Połamana regulacja wysokości świateł-Xenon [Bora]

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

buzek6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 16, 2015 18:47

Połamana regulacja wysokości świateł-Xenon [Bora]

Post autor: buzek6 » śr lip 15, 2015 14:36

Cześć, mam pewien problem. Otóż wczoraj chciałem podwyższyć w swoim samochodzie wysokość padania strumienia światła na droge i napotkałem pewien problem. Manualna regulacja wysokości przy lewej lampie jest połamana(gwint). W prawej lampie za pomocą śrubokręta udało mi się w prosty sposób ustawić kąt padania światła ,zaś w lewej tak jak powyżej opisałem. Chciałem się teraz was poradzić co mam zrobić w tym przypadku.
Czy można w ogóle dostać tą część ,czy graniczy z cudem ? Jak coś mogę podesłać zdjęcie jak to wygląda.



PS. Liczę na szybką odpowiedź :grin:



Awatar użytkownika
SylVWia
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: wt sty 14, 2014 16:13
Lokalizacja: PNT

Połamana regulacja wysokości świateł-Xenon [Bora]

Post autor: SylVWia » śr lip 15, 2015 14:50

Każda część ma nadrukowany swój numer. Poszukaj go, przepisz w wyszukiwarkę (np. na alegroszu) i powinieneś coś znaleźć. Jeśli nie to w aso na pewno dostaniesz.



buzek6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 16, 2015 18:47

Połamana regulacja wysokości świateł-Xenon [Bora]

Post autor: buzek6 » śr lip 15, 2015 15:28

Obrazek
ObrazekObrazek


Patrząc na to zastanawiam się czy jest z tym sens jechać :-(



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Połamana regulacja wysokości świateł-Xenon [Bora]

Post autor: piotrek233 » śr lip 15, 2015 15:44

Owa cześć nie występuje osobno- nie ma numery. Częsta przypadłość, że strzelają te śruby tak samo jak w golfie. W używce praktycznie nie do dostania. Jak masz wszystkie części tej śruby możesz próbować naprawiać. Ale i tak czeka Cię rozklejanie lampy, żeby wyciągnąć resztę śruby z lampy



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Połamana regulacja wysokości świateł-Xenon [Bora]

Post autor: MaciekV5 » czw lip 16, 2015 08:15

buzek6, w tym temacie masz opis jak naprawić regulację viewtopic.php?t=323942" onclick="window.open(this.href);return false;

Rozklejając lampę będzie na pewno łatwiej naprawić ale da się to zrobić bez rozklejania lampy, w borze w porównaniu do golfa jest lepszy dostęp do soczewki i można samą soczewkę wyjąć z lampy, wtedy jest łatwy dostęp do mocowania śruby regulacyjnej. Ręce pokaleczone ale jak boisz się rozklejać lampę to jest też taka opcja właśnie. Oczywiście samą lampę musisz wyjąć z auta :bajer:



buzek6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 16, 2015 18:47

Połamana regulacja wysokości świateł-Xenon [Bora]

Post autor: buzek6 » czw lip 16, 2015 18:49

Dzięki wielkie za odpowiedz. Jest jakaś nadzieja ,że da się to zrobić ,a nie kupować nową lampę :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości