Problemy z rozebraniem skrzyni biegów 1,6 td

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mar2015
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 09, 2015 18:37

Problemy z rozebraniem skrzyni biegów 1,6 td

Post autor: Mar2015 » czw mar 12, 2015 19:51

Witam ,próbuje rozebrać skrzynie biegów od golfa II 1,6 td i mam problem z rozpołowieniem jej ,nigdy nie rozbierałem skrzyni i nie wiem jak wyciągnąć wybierak ,znalazłem kilka instrukcji ale nie jest to opisane ,biby ma wyjść bez problemów ale tam jest zablokowane taką blaszką ,dodam że wyciągnąłem pręt trzymający wodziki a na innej stronce przeczytałem że trzeba ustawić na luz... Prosił bym o jakąś poradę jak to rozebrać bo ręce opadają.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Problemy z rozebraniem skrzyni biegów 1,6 td

Post autor: areczek0000000 » czw mar 12, 2015 20:37

z drugiej strony od wybieraka odkręć płaskownik i jak wszystko zrobiłeś ok to wybierak wysuniesz.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Problemy z rozebraniem skrzyni biegów 1,6 td

Post autor: 1 6 D » czw mar 12, 2015 21:12

http://www.brokevw.com/index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Najlepsza strona o skrzyniach typu 020



Mar2015
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 09, 2015 18:37

Problemy z rozebraniem skrzyni biegów 1,6 td

Post autor: Mar2015 » pt mar 13, 2015 15:51

Płaskownik jest odkręcony ,założyłem go ponownie żeby spróbować wrzucić na luz ale wyciągnąłem niepotrzebnie pręt trzymający wodziki i coś się po blokowało ,pręt włożyłem ale nic to nie daje ,skrzynie da sie z 1cm max rozbić tak że łożysko wyjdzie ale trzyma "wybierak" którego nie da sie wyciągnąć (to co na zdjęciu).
Tam na tym pręcie są prowadnice do wodzików i wszystko by wyszło gdyby nie jeden ruchomy element który wszystko blokuje i on chyba jest na tym wybieraku (tym co muszę wyciągnąć)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Mar2015
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 09, 2015 18:37

Problemy z rozebraniem skrzyni biegów 1,6 td

Post autor: Mar2015 » pt maja 01, 2015 21:09

Udało się rozebrać skrzynię ,w "najpopularniejszej" instrukcji z neta nie pisało że trzeba ustawić na luz dopiero po fakcie znalazłem to na jakim forum . Zawiozłem skrzynie do kumpla mechanika i stwierdził że dwa biegi są wbite i we dwoje wyszarpaliśmy ten wybierak od biegów ,trzeba było ruszać wałkami i śrubokrętem blaszki wodzików przepychać. Bez pręta od wodzików łatwiej wodziki się przesuwały (i tak wodziki wypadły bo wcześniej pręt mi wyciągnąłem) ten sposób blaszki wodzików ustawiły sie w prawie dobrej pozycji i dało sie to ustrojstwo wybić :)
Zaspawałem dyfer i skrzynie skręciłem ,oczywiście komplikacje były ,trzy razy ją rozbierałem bo coś nie chodziło ,synchronizatory z 10 razy składałem.
Jak na razie biegi wchodzą ale nie na każdym biegu da sie przekręcić kielich półosi ,silnik przykręciłem i na razie chce odpalić silnik ze skrzynią na sucho bez oleju żeby sprawdzić co sie stanie ,dla pewności wyjdę z warsztatu żeby trybem w łeb nie dostać jak by cos rozerwało :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości