napięcie po odpaleniu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michalikpiotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz paź 03, 2010 17:02

napięcie po odpaleniu

Post autor: michalikpiotr » pt cze 12, 2015 08:27

Witam. Mam dwa pytanka. Pierwsze czy w kabinie koło bezpieczników występuje przewód w którym pojawi się napięcie po odpaleniu silnika. Wiem że taki wystepuje w alternatorze. Ale czy on idzie do środa kabiny? Muszę podłączyć przekaźnik i dlatego potrzebuję taki przewód który poda sygnał do przekaźnika. Drugie pytanie czy mogę podłączyć wzmacniacz audio po kabel który idzie do kabiny. Tz koło pedałów są przekaźniki i gróby kabel na którym jest ciągle plus. On jest przekręcony pod przekaźnikami. Jest on koloru czerwonego. Jak się orientuje zasila urządzenia w środku. mam problem z przedostaniem się od kablem od silnika do środka auta. Tylko mam obawy czy przy muzyce nie będzie za dużych spadków napięcia na urządzeniach po przez takie podłączenie. Pozdrawiam i proszę o radę.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

napięcie po odpaleniu

Post autor: Qto » pt cze 12, 2015 12:19

kabelek idzie do licznika, pin 12 niebieskiej wtyczki
co do pieca...poczytaj tu viewtopic.php?p=6799585#p6799585" onclick="window.open(this.href);return false; - w kilku postach było o tym gadane



michalikpiotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz paź 03, 2010 17:02

Re: napięcie po odpaleniu

Post autor: michalikpiotr » pt cze 12, 2015 13:18

jak odkręce osłony nad nogami i będe widział przekaźniki i okablowanie do bezpieczników to ten kabel gdzieś jest czy muszę głębiej go szukać. Możesz opisać jak się dostać to tego przewodu. Czy on występuje w bezpiecznikach? Nie chciał bym licznika demontować.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

napięcie po odpaleniu

Post autor: Qto » pt cze 12, 2015 13:21

michalikpiotr pisze:Nie chciał bym licznika demontować.
to nie znajdziesz tego kabla...chyba że rozprujesz wiązkę, tą która przechodzi przez ścianę grodziową nad pedałem sprzęgła, i tam poszukasz...ale jest to słaby pomysł



michalikpiotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz paź 03, 2010 17:02

napięcie po odpaleniu

Post autor: michalikpiotr » pt cze 12, 2015 13:29

a dam rade przepchać kabelek koło tej wiązki? jest tam miejsce? Przy okazji na wzmacniacz bym podciągnął. pozdrawiam i dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

napięcie po odpaleniu

Post autor: Qto » pt cze 12, 2015 13:35

jest miejsce...tylko w TDI od strony silnika nie jest tak łatwo tam dojść, musisz pokombinować



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości