[głośniki] mk2 -jakie dobre głośniki z przodu???

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

lamariusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sie 05, 2006 13:46
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

[głośniki] mk2 -jakie dobre głośniki z przodu???

Post autor: lamariusz » czw wrz 21, 2006 22:30

witam mam mk2. doradcie mi proszę jakie dobre głosniki kupić do przudu, czyli w oryginalne ich miejsce. ja mam golfa 2 z 90 roku, td . wolałbym juz jakieś mocniejsze ale o oryginalnych rozmiarach, kupiłem obecnie radio i te potwornie charcza, W OGÓLE JAKIE ROZMIARY SĄ GŁOŚNIKÓW DO GOLFA 2, PROSZĘ PORADZCIE, MI, JESZCZE TAK NA MARGINESIE JAK SIĘ OTWIERA TĄ ATRAPĘ OD GŁOŚNIKÓW, ŻEBY JE WYKRECIĆ. NARA
Ostatnio zmieniony sob wrz 23, 2006 00:03 przez lamariusz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Panter
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 00:04
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Post autor: Panter » czw wrz 21, 2006 22:46

tam orginalnie sa 10 takie papierowe a ta pokrywke na nich musisz pociagnac do siebie zeby zdjac to jest na takich glupich zatrzaskach puzniej mozesz miec maly problem z zalozeniem przynajmniej ja sie z 10 minut meczylem bo nie chcialo sie zatrzasnac

[ Dodano: 21 Wrz 2006 22:48 ]
tzn oczywiscie jesli chodzi Ci o te co kolo szyby sa na desce :P a jeli juz wymienisz to najlepiej jakies wysoko tonowe przynajmniej takie jest moje zdanie



Awatar użytkownika
meir
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: wt maja 23, 2006 21:40
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: meir » czw wrz 21, 2006 23:19

ja tam miałem śrubki + za zaslepkami potem ciągniesz do siebie i lekko do góry !!! tak jak kolega napisał są tam 10 kup sobie 2 dorżne !! w dobrym sklepie z car audio takie dostaniesz bo bassu z takiego rozmiaru nie wyciągniesz !! taka jest moja rada !!


-->>SPRZEDAM<<--
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128396

dawidm59
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 11:08
Lokalizacja: Katowice

Post autor: dawidm59 » pt wrz 22, 2006 07:36

Oryginały nie są 10 lecz 8,7 jeżeli się nie mylę ale napewno nie są 10, dobre głośniki proponuje wstawić w drzwi przednie , poprostu nie ma dobrych głośników o tym wymiarze, wiekszość będzie źle słychać przy większym podgłośnieniu, Na alegro są gotowe komlety do montażu głosników w drzwiach- polecam bo jest o wiele lepszy efekt.


dawidm59

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt wrz 22, 2006 08:29

tu masz rozmiar głosnika na podszybie, ja te kupiłem w media-markt i nie nazekam (nie jest to jakaś konkretna firma) - rozmiar głosnika to 87mm


:-k ...

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt wrz 22, 2006 16:21

Lamariusz ,czy ty masz miejsce pod głośniki w kieszeniach drzwi(maskownice na 13cm) lub odchylane kieszenie? Napisz też ile kasy masz do wydania.



Awatar użytkownika
Panter
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 00:04
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Post autor: Panter » pt wrz 22, 2006 16:34

apropo odchylanych kieszeni to wlasnie ja mam takowe , to co musze zrobic zeby tam zamocowac glosniki??



lamariusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sie 05, 2006 13:46
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: lamariusz » pt wrz 22, 2006 16:50

mam w dzwiach takie niby boczne kieszenie , są to schowki na klapkę. powiem szczerze, ,że chciałbym zamontować głośniki w ich oryginalnym miejscu, czyli na podszybiu. jak w ogóle te głośniki są montowane, na jakieś śruby, czy jakieś zatrzaski. jak kupię głośniki na rozmiar 8cm, 7 mm, to będę je jeszcze musiał przerabiać, zeby je jakoś zamontować, czy muszę znać również błębokość głośnika, czy jest tam wystarczająco dużo miejsca , żeby wszedł jakiś inny głębszy głośnik.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt wrz 22, 2006 17:06

lamariusz pisze:jak kupię głośniki na rozmiar 8cm, 7 mm, to będę je jeszcze musiał przerabiać, zeby je jakoś zamontować, czy muszę znać również błębokość głośnika,
nie nic nie trzeba przerabiać, montowane są na takie blaszane sprężynki (jak na foto), głąbokość to ok 6 cm, i głębszych tam raczej nie zapchasz, zdejmi dekielek z miejsca na głośnik i zobacz jak tam jest głęboko


:-k ...

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt wrz 22, 2006 17:14

Wyciągasz je (dość brutalnie) i kupujesz na allegro takie maskownice(ok 38zł za 2 szt).Montaż jest banalnie łatwy ,bo tylko od góry wsadzasz na zaczepy, a zdołu jedem wkręt i gotowe.Zaznaczam to jest minimum "lepszego" dźwięku ,bo do tych maskownic przykręcasz 13 cm głośniki,a w miejsce tych na kokpicie(87mm) dajesz tweeter (oczywiście najlepiej wyciąć za tymi 13 tapicerkę i wygłuszyć drzwi).Polecam Phonocar 13cm + "jedwabny"tweeter za ok119 zł komplet.Nie opłaca się kupować nowych 87mm głośników ,bo i tak zagrają minimalnie lepiej niż te orginalne VW. Nie napisałeś ile kasy?



Awatar użytkownika
Panter
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 00:04
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Post autor: Panter » pt wrz 22, 2006 19:41

Wyciągasz je (dość brutalnie)
to chodzi o te kieszenie odchylane??



lamariusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sie 05, 2006 13:46
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: lamariusz » pt wrz 22, 2006 19:59

powiem, że przeczytałem całe forum odnośnie nagłośnienbia MK2, nie znalazłem odniesienia do dobrych głosników na podszybie, ktoś wspominał o 2-drożnych głosnikach magnat. jeednakże nikt z was nie odnosi sie do konkretnych typów, tylko wymieniane sa same m-ki. Przedstawcie swoje stanowiska odnosnie głosników na podszybiu w cenie tak do około 200 zł za parę. określając makre typ, szczegółowo jak graja jaki efekt, czy polecacie ten typ, czy odradzacie. Jakie głośniki (z marka i typem) polecacie. Na forum odnosnie nagłosnienia mk2 było wiele pytań własnie tego typu , które ja zadaję, jednak pytania te zostały pominiete przez forumowiczów, skupiajac się na tubach, głośnikach 10000..... wat dziurowaniu tylnych pólek.
Sumując wszystko, poradzcie , wyraźcie swoja opinie odnosnie dobrych głośników na podszybiu w mk2 zakreslajac w swojej wypowiedzi marke i typ głośników - czy jestescie z tych głosników zadowoleni i czy je polecacie. to pytanie kieruje zarówno od siebie jak i od tych którzy chca mieć w miarę dobre nagłosnienie ale bez modyfikacji fabrycznego wnetrza pojazdu MK2.;
pozdr.

[ Dodano: 22 Wrz 2006 20:29 ]
mam jesze jedno pytanie do czego słuzy zwrotnica, często jest to słowo poruszane w waszych wypowiedziach.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt wrz 22, 2006 20:40

Panter pisze:
Wyciągasz je (dość brutalnie)
to chodzi o te kieszenie odchylane??
Tak te kieszenie (mają takie 2 wypustki po bokach i to właśnie te wypustki najlepiej odłamać ).
Co do montażu 87mm głośniczków w kokpit to uważam ,że nie ma sensu ich kupować .Chyba ,że słuchasz tylko wiadomości w radiu i muzyczki (po cichu) między wiadomościami.W każdym innym przypadku nie opłaca się inwestować w te głośniczki i inwestycja w maskownice za 38zł do kieszonek i zestawik Phonocara to najlepsze wyjście ,a tylko trochę droższe.Między orginałami VW87mm,a nowymi PYLE 87mm (takie żółte),byla taka ,że było tylko więcej wysokich tonów( najlepszej jakości zresztą) i znajomy był bardzo zadowolony jak sprzedawca wziął je spowrotem.



Awatar użytkownika
Panter
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 00:04
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Post autor: Panter » pt wrz 22, 2006 22:58

a mam jeszcze takie pytanie nie mam za duzo kasy a chcialbym cos zainstalowac w te drzwi zamiast tych kieszonek otwieranych.. jaki tam dokladnie wchodzi rozmiar widzial;em na allegro jak kiedys tam patrzylem byly glosniki alpharda za 9zl sztuka czy takie cos dalo by rade?? i wogole czy trzeba by bylo tapicerke w drzwaich wycinac czy one sie noramlnie tam zmieszcza?? bo widzialem jak otworzylem te kieszenie ze tam sa niby miejsca na śrubki czy masz moze foto jakies jak nalezy tam wlozyc glosnik?? tzn jak go zamocowac



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości