Zablokowana regulacja temp. - rozebranie calej deski rozdz.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tankjir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 28, 2014 19:22

Zablokowana regulacja temp. - rozebranie calej deski rozdz.

Post autor: tankjir » pt lip 03, 2015 20:11

Witajcie, opisze w skrocie Wam moj problem z golfem IV 1.9 TDI. Nie wiedzialem ze mam peknieta kratke od nawieiwu na szybe, wjechalem w dziure i wpadla tak niefortunnie ze zablokowala mi regulacje nawieiwu. Gmeralem drutem od gory bo mialem nadzieje ze ja wylowie ale niestety musiala spasc jeszcze nizej i zablokowala mi regulacje temp - cieplo-zimno. Z rozebraniem deski rozdzielczej raczej nie bede mial problemu bo ostatnio to robilem oprocz rozebrania kierownicy.

Pytanie do Was. Czy jak zdejme deske to ten "tunel" mozna jakos rozebrac, czy musze wszystko wyjac wszystkie te kanaly razem z nagrzewnica. Czy jak to wyglada, mial juz ktos taki problem?

Jak gleboko mogla mi wpasc ta polowa kratki? Moze jakis rysunek pogladowy??

Ostatnie pytanie, ktos mi podpowiedzial ze moze od strony dmuchawy mozna to wyjac bez rozbierania calej deski rozdzielczej? (Cos nie chce mi sie w to wierzyc)

Za pomoc napewno sie jakos odwdziecze !
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zablokowana regulacja temp. - rozebranie calej deski rozdz.

Post autor: grg474 » pt lip 03, 2015 22:46

spróbuj wykręcić środek konsoli (ta część z radiem), potem wykręcić 2 wkręty trzymające kierownicę powietrza żeby uzyskać dostęp do środka nagrzewnicy tak jak na pierwszym zdjęciu na tej aukcji


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

tankjir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 28, 2014 19:22

Re: Zablokowana regulacja temp. - rozebranie calej deski roz

Post autor: tankjir » sob lip 04, 2015 10:55

I co wtedy? myslisz ze moge siegnac reka ta kratke? nie mam pojecia jak te kanaly sa zbudowane i nie wiem gdzie mialbym tego nawet szukac :/

O wiele latwiej by mi bylo jakby ktos narysowal w np paincie jak to wylada od strony konsoli albo z boku jak idzie ten tunel od nawieiwu na szybe i gdzie sa te zapadki od regulacji temp.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zablokowana regulacja temp. - rozebranie calej deski rozdz.

Post autor: Qto » sob lip 04, 2015 13:17

tankjir pisze:myslisz ze moge siegnac reka ta kratke?
tak
tankjir pisze:nie mam pojecia jak te kanaly sa zbudowane i nie wiem gdzie mialbym tego nawet szukac :/
jak wyżej napisane - za konsolą środkową

na foto widać którędy wylatuje powietrze "w deskę" rozdzielczą - czyli miejsce gdzie wpadła Ci ta kratka...oraz miejsce którędy możesz ją wyjąć, z tego co pamiętam to jednak trzeba zrzucić deskę aby się tam dostać...trzeba zdjąć element widoczny na drugim zdjęciu...na pierwszym już go nie ma

Obrazek

Obrazek



tankjir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 28, 2014 19:22

Re: Zablokowana regulacja temp. - rozebranie calej deski roz

Post autor: tankjir » sob lip 04, 2015 16:42

Dzieki, mam nadzieje ze jak uda mi sie zdjac deske to to ogarne i wyciagne to :)

Pomogles mi sporo !

Pytanko jeszcze jedna, jezeli bede szedl "po" lince od regulacji temp to doprowadzi mnie ona wlasnie do tych plastikow gdzie znajduje sie kratka za plastikiem? wiedzialbym mniej wiecej gdzie szukac tego reka tzn na jakiej wysokosci :) chyba mnie nie wciagnie do srodka ani nic mnie nie zje :D

Jeszcze raz dzieki, w srodku tyg dam znac jak mi poszlo :) Zobie tez maly poradnik, moze komus sie przyda w przyszlosci :)
Ostatnio zmieniony sob lip 04, 2015 16:50 przez tankjir, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zablokowana regulacja temp. - rozebranie calej deski rozdz.

Post autor: Qto » sob lip 04, 2015 16:45

rozbierając wszystko do widoku ze zdjęcia, będziesz miał dostęp do wszystkiego co potrzeba



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości