[MK3] 1.6 gaśnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vorobiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 12, 2005 23:17
Lokalizacja: z bielska

[MK3] 1.6 gaśnie

Post autor: vorobiej » ndz wrz 24, 2006 22:33

Witam serdecznie, forum czytam juz od dawna, bedzie to moj pierwszy post, bo jak dotad nie mialem poważnych problemów.
Wczoraj zdażył mi się dziwny przypadek, po przejechaniu trasy około 40 km silnik nagle zgasł, bez szarpniec tak jakby paliwo sie skonczylo poprostu zgasl. I od wtedy takie gasniecie powtarza sie caly czas. Nie zależnie od obrotów gasnie, od predkosci tez nie. Od przejechancyh km tez nie bo udalo mi sie przejechac 20 km i nie zgasl a poznije gasl co 2 km. za kazdym razem gdy zgasnie trzeba chwilke poczekac i kilkarazy przekrecic kluczyk do zaplonu (tak aby tylko kontrolki sie swiecily bez krecenia rozrusznikiem) i normalnie odpala.
Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos mogl mnie jakos naprowadzic co moze byc zle.
zapomnialem dodac ze nie jest zagazowany
Pozdrawiam



TEO21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn sie 28, 2006 16:08
Lokalizacja: stargard szczecinski

Post autor: TEO21 » ndz wrz 24, 2006 23:21

witam ja mialem (a raczej mam ) podobnie z ta roznica ze jak mi zgasnie to zaraz moge go odpalic a gasnie tak jak tobie roznie nie zaleznie od obrotow i predkosci . bylem na diagnostyce elektronicznej (to bie tez to radze ) wykazalo ze czujnik halla padl po wymianie dalej gasnie i zostawilem autko na testy elektrykowi na 2 dni jak bede cos wiedzial wiecej to ci napisze



Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » ndz wrz 24, 2006 23:30

Jeżeli auto odpala po kilkukrotnym przekręceniu zapłonu to moim zdaniem pompa paliwa zaczyna kończyć swój żywot, ponieważ załącza się ona po przekręceniu zapłonu i jeżeli po kilku sekundach nie uduchomisz silnika wyłącza się (jest to właśnie te buczenie słyszane z tyłu auta po przekręceniu zapłonu). Proponuję wyjąć pompę z baku - kapsel znajdziesz pod podłogą w bagażniku, i dokładnie ją obejrzeć i ewentualnie przeczyścić sitka z różnych syfów. Możesz też wymienić filtr paliwa (nieduży koszt a będziesz miał spokój). Polecam też sprawdzenie czy na kostce zasilania pompy po przekręceniu zapłonu masz napięcie 12V bo jeśli nie to może być to wina przekaźnika pompy paliwa albo uszkodzony zasilający kabel gdzieś po drodze. Jeżeli to nie będzie pompa to coś z zapłonem ale myślę że to jednak pompa. Miałem podobny kłopot i postanowiłem wymienić pompe - problem zniknął. Polecam używki zamiast tandetnych odpowiedników jakich pełno na Allegro. Ja dałem za kompletną pompe VDO z obudową i pływakiem 150 zł.


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

vorobiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 12, 2005 23:17
Lokalizacja: z bielska

Post autor: vorobiej » ndz wrz 24, 2006 23:31

bede Ci bardzo wdzieczny, ale czkeam rowniez na pomoc forumowiczow

[ Dodano: Nie Wrz 24, 2006 23:36 ]
nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale zatankowany jestem prawie do pelna. Gdy samochod gasnie nie ma zadych szarpniec,



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn wrz 25, 2006 12:50

vorobiej pisze:Nie zależnie od obrotów gasnie, od predkosci tez nie.
Czy to jest zależne od temp. silnika czy nie? Tzn czy na zimnym silniku bez problemów a problemy na ciepłym - bo jeżeli tak to może być czujnik temperatury. Jeżeli natomiast nie, to może być jak wspomniano wcześniej czujnik halla lub faktycznie pompa paliwa


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

vorobiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 12, 2005 23:17
Lokalizacja: z bielska

Post autor: vorobiej » pn wrz 25, 2006 16:09

temperatura tez nie ma znaczenia. Pompke slysze jak burczy wiec moze filtr paliwa zapchal sie???

[ Dodano: Pon Wrz 25, 2006 18:48 ]
sprawdzilem. filtr paliwa jest w porządku, pompka też bo normalnie pompuje paliwo



TEO21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn sie 28, 2006 16:08
Lokalizacja: stargard szczecinski

Post autor: TEO21 » pn wrz 25, 2006 19:10

witam ponownie odebralem auto od elektryka i stwierdzil ze to cewka z modulem troche mu niewieze i zamierzam najpierw pozyczyc cewke od kogos i sprawdzic A dla ciebie naprawde radze jechac na diagnostyke elektyki niewielki to koszt od 50 -80 zl a przynajmniej bedziesz wiedzial cos wiecej niz tylko nasze domysly



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pn wrz 25, 2006 19:29

Panowie,mający problemy z gaśnięciem autka.
Proponuję stanąć w ciemnym garażu,odpalić autko popatrzeć,czy na obrotach nie błyskają przewody.....Ludzie tak mało przywiązują wagę do elektryki.Przebicia z przewodów są nie regularne.Ten test przeprowadziłbym najpierw.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn wrz 25, 2006 21:16

vorobiej pisze:pompka też bo normalnie pompuje paliwo
To, że ją słyszysz nie oznacza że daje odpowiednie ciśnienie


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

vorobiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 12, 2005 23:17
Lokalizacja: z bielska

Post autor: vorobiej » pn wrz 25, 2006 21:48

odkrecalem filtr paliwa i z przewodu paliwowego benzyna ciekla z dosyc duzym cisnieniem, nie wykluczam wcale pompki, w najblizszym czasie pojade do jakiegos serwisu ciekawe co mi tam powiedza



Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » pn wrz 25, 2006 22:16

vorobiej, Ciśnienie pompy paliwa do jednopunktowego wtrysku wynosi 1,2 bar więc jak zatkasz palcem koniec węża to powinno ostro prysnąć paliwem. Tak jak pisałem - sprawdź jeszcze zasilanie pompy. Jeżeli jest ok to układ paliwowy można wykluczyć.

Adamtd pisze:
vorobiej pisze:pompka też bo normalnie pompuje paliwo
To, że ją słyszysz nie oznacza że daje odpowiednie ciśnienie
Dokładnie - moja niby buczała po przekręceniu zapłonu ale mieszała tylko paliwo wewnątrz i nie podawała ciśnienia dalej na węże.


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

vorobiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 12, 2005 23:17
Lokalizacja: z bielska

[MK3] 1.6 gaśnie PROBLEM ROZWIAZANY

Post autor: vorobiej » czw paź 05, 2006 13:34

Problem zostal rozwiazany, rozkrecilem wszystko co sie dalo zeby dowiedziec sie ze to..... woda w paliwie.0.5l denaturatu powinno rozwiazac problem. Dziekuje wszystkim za zainteresowanie moim problemem. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw paź 05, 2006 14:01

vorobiej, to już wiesz że masz nie tankować tam gdzie robiłeś to do tej pory :grin:


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 536 gości