[mk3]wyciek z chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

[mk3]wyciek z chłodnicy

Post autor: alepka » wt wrz 26, 2006 09:45

opisywałem swój problem tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ght=alepka rozwiązanie się znalazło ale dzieje sie rzecz dzwina. otóż znalazłem wyciek w lewym dolnym rogu chłodnicy. sęk w tym że wyciek pojawia się i znika. znaczy raz jest a raz go nie ma. przejade raz 30 km i suchutko a raz 5 km i widać stróżkę a nieraz odwrotnie po 30 ubędzie 3 setki płynu a po 5 nic. o co tu moze chodizć????



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [mk3]wyciek z chłodnicy

Post autor: RobertP » wt wrz 26, 2006 09:55

alepka pisze:opisywałem swój problem tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ght=alepka rozwiązanie się znalazło ale dzieje sie rzecz dzwina. otóż znalazłem wyciek w lewym dolnym rogu chłodnicy. sęk w tym że wyciek pojawia się i znika. znaczy raz jest a raz go nie ma. przejade raz 30 km i suchutko a raz 5 km i widać stróżkę a nieraz odwrotnie po 30 ubędzie 3 setki płynu a po 5 nic. o co tu moze chodizć????
alepka wyciągaj chłodnicę, wysusz i sklejaj wyciek bo nastąpi moment że wyleci ci w drodze momentalnie wszystko :-(
ja miałem u siebie tak ale z prawej strony, sklejenie/oklejenie miejsca wycieku pomogło na długo już ponad 10tyś km jeżdżę ...



alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » wt wrz 26, 2006 10:08

RobertP pisze:wyciągaj chłodnicę, wysusz i sklejaj wyciek bo nastąpi moment że wyleci ci w drodze momentalnie wszystko :-(
ja miałem u siebie tak ale z prawej strony, sklejenie/oklejenie miejsca wycieku pomogło na długo już ponad 10tyś km jeżdżę ...
kurcze nie wiem czy nie lepiej kupićnową mam okazję kupić za 140zeta nową delphi. chyba sie skusze i wymienie



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt wrz 26, 2006 10:12

alepka pisze:epiej kupićnową mam okazję kupić za 140zeta nową delphi. chyba sie skusze i wymienie
i to jest najleprze rozwiązanie nie baw się z klejeniem lub lutowaniem skoro w jednym miejscu jest osłabiona to w innym tez może być



alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » wt wrz 26, 2006 10:36

dziwi mnie tylko czemu ten wyciek pojawia się i znika. miał moze ktoś coś takiego???



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt wrz 26, 2006 11:55

MOżE na skutek temperatuty jak wiesz jest to układ ciśnieniowy



Awatar użytkownika
krajzmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lip 29, 2005 18:14
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: krajzmen » wt wrz 26, 2006 12:43

Najpierw kup sobie może taki proszek do uszczelniania chłodnic i raczej na 100% Ci pomoże a w kieszeni zostanie Ci masa pieniędzy, ja tak zrobiłem już w drugim aucie i jest fsio OK.



Awatar użytkownika
jacco
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:07
Lokalizacja: village
Kontakt:

Post autor: jacco » wt wrz 26, 2006 13:00

krajzmen pisze:Najpierw kup sobie może taki proszek do uszczelniania chłodnic i raczej na 100% Ci pomoże a w kieszeni zostanie Ci masa pieniędzy, ja tak zrobiłem już w drugim aucie i jest fsio OK.
takie lekarstwo to jest wywalenie kasy w błoto :bajer: nie mówie ze nie pomoze ale czy warto.nagrzewnica sie za muli i ogrzewanie zimą kaput :panna: cos o tym wiem .a jak układ pózniej przeczyściłem srod.to najpierw pompa wodna piardła :panna: a następnie nagrzewnica poszła :panna: i takie to są oszczędności :bajer:


www.monsterz-tt.de
Obrazek
LIFES TOO SHORT TO DRIVE A SHITTY CARS!!

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » wt wrz 26, 2006 13:06

co do środka to jakieś pół roku temu dolewałem ale takiego w płynie, bo tez nie mogłem zlokalizować przecieku a musiałem pilnie wyjechać, jak widzać pomogło ale na krótko. problem wrócił. może to jest ta przyczyna że ten stary środek jeszcze krąży w układzie tylko już nie działa jak potrzeba i raz zatka wyciek ale za chwile puszcza i tak wkółko???



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt wrz 26, 2006 13:31

jacco pisze:takie lekarstwo to jest wywalenie kasy w błoto
:bigok: :bigok: :bigok: :bigok:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt wrz 26, 2006 14:03

MOżE na skutek temperatuty jak wiesz jest to układ ciśnieniowy
Zdecydowanie.
Ja mam wyciek w ym samym miejscu od roku, ale.... bardzo mi się nie podoba to :
alepka pisze: po 30 ubędzie 3 setki płynu
bo albo masz wyciek jeszcze w innym miejscu (nie na chłodnicy), bo jeżeli na chłodnicy maż wyciek przy którym 3 setki płynu tak szybko potrafi ubyć to chłodnica do wymiany.
Ja ma wyciek, ale dolewam systematycznie właśnie około 3 setki ale na dwa miesiące co w przeliczeniu na kilometry jest co 5000 km.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » wt wrz 26, 2006 14:44

Adamtd pisze:albo masz wyciek jeszcze w innym miejscu
raczej nie. ewidentnie z chłodnicy na dole po stronie psażera. widać był stróżkę na zderzaku. przejrzałem wszystko węże kruciec, zbiorniczek. uszczelka też wykluczyłem bo ani nie przybywa oleju ani nie kopci generalnie przy takich ubytkach byłoby to widać. dziwi mnie tylko okresowość tych wycieków.



Awatar użytkownika
byczkins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 13:37
Lokalizacja: Warszawa | Skarżysko | Siedlce
Kontakt:

Post autor: byczkins » wt wrz 26, 2006 15:05

alepka pisze:
Adamtd pisze:albo masz wyciek jeszcze w innym miejscu
raczej nie. ewidentnie z chłodnicy na dole po stronie psażera. widać był stróżkę na zderzaku. przejrzałem wszystko węże kruciec, zbiorniczek. uszczelka też wykluczyłem bo ani nie przybywa oleju ani nie kopci generalnie przy takich ubytkach byłoby to widać. dziwi mnie tylko okresowość tych wycieków.
moze zalezy od zakretów. przy zakręcie w lewo, siła odśrodkowa ciąży na prawą stronę, moze przewalać ci to bałagan na dnie chłodnicy, który przytyka lub odtyka wyciek. To jednak tylko moje teoretyzowanie, i niekoniecznie pokrywa się z prawdą.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt wrz 26, 2006 15:51

mayk pisze:moze zalezy od zakretów. przy zakręcie w lewo, siła odśrodkowa ciąży na prawą stronę, moze przewalać ci to bałagan na dnie chłodnicy, który przytyka lub odtyka wyciek. To jednak tylko moje teoretyzowanie, i niekoniecznie pokrywa się z prawdą.
heh jak mi ciekło z prawej strony albo nie ciekło sam nie wiem od czego zależało i też mi to do głowy przyszło :-) ...ale woda płynie cały czas pompka pcha to wszystko ...
w sumie nie zastanawiałem się zdjąłem chłodnicę skleiłem/nakleiłem w 4h i jeżdżę już ponad 10tyśkm



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 443 gości