Ciśnienie w przewodach dochodzi do 30 bar.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TheRainMan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 06, 2015 17:21
Lokalizacja: Lubliniec

Ciśnienie w przewodach dochodzi do 30 bar.

Post autor: TheRainMan » sob cze 06, 2015 17:38

Witam, jestem świeżym posiadaczem golfa 4 IV, w benzynie 1.6, rocznik 2000. Samochód posiada climatronic. Może od razu przejdę do sedna, a przywitam się w innym temacie ;-)
Więc tak: przy zakupie sprzedający zapewniał mnie, że klimatyzacja jest sprawna ale nie nabita [tak dałem się zrobić w balona]. Podjechałem nabić klimę i okazało się, że klima jest pełna, jednak nie chłodzi. Samochód zostawiłem na 2 dni w w/w warsztacie. Dzisiaj go odebrałem i dowiedziałem się dwóch rzeczy. Uszkodzony był czujnik temperatury, wskazywał -50stopni celcjusza w środku - został wymieniony. Urwany był również jakiś kabel, który powodował, że klima się nie właczała. Usterki usunięte i całe szczęście klima zadziałała. W tym też miejscu pojawił się kolejny problem. Gdy jest nabita w pełni, ciśnienie w przewodach podnosi się do 30 bar, podobno normalnie ma być koło 15. Podobno też wentylator się za pózno włacza, co powoduje ten skok ciśnienia. Na tą chwilę klimę mam nabita do niecałej połowy i bardzo słabo chłodzi - mechanik stwierdził, że jeśli zostawi mi całą nabita wtedy rozsadzi mi przewody. Powiedział tez, że nie mogę używać klimy na postoju, tylko podczas jazdy. Mam się z nim umowic po weekendzie, ma szukać przeczyny, jednak poinformował mnie, że problemu może nie rozwiązać. Tutaj tez pytanie do Was, czy miał ktoś podobny problem, bądz wie, co powoduje awarie mojego samochodu? Z gory dziekuje za odpowiedzi. Bede na bieżąco obserwowal temat, wiec w razie koniecznosci podania wiecej informacji, na pewno pomoge.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Ciśnienie w przewodach dochodzi do 30 bar.

Post autor: Maszan » sob cze 06, 2015 22:51

A chlodnice myl?Moze pomoc: zdejm zderzak i umyj na myjce cisnieniowej chlodnice klimy.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

TheRainMan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 06, 2015 17:21
Lokalizacja: Lubliniec

Ciśnienie w przewodach dochodzi do 30 bar.

Post autor: TheRainMan » pn cze 08, 2015 11:09

Witam ponownie. Chcialem sprostowac, bo cos mi ostatnio mechanik zle wytlumaczyl. Mianowicie chodzi o to, ze po nabiciu klimy do pelna, wiatrak wlacza sie normalnie, ale pozniej zaczyna zwalniac i stad bierze sie cisnienie. Mechanik podejrzewa, ze gdzies moze nie dochodzic prad, albo jest jakas przerwa etc. Jakies pomysly? Maszan dzieki za rade, ale to chyba nie w tym kierunku. Jednak jesli wszystko zawiedzie na pewno sprobuje.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Ciśnienie w przewodach dochodzi do 30 bar.

Post autor: Maszan » pn cze 08, 2015 12:46

Na pewno nie zaszkodzi a u mnie wentylatory zaczely krocej pracowac .No to zostaje Ci zerknac do modulu sterujacego wentylatorami - jest pod skrzynka aku.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

TheRainMan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 06, 2015 17:21
Lokalizacja: Lubliniec

Ciśnienie w przewodach dochodzi do 30 bar.

Post autor: TheRainMan » sob cze 13, 2015 23:32

Problem rozwiazny. Wydaje mi sie, ze mechanik ze mnie zdoil, bo zaplacilem 370zl za naprawe, a usterka okazal sie byc w/w czujnik + dwa przegnite kable. Przez jeden z nich klima sie nie wlaczala, przez drugi zas wentyaltory zbyt pozno sie wlaczaly, stad cisnienie. Tak przynajmniej goscia zrozumialem. Mozna Zamknac, Dzieki Maszan za rady!



Awatar użytkownika
Piter26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw cze 18, 2009 19:42
Lokalizacja: Jarosław

Ciśnienie w przewodach dochodzi do 30 bar.

Post autor: Piter26 » pt lip 24, 2015 22:26

Witam dolacze sie do tematu jestem posiadaczem Golfa 4 , 1.9 tdi i tez mam problem z climatronikiem mam wymieniona sprezarke na nowa regenerowan,nowa chlodnica i osuszacz uklad wyczyszczony i nabity ale jest problem z cisnieniem jest bardzo wysoki jak mechanik sprawdzal ponad 20 bar niewiem dokladni.NIby mowi ze jest uszkodzony jakis wewnetrzny czujnik temp . ktory steruje climatronikiem , ponoc na jakim czyjniku pokazywalo temp. 26 a na drugim -51 stopni po podlaczeniu do kompa.I problem w tym ze niewiem gdzie te czujniki sie znajduja...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 3 gości