Kllima manualna nie załącza się.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Microsoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 16, 2013 23:49

Kllima manualna nie załącza się.

Post autor: Microsoft » czw lip 02, 2015 19:04

Witam. Mój problem polega na nie załączającej się klimie manualnej golf 1.4 99r. Otóż od początku sprawa wyglada tak: rok temu została nabita i była sprawna,chłodziła itp. W tym roku czasem się załączała tzn sprężarka +wentylatory ale nie chłodziła wogóle. To czy wogóle jest jakies ciśnienie sprawdzałem tylko wcikając te zaworki przez które się uzupełnia czynnik. Na tym czujniku przed zaworem rozprężnym są we wtyczce 3 piny, gdy zwierałem 2 i 3 to startowały wentylatory na 2 bieg i po chwili zakładałem wtyczke na czujnik to startowała także sprężarka ale niestety nie chłodziła. Problem pojawił się gdy zwarłem 1 i 3 i wtedy już nic nie działało( mostek 2 i 3 nie uruchamiał wentyli). Dziś podałem 12v z aku na sprężarke i cewka "pyka" także jest ok,ale stale dochodzi na wtyczke tylko 5V. Mostkując 2 piny we wtyczke czujnika w chłodnicy załączają się wentylatory na 1 bieg. Zaglądałem do przekaźników wentylatorów( tych pod aku) i wszystko wygląda jak z fabryki. Nie mam pojęcia gdzie szukać dalej i przede wszystkim czy czegoś nie uszkodziłem , jak sprawdzić czy wentylatory mi się załączą podczas jazdy w korkach abym nie przegrzał auta?



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2829
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Kllima manualna nie załącza się.

Post autor: bioly05011 » czw lip 02, 2015 20:13

spaliłeś sterownik wentylatorów ,wyjm go rozbierz do środka trzeba usunąć klej i zobacz co się spaliło...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Microsoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 16, 2013 23:49

Kllima manualna nie załącza się.

Post autor: Microsoft » czw lip 02, 2015 20:56

przecież napisałem ,że zaglądałem do środka i wygląda wszystko OK. Wszystko jest czyściutkie jak nowe



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: Kllima manualna nie załącza się.

Post autor: rotkeh » pt lip 03, 2015 19:17

Microsoft pisze: jak sprawdzić czy wentylatory mi się załączą podczas jazdy w korkach abym nie przegrzał auta?
Jeśli mostkowałeś we wtyczce od termowłacznika i wentylatory załączały się to znaczy że układ wykonawczy chodzi poprawnie .Teraz żeby sprawdzić czujnik to niestety musisz go zdemontować podłączyć w obwód (z żarówką , miernikiem lub wentylatorem ) i włożyć do goracej wody najlepiej płynnie podgrzewanej ( czajnik , kuchenka ). Inna metody nie ma jak tylko stworzyć warunki pracy ( temperatura 90 -95 st.C). Lub podłączyć vaga i grzać samochód na postoju aż na vagu osiągnie temperaturę około 100st a termowyłącznik nie zewrze styków wtedy raczej do wymiany .

Podejrzewam że klima Ci się załączy dopiero jak samochód będzie w ruchu , wtedy wentylatory nie są potrzebne (włącz klimę i jazda w drogę powinna chłodzić ), na postoju jeśli jest usterka wentylatora nie załączy sprężarki.
Tak jak bioly05011 Ci napisał szukaj w sterowniku lub na okablowaniu do niego . Miejsce montażu sprzyja korozji , a jeśli nie masz osłony pod silnikiem to można podejrzewać że sól i chemia dopomogły. Jeśli czegoś nie widać nie znaczy że jest dobre - czytać zimne luty lub przerwa na kabelkach do sterownika.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Microsoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 16, 2013 23:49

Kllima manualna nie załącza się.

Post autor: Microsoft » pt lip 03, 2015 21:33

Dziękuje za odpowiedź.. Po weekendzie bedę szukał dalej



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Kllima manualna nie załącza się.

