Szarpnięcia, drgania podczas rozgrzewania golf 1.6 16v AZD

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

Szarpnięcia, drgania podczas rozgrzewania golf 1.6 16v AZD

Post autor: kolunio21 » sob maja 23, 2015 11:56

Siemka.
Panowie moze ktos podpowie co moze byc przyczyna tak ja by szarpnięć tak jak by iskra przeskakiwała albo delikatnie zapłon wypadał na którymś z cylindrów ? Są to delikatnie drgania ale wyczuwalne objaw tylko podczas rozgrzewania na rozgrzanym silniku nie czuć tego. Świece wymienianie jakies 4 tyś.temu na starych bylo to samo. Cewki również podmieniałem i objaw dalej występuje, komp błędów nie zgłasza. Dzieje się to na BP i LPG,
Gdzie mozna szukac przyczyny ?



adasbb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 17:40

Re: Szarpnięcia, drgania podczas rozgrzewania golf 1.6 16v A

Post autor: adasbb » sob maja 23, 2015 14:23

Kolego, mam identyczny objaw jak Ty, silnik ten sam tylko, że w Leonie.

Wymieniłem świece na platyny, czyściłem EGR, Przepustnice + adaptacja, wyczyszczony czujnik w kolektorze dolotowym. Na komputerze żadnych błędów, praca wszystkich czujników, lambd itp w normie.

I co się okazało? Zrobiłem reset komputera (w VCDS, 04 - pozycja 000, switch to main settings), zrobiłem ponownie adaptację EGR i przepustnicy i problem z telepaniem zniknął. Silnik chodzi idealnie i równo na BP. Winowajcą okazała się rozregulowana instalacja LPG po wymianie wszystkich filtrów po ostatniej wizycie u gazowników.

Zrobiłem też test, po ustawieniach fabrycznych pojeździłem kilka dni na BP i telepanie nie wracało. Potem włączyłem instalację gazową, pojeździłem kilka dni na LPG i problem z telepaniem powoli zaczął wracać.

Także dzisiaj odłączyłem instalacje LPG, zrobiłem zaś reset ecu do ustawień fabrycznych, adaptację i w poniedziałek na BP jadę do gazowników, niech sprawdzają mapy wtrysków, bo to pewno ich wina.



Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

Szarpnięcia, drgania podczas rozgrzewania golf 1.6 16v AZD

Post autor: kolunio21 » wt maja 26, 2015 09:13

Ja u siebie gaz mogę wykluczyć bo objaw ten mam dłuższy czas a gaz mam od listopada a dzieje się to jeszcze przed zalozeniem gazu. Musze spróbować zrobić ten reset kompa i zobaczyć co się wydarzy.
W weekend podmieniłem jeszcze jedna z cewek co maja naj mniej kilometrów i przez dzień objaw ten ustąpił a po 2 dniach powrócił. Dziwana sprawa z tym. Ma ktos jeszcze jakies pomysły ?



czarnygolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 01, 2015 18:43

Szarpnięcia, drgania podczas rozgrzewania golf 1.6 16v AZD

Post autor: czarnygolf » ndz maja 31, 2015 12:30

U mnie też drgało podczas rozgrzewania silnika i okazało się że kable do wymiany ;) mechanik sprawdzając prysnął lekko wodą po kablach i silnik się telepał że ledwo zgasł a po wymianie kabli na nowe dobrej klasy problem całkowicie znikł.
Ewentualnie jak Pryśniesz na cewke obok kabli i będzie zwarcie to jakiś kondensator w niej siadł tak mówił mi mechanik ale u mnie akurat wymiana kabli pomogła na cewce nie było żadnego zwarcia ani nic :)



Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

Szarpnięcia, drgania podczas rozgrzewania golf 1.6 16v AZD

Post autor: kolunio21 » ndz maja 31, 2015 18:12

U mnie w glfinie kabli nie ma ;) ale dzięki za poradę :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości