[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » pt cze 19, 2015 09:56

ja na kilkadziesiąt wykręcanych zamków, co za tym idzie również wkładek, zawsze trafiałem na Torx 20.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Odp: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnę

Post autor: cinek2004 » pt cze 19, 2015 10:58

Qto pisze:Torx 20.
Bardzo możliwe, chodziło mi tylko o to, że nie ma tam spline'a.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Sztomel » sob cze 20, 2015 07:39

Okazało się, że w moim obydwie wkładki są zabezpieczone śrubami na klucz Spline M4 i właśnie teraz mam kłopot bo wcześniej odkręcałem je kluczem Torx T20 (i dało rady) ale obecnie klucz T20 mi zaczął uślizgiwać się w łebku tej śruby i nie mogę jej odkręcić. Zakupiłem więc cały mechanizm klamki i tam również jest śruba na klucz Spline M4 więc i byłem zmuszony zakupić również z allegro klucz do niej, który z przesyłką kosztował prawie 50 złotych bo w żadnym sklepie w kilku miastach w mojej okolicy nie mieli tego klucza lub był zbyt krótki by sięgnąć tej śruby.


Obrazek

Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Andrzej4286 » sob cze 20, 2015 10:32

cinek2004, Qto, bywały tez jak kolega Sztomel, napisał śrubki na spline sam osobiście trafiałem już nie raz że zamiast torxa były spinline, wiec tutaj nie można stwierdzić że tylko jeden rodzaj śrubek byl montowany :bajer:


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Sztomel » ndz cze 21, 2015 02:37

Dzięki Andrzej4286 za poparcie bo mądrze piszesz a ja dopiszę tak - niech ktoś zdejmie zaślepkę z drzwi i przyświeci sobie latarką do wnętrza a gwarantuję, że zamiast Torxa zobaczy gwint Spline i to dopiero będzie zaskoczenie - zwłaszcza dla tych, którzy tę śrubkę odkręcali kluczem T20.


Obrazek

Awatar użytkownika
arekgroszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 409
Rejestracja: ndz gru 22, 2013 14:49
Lokalizacja: LOW CHOW
Auto: GOLF IV
Silnik: 1.8T
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: arekgroszek » ndz cze 21, 2015 07:33

Sztomel, Andrzej4286,
Potwierdzam też nie mam torxa



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Odp: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnę

Post autor: cinek2004 » ndz cze 21, 2015 10:49

Kurcze, aż sprawdzę. Możliwe, że targałem spline'a torxem!



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Sztomel » wt cze 23, 2015 23:54

Torxa T20 łatwo kupić bo jest w każdym sklepie ale nie Spline M4 - jak wcześniej pisałem, targałem łebek śruby Spline M4 Torxem T20 i zjechałem jej łepek a teraz mam problem bo muszę szukać ślusarza z dremelem aby odciął mi tę śrubę - wiertłem jest ją ciężko rozwiercić i teraz mam kłopot i wchodzę do auta od strony pasażera - radzę sprawdzić co macie u siebie bo będzie powtórka z rozrywki jak u mnie.


Obrazek

golfiasty79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:56

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: golfiasty79 » ndz cze 28, 2015 11:49

Witam
Mój gofer to totalny golas. Dokładałem mu zamykanie z pilota, wszystko chodziło ładnie pięknie oświetlenie wnętrza, brzęczyk świateł, lampki na dole drzwi, ale ostatnim czasem pilot działa zamyka i otwiera, ale brak brzęczyka, światła od strony kierowcy w drzwiach nie działa. CZy to wina diody w drzwiach czy zamka ??


Obrazek

Awatar użytkownika
lukeranger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 03, 2014 22:21

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: lukeranger » ndz cze 28, 2015 14:40

Przeczytaj cały post, tutaj masz wszystko opisane. Z mojej strony tylko taka rada, że za nim bez potrzeby rozbierzesz drzwi, sprawdź wiązkę kabli pomiędzy drzwiami, a słupkiem. Miałem taką samą sytuację i przyczyna była w przerwanym kablu w tej właśnie wiązce, a dodatkowo okazało się że brzęczyk w liczniku jest spalony i musiałem go wymienić. Nie rozumiem za bardzo tego co napisałeś:
światła od strony kierowcy w drzwiach nie działa
Czy tu chodzi Ci tylko o lampkę w drzwiach, czy również o oświetlenie wnętrza?



golfiasty79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:56

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: golfiasty79 » ndz cze 28, 2015 21:43

Tak, dokładnie. Nie świeci to światełko w drzwiach kierowcy. W drzwiach pasażera działa. A jeśli to nie wina wiązki w drzwiach może byc to Dioda ?? Gdzieś czytałem, że można wstawić inna większą?? Czy to prawda ??


Obrazek

Awatar użytkownika
lukeranger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 03, 2014 22:21

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: lukeranger » pn cze 29, 2015 12:40

Jak najbardziej możesz wstawić inną, większą diodę, a informacja na ten temat jest na pierwszej stronie w pierwszym poście :smirk: Tylko z tego co wyczytałem i mi się wydaje, to jeśli byłaby spalona dioda, to byłby również problem z oświetleniem wnętrza. Sprawdzałeś tą wiązkę, ściągałeś izolację, jesteś pewny, że wszystkie kable są całe??? Kabelek od lampki w drzwiach jest koloru czerwono - niebieski.



dzida_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 20:50
Lokalizacja: Podlasie

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: dzida_ » pt lip 03, 2015 16:43

xisio pisze:
Otóż, jeśli po otwarciu drzwi kierowcy:

- nie działa oświetlenie w środku i na drzwiach bocznych a po włączeniu świateł np. drogowych brzęczyk działa przy otwartych drzwiach - tzn. że uszkodzona jest DIODA

- nie działa oświetlenie w środku i na drzwiach bocznych a po włączeniu świateł np. drogowych brzęczyk NIE działa - uszkodzony MIKROWŁĄCZNIK.

- nie działa alarm, światła w drzwiach, centralny, bzyczek albo wszytko inne wariuje a podłączaliśmy ostatnio radio - ZLE PODŁĄCZONE RADIO (masa)
problem mam taki, że u mnie są takie objawy:
nie działa brzęczyk świateł przy otwartych drzwiach i zapalonych światłach
oświetlenie wnętrza działa cały czas (wyłączyć mogę albo ręcznie wyłączając poszczególne lampki albo po zamknięciu centralnego zamka samo gaśnie)
nie działa lampka w drzwiach kierowcy (w ogóle w żadnym momencie) a w drzwiach pasażera działa prawidłowo
brzęczyk sam z siebie działa (testowałęm VAG-iem)

pacjent: golf 4 kombi 2005 r. AXR (jeżeli ma to znaczenie)
okoliczoności: objawy mam po wizycie u lakiernika, gdzie zdejmowane były błotniki przednie, maska i tylna klapa

ponieważ w błotnikach i masce nie ma przewodów więc obstawiam że to coś z klapą może być
mam rację?
jeżeli tak to co to? nie chce prowdzić auta z powrotem do gościa bo jak mi zacznie szukać problemu to przez tydzień nie będę miał czym jeździć

zaraz jeszcze idę posprawdzam wszystkie rzeczy w aucie dokładnie (zwłaszcza w związku z tylną klapą) - bo nie sprawdziłem nawet tylnej wycieraczki i spryska czy działają



RysiekOdGolfaGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt maja 01, 2015 23:36

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: RysiekOdGolfaGTI » pn lip 06, 2015 14:05

Również mam taki problem jak kolega, przy otwartych drzwiach nie świeci mi się podświetlenie wewnątrz tzn świeci się ciągle i musze je wyłączyć, nie mam komunikatu o tym że klapa tylna otwarta, buzzer tez nie działa



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości