Czy ktos zakladal ABS do MK3 (96r. 1,8) PROSZE o POMOC !!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

radmac

Czy ktos zakladal ABS do MK3 (96r. 1,8) PROSZE o POMOC !!

Post autor: radmac » sob lut 19, 2005 13:23

MAM MK3 1,8 96r i chcialbym zalozyc w nim ABS moze zakladal ktos z was kiedys i wie czy to gra warta swieczki i jak z mozna kupic instalacje ABS (moze najlepiej sciagana z innego samochodu ) Prosze o pomoc z gory dziekuje :)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob lut 19, 2005 13:32

W skład instalacji ABS wchodzi Pompa, przewody, chyba zaciski, czujniki, instalacja elektryczna. Sądzisz, że to wszystko znajdziesz?



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » sob lut 19, 2005 13:43

Do tego tarcze wentylowane na przód,zgranie z tylnymi hamulacami(tam też są czujniki, bynajmniej u mnie) sterownik,przewody hamulcowe, przekażniki i inne duperszwance. Chyba wkład finanowy i pracochłonność tematu będzie podwajała wartość Golfa.

Jeżeli już chcesz ABS to odpuść Sobie tego Golfa a poszukaj innego z ABSem.


Obrazek

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob lut 19, 2005 13:48

Albo rozbitka ze sprawnym ABS-em i na szrocie wszystko przekładaj łącznie z instalacją elektryczną.



radmac

Post autor: radmac » sob lut 19, 2005 13:49

dzieki chyba zrezygnuje :(



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » sob lut 19, 2005 13:52

Nie przejmuj się ale to chyba jedyne wyjście bo po co masz się później użerać ze albo ABS szwankuje albo samochód przy hamowaniu rzuca po całej ulicy.

Lepiej jak już napalony na ABS to trzeba szukać. W III to już nie był taki rarytas jak w II więc będzie o wiele łatwiej.


Obrazek

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » pn lut 21, 2005 11:20

TheGwiazdor pisze:Do tego tarcze wentylowane na przód,zgranie z tylnymi hamulacami(tam też są czujniki, bynajmniej u mnie) sterownik,przewody hamulcowe, przekażniki i inne duperszwance. Chyba wkład finanowy i pracochłonność tematu będzie podwajała wartość Golfa.

Jeżeli już chcesz ABS to odpuść Sobie tego Golfa a poszukaj innego z ABSem.
tarcze wentylowane?
hm..... mam ABS org ale takowych tarcz nie posiadam moze ktos mnie oswiecic ? powinny byc wentylowane czy nie



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn lut 21, 2005 11:35

Po 96 roku w MK3 ABS był w standardzie - w moim na przykład na specjalne zamówienie go nie było :helm:


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pn lut 21, 2005 13:24

No teoretycznie powinny być wentylowane tarcze. Ja mam ABS i mam wentylowane i szczerze mówiąć to sie nie spotkałem jeszcze żeby autko z ABSem nie miało wentylowanych.


Obrazek

Awatar użytkownika
tucek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: czw gru 23, 2004 21:33
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: tucek » pn lut 21, 2005 13:48

Mam ABS i nie mam wentylowanych tarcz



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » pn lut 21, 2005 13:58

hehe, to ze ABS jest nie oznacza ze musza tarcze byc wentylowane....

Tez sie do tego przymierzam, koszt? zalezy ostatnio byl idealny jak dla mnie komplet do golfa 2 za 500 zl - zwrotnice przod z koszyczkami, tyna belka pod tarcze tez z koszyczkami, czujniki, pompa, komputer i cala wiazka....no i wg mnie najwiekszy problem to przewody hamolcowe ktore trza dorabiac...
Najlepiej wyciagac z jakiegos rozbitka co by wiedziec jak i gdzie co jest...

Poze na wiosne zaloze...jak uda mi sie kupic...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pn lut 21, 2005 15:53

To że jest ABS to powinny być. Chyba że ktoś u was oszczedzał na kosztach. Dziwne bo u mnie są i to rocznik 91.

Miałem Polo Clasica z ABS i też były. Jeździłem MKIII z ABS też były. Mecuś 190 z ABS - też wentylowane. Audi B4 z ABS wentylowane, passat 90 - wentylowane.
Trochę się tego naoglądałem i narozbierałem i nie przypominam Sobie żeby były nie wentylowane jak miał ABS.


Obrazek

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » pn lut 21, 2005 16:16

TheGwiazdor pisze:To że jest ABS to powinny być. Chyba że ktoś u was oszczedzał na kosztach. Dziwne bo u mnie są i to rocznik 91.

Miałem Polo Clasica z ABS i też były. Jeździłem MKIII z ABS też były. Mecuś 190 z ABS - też wentylowane. Audi B4 z ABS wentylowane, passat 90 - wentylowane.
Trochę się tego naoglądałem i narozbierałem i nie przypominam Sobie żeby były nie wentylowane jak miał ABS.
oszczedzal :panna: :panna:
jaki jest zwiazek miedzy ABSem a tarczami wentylowanymi czy nie????
ABS nie zwieksza sily hamowania etc.. a to czy tarcze sa wentylowane czy nie zalezy tylko od wersji samochodu, a masz wersje GT wiec masz wentyle z przodu a normalne tarcze z tylu, wiec skoro z tylu jakos ci to dziala to niby dlaczego z przodu nie??


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » pn lut 21, 2005 16:18

a przy okazji jeszcze we WSZYSTKICH systemch ABS czujniki musza byc i z przodu iz tylu, no bo co to za przyjemnosc jak tylko przod przerywa?? to tak jakbysmy na recznym jezdzili....


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 311 gości