Szarpanie silnikiem czy jak to tam nazwac

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rasputinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lis 01, 2005 14:59
Lokalizacja: Rzeszów

Szarpanie silnikiem czy jak to tam nazwac

Post autor: Rasputinek » pt wrz 22, 2006 23:34

Witam

Mam problem.Objawy sa takie :
Przy zimnym silniku, w okolicy 3 tyś obrotow zaczyna szarpac i samochod [przestaje sie rozpedzac.Troche sprzegla chwila przygazowy obroty powyzej 4 tys i zaczyna dzialac ok, z tym ze niue zawsze dziala od razu.

Jaka przyczyna?
Dodam ze mam przewody zaplonowe do wymiany.
Czy moze byc przyczyna ze strony przepustnicy ,bo grzebal przy niej "polecany elektryk fachowiec" ktory nie zalecal wymiany przewodow zaplonowych i nie potrafil zlokalizowac usterki ze strony przeplywomierza i dlatego cos grzebal przy przepustnicy.

[ Dodano: Pią Wrz 22, 2006 23:36 ]
ktos odpowiedzial mi na posta lecz nie zdazylem go przeczytac bo temat zostal usuniety z powodu nie precyzyjnego tematu,jak mam go sprecyzowac jak nie wiem o co chodzi ;-(
Ostatnio zmieniony wt sty 09, 2007 13:04 przez Rasputinek, łącznie zmieniany 1 raz.



pawel2905
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 14:28

Post autor: pawel2905 » pt wrz 22, 2006 23:39

przewody zaplonowe do wymiany -sam sobie odpowiedziałes



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 22, 2006 23:41

bo nie przeczytałeś regulaminu. W tytule powinno być : [MK3] AEK i dopiero krótkie określenie problemu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt wrz 22, 2006 23:42

Wygląda to tak jakby potem chodzil na 3 cylindrach. Looknij pod maskę w nocy, najlepiej w wilgotną pogodę i zobaczysz, czy iskry przeskakują na pprzewodach. Po 2 spróbuj przeczyścic przewody (np benzyna ekstrakcyjna+szmatka). Jeśli były zasyfione to może byc ciut lepiej, ale to tylko półśrodek na chwilę.
Najlepiej będzie wymienić te przewody i jeśi nie ustanie, dopiero wtedy zacząć diagnozować usterkę, szukając czegoś poważniejszego a nie teraz.
Pozdrawiam.



Rasputinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lis 01, 2005 14:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Rasputinek » pt wrz 22, 2006 23:46

model silnika jest w profilu

[ Dodano: Pią Wrz 22, 2006 23:48 ]
jezeli chodzi o zobaczenie czegos nocy to chyba nie da rady bo swiece i przewody sa zakryte kolektorem dolotowym,a przewody zmienie na pewno tylko czekam az do mnie dotra :-0



Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pt wrz 22, 2006 23:49

a mi sie tak dzialo zanim nie padła pompa paliwa



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 22, 2006 23:49

Rasputinek pisze:model silnika jest w profilu
Masz rację. Ale mimo to w regulaminie wyraźnie pisze że ma być w tytule, jest wtedy lepiej widoczny. Bez tego Admin mas prawo ci post usunąć i trzymajmy sie już tego dla porządku.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Rasputinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lis 01, 2005 14:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Rasputinek » pt wrz 22, 2006 23:49

no nic ,dzieki za rady jak wymienie przewody to dam znac

[ Dodano: Pią Wrz 22, 2006 23:52 ]
ja jezdze na lpg ale sparawdzalem takie same objawy na benzynie i ma lpg z tym ze na benzynie jest to mniej odczuwalne wydaje mi sie ze chocby z tego powodu ze na benzynie ma wiecej mocy :-) tak to sobie tlumacze a jestem kompletnym laikiem wiec moge sie mylic ;-)



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt wrz 22, 2006 23:54

Rasputinek pisze:o zobaczenie czegos nocy to chyba nie da rady bo swiece i przewody sa zakryte kolektorem
Mimo to, jasne iskierki może być widać, tylko trzeba zajrzec tak, aby widzieć przewód. One przskakują prawie wszędzie, widziałem w Fjordzie Mondeo ostatnio i objawy identyczne jak u Ciebie. Tylko jak jest sucho, to jeszcze ladnie zapala i chodzi. Widze, ze juz bedziesz wymieniać, więc wstrzymaj się ze stresowaniem do wymiany ;)

[ Dodano: 23 Wrz 2006 00:09 ]
Paweł Marek, Zauważyłem, że wystarczy tylko MK3, już niekoniecznie silnik i w sumie malo ludzi opdaje silnik w tytule, a byłoby to niezłe :bigok: . Ale postów bez symbolu silnika juz nikt nie wywala. Ostatnio szczegónie pilnują, więc tez upominam wszystkich najnowszych :bigok:



Rasputinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lis 01, 2005 14:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Rasputinek » pn paź 30, 2006 13:05

Witam

To znowu ja :-)
Przyczyna szarpania byla padnieta sonda lambda.Wymieniona,problem znikl.Pojawil sie nowy.Ten woz mnie wpedzi do grobu.Przy okazji wymienilem przewody zaplonowe,kopulke palec.Objawy sa takie: Kiepsko odpala na benzynie,nierowna praca na biegu jalowym,na gazie rowniez widac na obrotomierzu jak tancuje wskazowka ,co to moze byc bo juz nie mam pomyslu:-(



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn paź 30, 2006 13:16

Rasputinek pisze:Przyczyna szarpania byla padnieta sonda lambda
Ale poza tym, przy padniętej sondzie samochód nie tylko zapala na 3 gary (ewidentny objaw ukladu zapłonowego), ale też więcej palić, nierówno pracować i szarpać lekko przy rozpędzaniu po zmienie biegu.
Rasputinek pisze:Ten woz mnie wpedzi do grobu
Jak VW doprowadzi do grobu, to polecam Daewoo :) nawet nie będzie co pochować w tym grobie:P
Co do gazu, niestety nie pomogę. Jeśli to instalacja 1, czy 2 generacji, to ma prawo żyć własnym życiem, niezależnym od fabrycznego ukladu zasilania. Nieco to ubarwielm, ale jeśli jest wielopunktowy elektroniczny wtrysk, to jedynym rozsądnym wyjściem ze względu na jakość współpracy jest wtrysk gazu.
Pozdrawiam.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn paź 30, 2006 13:16

Rasputinek pisze:Przyczyna szarpania byla padnieta sonda lambda.Wymieniona,problem znikl.Pojawil sie nowy.Ten woz mnie wpedzi do grobu.Przy okazji wymienilem przewody zaplonowe,kopulke palec.Objawy sa takie: Kiepsko odpala na benzynie,nierowna praca na biegu jalowym,na gazie rowniez widac na obrotomierzu jak tancuje wskazowka ,co to moze byc bo juz nie mam pomyslu:-(
no to został Ci chyba jeszcze do wymiany silniczek krokowy :okej:
często nawala gdy ma sie LPG-benzynkę (taki przypadek miałem u siebie
i doczytuje też czasami że i u innych takze)

[ Dodano: Pon Paź 30, 2006 12:18 ]
Grzesiekk1982 pisze:ale jeśli jest wielopunktowy elektroniczny wtrysk, to jedynym rozsądnym wyjściem ze względu na jakość współpracy jest wtrysk gazu.
pod warunkiem że silnik i jego osprzęt są w porządku ! :-) :okej:



Rasputinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lis 01, 2005 14:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Rasputinek » pn paź 30, 2006 13:40

najbardziej obawiam sie padnietego silniczka bo nigdzie nie widzialem zamiennika, uzywke tez nie mozna trafic bo jakis zadki model a nowy w aso kosztuje chyba z 1200 pln



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn paź 30, 2006 14:33

Rasputinek pisze:a nowy w aso kosztuje chyba z 1200 pln
co 1200zł ! szok!
a szukałes na Allegro
zerknij TUTAJ
i TUTAJ
moze coś z nich wybierzesz ?
za 1200zł to kupisz drugi silnik może nawet z osprzętem (ale bez skrzyni) ....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 415 gości