu oscylowała w okolicach 40-50% ceny benzyny, a obecnie jest to równe 30%, przynajmniej u mnie. Więc podwyżki są nieuniknione wg. mnie. Ale lepiej by zostało tak jak jest :)
No i tak jak przewidziałem - wczoraj jeszcze ceny jak powyżej, dzisiaj LPG już +10 gr :( Na szczęście dalej jest bardzo tanio :helm:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: mitusm » śr lip 15, 2015 19:59

Na butli gazu robię 350km, nawet w trasie to nie problem jak raz na 4h-5h zrobie sobie 10min przerwy na tankowanie i przeprostowanie nóg.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » śr lip 15, 2015 20:45

mitusm, przez 4-5godzin robisz 350km ? to czym tak wolno jeździsz ?


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lwlw » śr lip 15, 2015 20:54

No tak - autostrad mamy co niemiara, inne drogi w ogóle już nie istnieją :panna:
A tak poważnie - średnia 70-87,5 na zwykłych drogach jest bardzo ok.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » śr lip 15, 2015 22:51

lwlw pisze:70-87,5 na zwykłych drogach jest bardzo ok
o kurde to musze zwolnić :helm: :grin:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sliwa404 » śr lip 15, 2015 23:00

Tak kolego, twoje auto jadąc na kujawskim robi średnia 140 na drogach krajowych, do tego paląc przy tym 3,5l na setkę, i w dodatku kilometry sie nabijają w drugą stronę a auto młodnieje.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lwlw » śr lip 15, 2015 23:10

VW_seller pisze:
lwlw pisze:70-87,5 na zwykłych drogach jest bardzo ok
o kurde to musze zwolnić :helm: :grin:
Naprawdę uważasz, że prawie 90 to mała średnia poza autostradami? Weź sobie zmierz, policz, bo chyba nie jesteś świadomy jaką masz średnią. 90 to jest praktycznie niewykonalne w takich warunkach. Pamiętaj, że mówimy o średniej, A nie, że udało się chwilowo 100 czy więcej osiągnąć.



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: WichuTM » śr lip 15, 2015 23:19

sliwa404 pisze:Tak kolego, twoje auto jadąc na kujawskim robi średnia 140 na drogach krajowych, do tego paląc przy tym 3,5l na setkę, i w dodatku kilometry sie nabijają w drugą stronę a auto młodnieje.
haha dobre podsumowanie :)
lwlw pisze:
VW_seller pisze:
lwlw pisze:70-87,5 na zwykłych drogach jest bardzo ok
o kurde to musze zwolnić :helm: :grin:
Naprawdę uważasz, że prawie 90 to mała średnia poza autostradami? Weź sobie zmierz, policz, bo chyba nie jesteś świadomy jaką masz średnią. 90 to jest praktycznie niewykonalne w takich warunkach. Pamiętaj, że mówimy o średniej, A nie, że udało się chwilowo 100 czy więcej osiągnąć.
Do średniej trzeba mieć komputer, ale zaraz powie "po co elektryka, żeby siadała"?



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lwlw » śr lip 15, 2015 23:25

Można też podzielić przejechany dystans przez czas.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » czw lip 16, 2015 06:27

WichuTM pisze:Do średniej trzeba mieć komputer, ale zaraz powie "po co elektryka, żeby siadała"?
nie mam w tym fisa ( był ale wyjałem i poszedł do żyda :helm: ) nie żeby siadał ale po co mi to mniej wiecej wiem kiedy pali najmniej ,w przedziachał od 90-130 ,potem wiadomo ,że wir w baku ale max ile mi spalił to 6.5l w zime :)
sliwa404 pisze:twoje auto jadąc na kujawskim robi średnia 140 na drogach krajowych, do tego paląc przy tym 3,5l na setkę, i w dodatku kilometry sie nabijają w drugą stronę a auto młodnieje.
trololololo jak widze.... nie rozumiem nie których ludzi ,jak nie wieża to od razu hejty sieją ,ja nie wiem po co to komu ?
lwlw,
na tych odcinkach co jeżdze często predkosci po za "terenem zabudowanym" jeżdze ponad 90 .70km/h to się maluchem jezdzi ,najgorsza tez masakra jak ktos ma auto nowe to już wogóle cięzko takiego ominąć bo się boja chyba żeby na ziarnko piasku nie najechać :crazy: i jada czasami po 20-30/h gdzie monza jechać 60/h takich to powinni karać bo robią zagrożenie na drodze większe niż ten co jedzie pewnie te 65/h ,nie chce zamulać drogi ,wystarczy że wiekszośc tak robi ,jak jest zakaz do 50/h to jadą 30/h :banghead: ,jak by było 30 to by jechali 5 albo stali by w miejscu albo na pieszo by chyba chodzili . oj jak się ludzie boja stracić prawko .mnie to wisi niech se zabierają o ile je będe przy sobie miał .ale nie bede pisał co i jak bo tu nie na temat ,ale można to ominąć ,jest luka w tych przepisach.
WichuTM pisze:Do średniej trzeba mieć komputer, ale zaraz powie "po co elektryka, żeby siadała"?
no i co ci da ten komputer ,kolejny bajer ,no tak im wiecej ma auto tym lepiej wyposażone :panna: . no mam te wszystkie bajery w 2 aucie i jak się coś sypnie za kilka lat to będzie problem . im mniej elektroniki tym lepiej , nie musze ani nie potrzebuję się dowartościować ,auto ma być pewne i ma nigdy nie zrobić cuda jakiegoś podczas jazdy ,nie raz widziałem czytałem i słyszałem o przypadkach jakiegoś badziewnego modułu komfortu gdzie jak deszczyk popadał ...o auto zgasło .itp .dlatego takie auto jest praktycznie wieczne mówie to cały czas o moim a4 b5 95r tdi gdzie nie ma badziewnej elektroniki ,gdzie w 2 aucie mk4 jest tego masa praktycznie full ,ale w wiekszosci i tak nie korzystam,np z klimy czy z tego : "komputera" bo i tak wiem że se to w ciula leci i prawdy nie pokazuje . WichuTM, i jak tu obliczyć to twoją średnią ? jak pokazuje średnia spalania 7l a realnie spalił 5l ? wg kilometrażu . od dawien dawna wiadomo ,że te fisy mfa i inne dziadostwa przekłamują ,lepiej sobie kalkulatorem w telefonie policzyć ile spalił....
Ostatnio zmieniony czw lip 16, 2015 06:42 przez VW_seller, łącznie zmieniany 2 razy.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » czw lip 16, 2015 06:31

lwlw pisze:A tak poważnie - średnia 70-87,5 na zwykłych drogach jest bardzo ok.
Wg. mnie bardzo ciężko osiągalne. 70, 75 można jeszcze osiągnąć, 90 km/h to już nieosiągalne. Sam gdy jadę jednopasmowymi drogami, z rozsądnymi prędkościami, powiedzmy podobnie do innych kierowców, to średnia 75 to już jest rewelacja. Tak samo wygląda to po mieście - akurat co tankowanie zeruję komputer i przy następnym tankowaniu zazwyczaj średnia z miasta oscyluje wokół 27-33 km/h, a korków u mnie nie ma, a miasto średniej wielkości (170 tys. mieszkańców).
lwlw pisze:Naprawdę uważasz, że prawie 90 to mała średnia poza autostradami? Weź sobie zmierz, policz, bo chyba nie jesteś świadomy jaką masz średnią. 90 to jest praktycznie niewykonalne w takich warunkach.
Dokładnie
mitusm pisze:Na butli gazu robię 350km, nawet w trasie to nie problem jak raz na 4h-5h zrobie sobie 10min przerwy na tankowanie i przeprostowanie nóg.
Zgadza się, ale jeśli jedziesz po autostradzie, to takie 300-350 km przejeżdżasz w 2 godziny, więc tankowanie co 2 godziny, szczególnie gdy masz dłuższą trasę do pokonania, jest nieco irytujące.
Ostatnio zmieniony czw lip 16, 2015 10:49 przez herbu, łącznie zmieniany 1 raz.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości