golfik III gasnie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sarusc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 26, 2015 13:28
Lokalizacja: Sosnowiec

golfik III gasnie

Post autor: sarusc » wt maja 26, 2015 15:22

Witajcie mam pewien problem z moim Golfem III 1.8 75KM (oczywiście benzyna)

Więc... zacznę od początku, kilka miesięcy temu zatankowałem auto do pełna i przy kilku próbach odpalenia samochodu musiałem zepchnąć na bok bo już akumulator słabł, po zepchnięciu na bok od razu zaskoczył jak by nigdy nic - dodam że auto normalnie kręciło. Potem przez ponad miesiąc znowu nic i nagle na światłach gaśnie i taka sama sytuacja auto kręci nie odpala po 5-6 próbie odpalił i pojechałem, i znowu długo nic auto odpala od strzału. Za jakiś czas jadę sobie ok 80km/h na 5 biegu obroty ok 2000 i nagle auto zaczyna dusić i szarpać po kilku metrach znowu ok. No i znów miesiąc chodzi auto bez zarzutów, aż do wczoraj wychodzę z domu odpalam auto za pierwszym razem ale musiałem dłużej go kręcić wiec myślę coś nie tak ale jadę i za ok 7km chce się włączyć do ruchu na trasie wiec wiadomo zjazd na lewy pas i gaz tak na 3/4 ażeby dostosować prędkość do innych i zaczęło mi szarpać dusić auto nie mógł się zebrać a po paru metrach go fajnie zebrało jak by nigdy nic pojechałem do pracy i wróciłem i wszystko już było ok. Dzisiaj znowu odpalam auto i tez musiałem długo kręcić aby odpalił no ale odpalił przyjechałem kilka km zatrzymałem się pod sklepem no i problem z odpaleniem ale za 3 razem zaskoczył, wsteczny 2m do tylu i zgas odpalam i za 2 razem udaje się, jadę i za parę metrów skrzyżowanie, staje i ruszam na środku skrzyżowanie poszarpalo nim z zgasł, kolejne skrzyżowanie identyczna sytuacja no i 3 skrzyżowanie światła stoję zapala się zielone chce ruszyć zgasł odpalam i tak z 3 razy aż znowu zapalił się czerwone odpaliłem i stoję ale słyszę jak traci obroty i szarpie silnikiem wiec daje mu trochę gazu i tak stoję z gazem na światłach, ruszam z większą ilością gazu jakoś go zebrało szarpiac i kolejne 10km nic bez problemu dojechałem do pracy.

Czy wiecie jaki może być tego powód napocatku po pierwszej akcji zmieniłem wszystkie filtry i stacje paliw na Orlen. Auto zawsze odpalalo od razu nawet w zimę zaskakiwalo max po 2s.


Mieć przed sobą 1500 kilometrów, za sobą 40 ton, a pod sobą 600 Koni Mechanicznych ! To marzenie każdego młodego kierowcy!

mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

golfik III gasnie

Post autor: mka 3 » wt maja 26, 2015 20:33

sarusc, kiedy były zmieniane kable , swiec , kopułka i palec ? może tez cewka już szwankować .



Awatar użytkownika
sarusc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 26, 2015 13:28
Lokalizacja: Sosnowiec

golfik III gasnie

Post autor: sarusc » śr maja 27, 2015 00:37

Świece i cały aparat zapłonowy był wymieniany 2 do 3 lat temu albo coś koło tego, ale na pewno było to 40 tys. km temu bo pamiętam przebieg xD, kable dużo wcześniej.


Mieć przed sobą 1500 kilometrów, za sobą 40 ton, a pod sobą 600 Koni Mechanicznych ! To marzenie każdego młodego kierowcy!

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

golfik III gasnie

Post autor: pironet » śr maja 27, 2015 07:28

czujnik temp nie zalewa?czujnik wału sprawdzony?podepnij pod kompa i sprawdz czy są jakieś błędy.Nikt nie wróży z fusów.Przyczyn może być pół auta.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
sarusc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 26, 2015 13:28
Lokalizacja: Sosnowiec

golfik III gasnie

Post autor: sarusc » śr maja 27, 2015 14:28

Dopiero pojadę do mechanika ale chce najpierw zasięgnąć waszych porad bo ostatnio jak miałem problem z gaśnięciem auta na zagrzanym silnika i na luzie to mechanik mi połowę części wymienił w aucie własnie m.in. to co napisałem wyżej i dalej był problem (więc nie potrzebne wydatki) a na innym forum ktoś powiedział że to silniczek krokowy (na co mechanik nie wpadł). Wiec sam kupiłem silniczek i zmieniłem i problem zniknął. A sami wiecie jacy mechanicy są w tym kraju.

P.S.
Może ktoś polecić jakiegoś dobrego mechanika z okolic Sosnowca

P.S. 2
Dzisiaj zrobiłem ponad 50km i silnik chodził jak złoto.


Mieć przed sobą 1500 kilometrów, za sobą 40 ton, a pod sobą 600 Koni Mechanicznych ! To marzenie każdego młodego kierowcy!

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

golfik III gasnie

Post autor: pironet » śr maja 27, 2015 18:55

silnik krokowy nie przy takich objawach,auto by gasło ale dało się normalnie odpalić.
Chcesz jakiś porad ale co dadzą porady ??Możemy dywagować że usterką może być połowa podzespołów a trzeba po prostu podpiąć i sprawdzić czy są jakieś błędy na kompie.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
sarusc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 26, 2015 13:28
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: golfik III gasnie

Post autor: sarusc » śr maja 27, 2015 19:29

pironet pisze:silnik krokowy nie przy takich objawach,auto by gasło ale dało się normalnie odpalić.
Mówię, że wcześniej tak miałem gasł ale normalnie odpalał
pironet pisze:Chcesz jakiś porad ale co dadzą porady ??Możemy dywagować że usterką może być połowa podzespołów a trzeba po prostu podpiąć i sprawdzić czy są jakieś błędy na kompie.
Wiem ale już mam przynajmniej jakieś sugestie. Miałem tez nadzieje że ktoś miał taką samą przypadłość i zasugeruje rozwiązanie problemu.

W przyszłym tygodniu odwiedzę mechanika i dam znać co i jak :P


Mieć przed sobą 1500 kilometrów, za sobą 40 ton, a pod sobą 600 Koni Mechanicznych ! To marzenie każdego młodego kierowcy!

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

golfik III gasnie

Post autor: pironet » śr maja 27, 2015 20:05

sarusc pisze:Mówię, że wcześniej tak miałem gasł ale normalnie odpalał
ale teraz piszesz że gaśnie ,muli i nie odpala po zgaśnięciu a to na pewno nie od krokowego.Krokowy nie trzyma wolnych albo gaśnie na wolnych łatwo to sprawdzić i jeśli mechanik tego nie wyłapał to kiepsko mu poszła diagnoza


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości