VW BORA demontaż drzwi, spawanie progu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 02:16

VW BORA demontaż drzwi, spawanie progu

Post autor: kamii » wt kwie 07, 2015 02:22

Witam.

Chciałbym wymienić w swojej Borze kombi próg prawy, jest skorodowany mocno. Korozja to prawdopodobnie pozostałość po nieudanej naprawie blacharskiej w dawnych czasach.
Chciałem się poradzić w sprawie demontażu drzwi, mianowicie jak je pozdejmować, aby nie musieć ich regulować później od nowa?
Drzwi będę musiał założyć przynajmniej raz do spasowania i na końcu w celu montażu końcowego.
Nie chce narobić sobie niepotrzebnych problemów, proszę o poradę.

Jak się wszystko uda, będzie skromny tutorial z wymiany progu.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

VW BORA demontaż drzwi, spawanie progu

Post autor: Haki » wt kwie 07, 2015 08:37

kamii, jak zdemontować drzwi z auta - znajdziesz na forum ....

Co do Twojego pytania --- zwyczajnie - nie ruszasz zawiasów na słupku .. wtedy masz pewność ,że po zrobieniu progu- drzwi będą leżały jak przed naprawą


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

VW BORA demontaż drzwi, spawanie progu

Post autor: MaciekV5 » wt kwie 07, 2015 10:01

kamii pisze:Chciałem się poradzić w sprawie demontażu drzwi, mianowicie jak je pozdejmować, aby nie musieć ich regulować później od nowa?
Moim zdaniem nie ma takiej możliwości, natomiast nie jest to nic strasznego, jeśli poradzisz sobie z demontażem drzwi, to z ich regulacją na pewno też.
Haki pisze:Co do Twojego pytania --- zwyczajnie - nie ruszasz zawiasów na słupku .. wtedy masz pewność ,że po zrobieniu progu- drzwi będą leżały jak przed naprawą
Niezupełnie. Na śrubach, którymi przykręcone są drzwi do zawiasów, również jest minimalny luz i możliwość regulacji drzwi. Jak złożysz i przykręcisz bez regulacji, to będą zawadzać o tylne drzwi i będą opadnięte.
Nie zmienia to faktu, że nie jest to nic strasznego, ja regulowałem drzwi sam z pomocą podnośnika, można też w dwie osoby regulować drzwi.



kamii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 02:16

VW BORA demontaż drzwi, spawanie progu

Post autor: kamii » wt kwie 07, 2015 18:34

Szkoda, myślałem, że to da się obejść bez zbędnej regulacji. Najwyżej zaznaczę miejsce położenia zawiasów przy drzwiach, chociaż wstępnie, będzie może łatwiej.
Myślałem, że idzie wyciągnąć jakiś trzpień i nic nie będziemy musieli ruszać.
Trzpienie(bolce), na których drzwi się ruszają są demontowalne?


Dziękuję Wam za pomoc.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

VW BORA demontaż drzwi, spawanie progu

Post autor: Haki » wt kwie 07, 2015 20:25

https://www.google.pl/search?q=drzwi+go ... 1024%3B768" onclick="window.open(this.href);return false; tak to wygląda ... zaznacz sobie miejsca i będzie po kłopocie ... niestety 90% przypadków w ingerencje zawiasów czy to drzwi , maski czy klapy = ich ponownym regulowaniem etc ...

Myślę ,że wystarczy .... temat zamykam by nie zrobił się syf... Jeśli autor zechce coś dopisać - proszę o PW :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Zablokowany

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości