[MK3] 1.9d ecomatic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz wrz 24, 2006 23:10

Paweł Marek pisze:I tyle zachodu o szklaneczkę?
No w sumietak :)
Ale dziś, to dopiero mają jebla na punkcie ekologii. M.in z tego powodu odchodzi się od wspomagania hydraulicznego (działąjącego non stop) na rzecz elektr. działąjącego tylko podczas kręcenmia kierą. Jakiś mądry siedzi i liczy te szklaneczki razy ilość samochodów w Europie i przelicza na ilość CO, SOx, NOx i PM. Stąd to się bierze :bigok:
Szczytem było to, że w Niemczech ci, którzy są przciwni jezdzie na światlach cały rok powołują się na zanieczyszczenie powietrza w skali globalnej (w końcu autko pali o 0,5 do 1.5% więcej :D ), a potem, ci wszyscy "ekolodzy" wracają z pracy 80 km autobahnem, z prędkością 160 km/h z włączoną klimą :metal:



radoalpin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lis 21, 2005 13:22
Lokalizacja: Grudziadz Koszalin
Kontakt:

Post autor: radoalpin » pn wrz 25, 2006 09:57

Po za tymi kontrolkami auto sie dosyc dobrze sprawuje...lecz ja nie uzywam wogole tych calych tych funkcji ( np. jak sie zatrzymuje na swiatlach to gasnie mi auto a pozniej iwylacznie wscisam gaz przy wrzuconej jedynce, samochod zapala sie bez przekecenia kluczyka w stacyjce:p)..Silnik mam 1,9 D wiec jest troche mulowaty, przy ruszaniu musze mu troche przycisnac.Nrazie wszystko jest oki z tym odsrodkowym sprezglem, odpukac!!! ale jak bedzie sie kiedys cos grubszego dzialo to mysle ze wrzuce normalne dodam linke i pedal sprzegla... czy cos jeszcze bedzie mi potrzebne???



Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » wt paź 03, 2006 09:43

radoalpin pisze:niestety lin sie nie odpala
http://www.passatgl5.polnet.biz/golf3/e ... omatic.htm :grin:


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

cinkinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 23:11
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: cinkinho » ndz mar 08, 2009 23:18

Witam..
Mam taki problem. Wlasnie mam tez problem z tymi trzema kontrolkami . Podczas jazdy nagle zaczna migac i gdy zmieniam bieg wcale nie wskoczy dopiero jak puszcze gaz i nadusze ponownie.. Mam tez taki problem ze np dojezdzam do swiatel przychamowuje i nagle mi samochod gasnie. Jest to troszke denerwujace.. Nie dzieje sie to na szczescie za kazdym razem . Poprosze o pomoc i pozdrawiam



eero

Post autor: eero » wt lis 10, 2009 11:33

Grzesiekk1982 pisze:
Paweł Marek pisze:I tyle zachodu o szklaneczkę?
No w sumietak :)
Ale dziś, to dopiero mają jebla na punkcie ekologii. M.in z tego powodu odchodzi się od wspomagania hydraulicznego (działąjącego non stop) na rzecz elektr. działąjącego tylko podczas kręcenmia kierą. Jakiś mądry siedzi i liczy te szklaneczki razy ilość samochodów w Europie i przelicza na ilość CO, SOx, NOx i PM. Stąd to się bierze :bigok:
Szczytem było to, że w Niemczech ci, którzy są przciwni jezdzie na światlach cały rok powołują się na zanieczyszczenie powietrza w skali globalnej (w końcu autko pali o 0,5 do 1.5% więcej :D ), a potem, ci wszyscy "ekolodzy" wracają z pracy 80 km autobahnem, z prędkością 160 km/h z włączoną klimą :metal:
Środowisko naturalne jest bardzo ważne i trzeba je bardzo chronić. Polska jest jeszcze zacofana pod tym względem. Np. w Szwecji ludzie segregują śmieci nie tylko na plastik, karton itd. Ale na różne rodzaje plastiku i kartonu, nawet myją brudne słoiki przed wyrzuceniem, żeby było łatwiej to przerobić.
Ecomatic jest bardzo ciekawym samochodem i nie wiem, po co ktoś kupował sobie Ecomatica jesli chce teraz wyłączać tą funkcję i rezygnować z pół-automatycznej skrzyni? Żeby mieć teraz mułowatego diesla? Ecomatic jest mułowaty, ale ma bardzo niskie zużycie paliwa dzięki oszczędnemu silnikowi i automatycznemu wyłączaniu się silnika na postoju lub jeździe z górki. Ecomatic jest dla ludzi, którzy lubią spokojną jazdę i cenią sobie bardzo niskie zużycie paliwa i ochronę środowiska. Nie trzeba też wciskać sprzęgła. Ecomatic jest też bardzo dobry do jazdy w miastach, gdzie jest ogromna różnica w spalaniu między nim, a zwykłym samochodem.

[ Dodano: 10 Lis 2009 10:36 ]
cinkinho pisze:Witam..
Mam taki problem. Wlasnie mam tez problem z tymi trzema kontrolkami . Podczas jazdy nagle zaczna migac i gdy zmieniam bieg wcale nie wskoczy dopiero jak puszcze gaz i nadusze ponownie.. Mam tez taki problem ze np dojezdzam do swiatel przychamowuje i nagle mi samochod gasnie. Jest to troszke denerwujace.. Nie dzieje sie to na szczescie za kazdym razem . Poprosze o pomoc i pozdrawiam
:rotfl: Przecież to jest własnie funkcja Ecomatic !!!!!!!!! Ten samochód ma gasnąć gdy puścisz pedał gazu !!!!!! To jest właśnie Ecomatic! Samochód Golf Ecomatic gaśnie gdy:
-stoi na postoju, przez kilka sekund, wtedy wrzuć bieg, naciśnij pedał gazu i samochód ruszy (nie trzeba przekręcac kluczyka)
-kierowca przestanie naciskać pedał gazu w czasie jazdy- gaśnie po 1.5 sekudny i odpala się, gdy tylko kierowaca naciśnie ponownie pedał gazu.
Samochód gaśnie na postoju dopiero po kilku sekundach, chodź w czasie jazdy prawie natychmiast dlatego, żeby wyłączanie silnika nie utrudniało manewrowania np. na parkingu.
Ten samochód ma pół-automatyczną skrzynię biegów (brak pedału sprzęgła). I posiada dwa akumulatory, ma elektryczne wspomaganie ze wględu na to, że hydrauliczne potrzebuje pracy silnika, więc wyłączałoby się podczas działania funkcji ecomatic.
Ecomatic od numeru seryjnego: [...]1HRP491791 może jeździć na paliwie Bio Diesel, czyli koszty paliwa dodatkowo znacznie spadną i samochód będzie jeszcze bardziej tani w ekspolatacji, a także środowisko naturalne na tym skorzysta. Do starszych Ecomaticów można kupić specjalny zestaw, przystosowujący je do tego paliwa.

Mnóstwo informacji o Ecomaticu, zdjęcia kontrolek (ang.)- http://www.deylan.co.uk/golf/ecomatic/index.htm
Filmik z Top Gear o Ecomaticu
Tą funkcję można wyłączyć, ale ona daje bardzo niskie zużycie paliwa.
Ostatnio zmieniony wt lis 10, 2009 12:22 przez eero, łącznie zmieniany 9 razy.



ANGELA 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 08, 2010 19:14
Lokalizacja: polska

Post autor: ANGELA 1 » pt lip 09, 2010 00:05

witam,
mam podobny problem, u mnie też sie trzy kontrolki palą i nie moge wrzucić biegu.Może ktoś miał podobny problem i może mi pomóc ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości