Golf II 1.3 na gaźniku. Jak ustawic zapłon

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dawidek2102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 20:56

Golf II 1.3 na gaźniku. Jak ustawic zapłon

Post autor: dawidek2102 » wt gru 28, 2010 02:33

Witam wszystkich. Mam problem z moim golfikiem poniewaz nie moge odpowiednio ustawic zapłonu. Wymieniałem cały aparat u mechanika i po załozeniu samochód był okropnie słaby a skrzynie ma z przełozeniem na moc wiec bylem bardo zdziwiony i ustawiłem go i działa bez zarzutów lecz po tym ustawieniu samochód je bardzo duzo benzyny albo gazu.. Moze ktos z was wie jak odpowiednio ustawic ten zapłon Obrazek


Po odkreceniu tego aparatu ukazał mi sie dosyc dziwny widok:

Obrazek

Okropnie tu ciekło wiec zrobiłem uszczelke..

Jesli ktos z was wie jak dokładnie ustawic ten zapłon porsze o instrukcje.
Ostatnio zmieniony ndz sty 02, 2011 19:28 przez dawidek2102, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Re: Golf II 1.3 na gaźniku. Jak ustawic zapłon

Post autor: Johnatan » wt gru 28, 2010 08:33

Zapłon ustawia sie na lampie.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

dawidek2102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 20:56

Golf II 1.3 na gaźniku. Jak ustawic zapłon

Post autor: dawidek2102 » wt gru 28, 2010 16:08

Wiem ze na lampie.. Ale lapmy nie bede kupował a mechanik zajebiscie mi ustawił na lampie . Tak bylo dobrze ze golf ledwo sie ciągną. Jakies inne metody moze znacie??:D Moze jakos domowym sposobem lampe zrobic czy cos??:D



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Golf II 1.3 na gaźniku. Jak ustawic zapłon

Post autor: VWiater » śr lut 25, 2015 13:07

Ogladnalem na ytb filmik jak ustawic na lampe zaplon i wywnioskowalem ze chodzi o to ze jak lampa mruga to ma sie zgadzac punkt na kole zamachowym. Ja nie mam punktu na kole zamachowym, ale za to mam na kolku dolnego walu i teraz mam rozumiec ze gdy lampa mrugnie to sie to naciecie na kolku ma zgadzac z punktem "Z"(nie "O")?
I wazne przy jakich obrotach?
A i przewod tzw impulsowy zakladam na kabel od pierwszego tloka?
A jak ma sie punkt na kolku do "Z" przy wiekszych obrotach?
I gdzie przecyztalem na forum ze musze odlaczyc przeword podcisnieniowy od tego grzybka na aparacie zaplonowym, ale w sumie on jest caly czas odczepiony odkad mam lpg zalozony wiec o co chodzi?
Prosze o pomoc i odpowiedz na te moje 5 pytan :)


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1933
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Golf II 1.3 na gaźniku. Jak ustawic zapłon

Post autor: Hubi14 » śr lut 25, 2015 14:26

Przy obrotach 950 +/- 100, na kole zamachowym znak być musi, przewód impulsowy od lampy na pierwszy przewód WN od paska rozrządu, przewód ma być odłączony od przyśpieszacza i zaślepiony, wartość kontrolna 4 do 8* przed ZZ, wartość regulacyjna 6 +/- 1* przed ZZ (ZZ = GMP = oba zawory na pierwszym cylindrze są zamknięte/ na kole zamachowym widać znak "0" na przeciw znaku ustawczego, tego trójkącika)



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Golf II 1.3 na gaźniku. Jak ustawic zapłon

Post autor: VWiater » pn mar 02, 2015 21:59

Hubi14, super dzięki za pomoc, jeszcze byś powiedział jak się zachowuje punkt na dolnym kole podczas większych obrotów? bo gdzies wyczytalem za jakos "faluje", "ucieka", co to znaczy?


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 49 gości