Post autor: grg474 » pt lip 03, 2015 22:30

Microsoft pisze: Problem pojawił się gdy zwarłem 1 i 3 i wtedy już nic nie działało( mostek 2 i 3 nie uruchamiał wentyli).
no ja się nie dziwię, że nie załączał wentyli :rotfl: 1 masa 3 zasilanie :bigok:
Microsoft pisze:To czy wogóle jest jakies ciśnienie sprawdzałem tylko wcikając te zaworki przez które się uzupełnia czynnik.
i tą metodą stwierdziłeś, że ile tego czynnika tam masz? 750g czy 200
Microsoft pisze:Na tym czujniku przed zaworem rozprężnym są we wtyczce 3 piny, gdy zwierałem 2 i 3 to startowały wentylatory na 2 bieg i po chwili zakładałem wtyczke na czujnik to startowała także sprężarka ale niestety nie chłodziła.
wzrastało ciśnienie - więc kompresor załączyło ale jak nie ma co kompresor natłoczyć to nie ma czym chłodzić - testuj dalej a potem allegro > szukaj > kompresor klimatyzacji :hmm:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Microsoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 16, 2013 23:49

Kllima manualna nie załącza się.

Post autor: Microsoft » pt lip 03, 2015 23:12

max 550 wchodzi o ile dobrze pamiętam. A jak wytłumaczysz to,że np po odpaleniu zimnego auta załączyła się ale nie chłodziła i po 10 min jak wyłaczyłem to już nie chciała się załączyć.A może nie tłoczy bo np zawór rozprężny jest nie drożny albo osuszacz? Jak to sprawdzić?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Kllima manualna nie załącza się.

Post autor: grg474 » sob lip 04, 2015 06:56

Microsoft pisze:max 550 wchodzi o ile dobrze pamiętam
750
Microsoft pisze:A jak wytłumaczysz to,że np po odpaleniu zimnego auta załączyła się ale nie chłodziła i po 10 min jak wyłaczyłem to już nie chciała się załączyć.A może nie tłoczy bo np zawór rozprężny jest nie drożny albo osuszacz?
kiedyś miałem całkiem zaslepiony zawór rozprężny i kompresor chodził

przenoszę temat do działu klimatyzacji, bo raczej to nie usterka elektryczna :bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Microsoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 16, 2013 23:49

Kllima manualna nie załącza się.

Post autor: Microsoft » wt lip 07, 2015 16:16

kiedyś miałem całkiem zaslepiony zawór rozprężny i kompresor chodził
Nie o chodzenie sprężarki w tym momencie mi chodzi a o chłodzenie



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Kllima manualna nie załącza się.

Post autor: grg474 » wt lip 07, 2015 22:08

Microsoft pisze: kiedyś miałem całkiem zaslepiony zawór rozprężny i kompresor chodził


Nie o chodzenie sprężarki w tym momencie mi chodzi a o chłodzenie
Microsoft pisze:A może nie tłoczy bo np zawór rozprężny jest nie drożny albo osuszacz?
dlatego ci napisałem - że miałem zatkany a kompresor chodził, więc zatkanie nie powinno dawać takich objawów


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

sindbad80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt cze 16, 2015 17:58

Kllima manualna nie załącza się.

Post autor: sindbad80 » czw lip 23, 2015 16:34

Witam

Jestem laikiem jeśli chodzi o samochody ale może uda mi się coś naprawić lub sprawdzić. Mam golfa 1.9 90 koni diesel klima manual. Nie załącza mi się kompresor po wciśnięciu guzika klimy. Byłem już u kilku mechaników i nikt nie chce się dotknąć. Bezpieczniki w samochodzie i na akumulatorze 30A są ok. Będe wdzięczny za podpowiedź.



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2829
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Kllima manualna nie załącza się.

Post autor: bioly05011 » czw lip 23, 2015 18:45

np .brak gazu,spalony sterownik,bezpieczniki sprawdź dokładnie najlepiej kontrolką,a co z wiatrakami po włączeniu ac działają?


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

sindbad80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt cze 16, 2015 17:58

Re: Kllima manualna nie załącza się.

Post autor: sindbad80 » pt lip 24, 2015 10:51

Witam. Zacząłem od nabicia klimy bo się okazało że uciekł gaz. Bezpieczniki sprawdziłem wszystkie i są ok. Na czytaniu błędów nic nie pokazuje bo to klima manual i robi się lipa. O jakich wentylatorach piszesz ? że po wciśnięciu AC się powinny załączy, gdzie jest ten sterownik klimy. Jest jakiś przekaźnik może poprzez który załącza się klime ??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kllima manualna nie załącza się.

Post autor: Qto » pt lip 24, 2015 12:23

sindbad80, nie rób śmietnika na forum, wystarczy że piszesz w jednym temacie.
Wentylatory są na chłodnicy a sterownik pod akumulatorem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości