Brak mocy 1.6sr

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

scoobydoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 26, 2015 14:18

Brak mocy 1.6sr

Post autor: scoobydoo » czw lut 26, 2015 14:27

Witam po wymianie słupka wszystko było oki ale od 3 dni mam problem, mianowicie po przejechaniu 20 czasem 5 kilometrów jest nagły bardzo duży spadem mocy plus falujące obroty, auto się rozpędza ale bardzo powoli po jakiś 10 minutach wszystko wraca do normy i auto jedzie normalnie ale za kawałek problem waraca dodan ze podczas przeciągnięcia na i wciśnięcia sprzęgła auto potrafi zgasnać, jedyne co zauważyłem to że przy przełączeniu z gazu na benzyne i spowrotem problem szybciej ustaje w ten weekend planuje się zabrać za to ale za bardzo nie wiem gdzie szukać stawiam na przepustnice, katalizator albo cewkę choć może i czujnik położenia wału... słupek wyciągałem sam z golfa 2003r 104k przebiegu ...Może ktoś już się spotkał z takim problemem ?



Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

Brak mocy 1.6sr

Post autor: sulekmk4 » sob lut 28, 2015 22:13

Miałem podobny problem. Wyczyść przepustnice,adaptacja na kompie. Pojeździć,sprawdzić rezultaty. Jak to nie pomoże sprawdzić świece i przewody. Sondę lambde sprawdzić na kompie na jakich parametrach pracuje. Przepływomierz odpiąć,jak będzie poprawa to wyczyścić dziada. No i uszczelki pod kolektorem. Opcji jest dużo,poczytaj na spokojnie o bolączkach tego silnika,to temat rzeka. Googluj,czytaj,sprawdzaj.


Obrazek
Obrazek

scoobydoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 26, 2015 14:18

Brak mocy 1.6sr

Post autor: scoobydoo » śr mar 25, 2015 18:21

Wczoraj miałem troszkę czasu auto podpięte zostało po texe i wyskoczył błąd 537 podobno sonda w co wątpię auto dziś odpaliłem pojechałem to pracy znów mi się przywiesił i spadek mocygaz w podłodze ledwo idzie wciskam sprzęgło obrot faluja i gaśnie odpalam na biegu podczas jazdy i już oki, w robocie znów sprawdziłęm texą ale nic nie pokazała i nie mam pojęcia co to może być... Weekend mam wolny to sprawdze przewody od swiecy i same swiece plus zerkne czy powietrza gdzieś nie łapie dzikiego ... Ma ktoś jakieś pomysły na to ???



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Brak mocy 1.6sr

Post autor: marcin7x5 » czw mar 26, 2015 19:36

Nieraz takie objawy dotyczą kłopotów z czujnikiem położenia wału korbowego.



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Re: Brak mocy 1.6sr

Post autor: Dam » czw mar 26, 2015 20:08

Może zacznij od wykluczenia gazu, zakręć butle, wypal gaz z przewodów i przejedź jeden dzień na benzynie by sprawdzić czy objawy znowu wystąpią.
Wykluczysz w ten sposób jazdę na dwóch paliwach. (do tego konieczne jest zakręcenie butli i wypalenie gazu z przewodów do końca)

Błąd sondy może być wynikiem źle wyregulowanej instalacji, zresztą zachowanie auta także, dlatego sprawdziłbym ten gaz w pierwszej kolejności.



scoobydoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 26, 2015 14:18

Brak mocy 1.6sr

Post autor: scoobydoo » pt mar 27, 2015 15:39

jutro mam troche kilometrow do zrobienia to przejadę się golfem na benyzynie bo akurat gazu zostało może na 20 kilometrów ale wydaje mi się że to nie wina gazu ale sprawdzimy to jak będzie więcej czasu to zerknę na przepustnice i przewody a czujnik położenia walu zostawię na koniec ...



scoobydoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 26, 2015 14:18

Brak mocy 1.6sr

Post autor: scoobydoo » wt mar 31, 2015 21:39

pierwsze około 100 km na benzynie i z zakreconym gazem bajka zero zacięcia ale niestety dziś znów coś mu odbiło i postanowił się przyciąć :/ ręce opadają z tym SR ale teraz zachowywał się inaczej bo na sprzęgle bez gazu nie gasł na gazie by zgasł dodatkowo na gazie falując obrotami zawieszka mu przechodził na benzynie już nie chciał trzeba będzie odstawić do gazownika chyba...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości