Żółta kontrolka ciśnienia oleju. Co to oznacza? Golf iv

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Żółta kontrolka ciśnienia oleju. Co to oznacza? Golf iv

Post autor: sklejku » wt lis 02, 2010 17:10

Uszkodzony czujnik oleju, przykrecony jest od tylniej strony misy olejowej
U mnie wariuje dokladnie w ten sam sposob ma "kaprysy" jak poziom oleju ok to po co sie pchac w koszta chyba ze drazni pomaranczowa kontrolka ;)


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
malyszdj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 15:21

Żółta kontrolka ciśnienia oleju. Co to oznacza? Golf iv

Post autor: malyszdj » pt kwie 08, 2011 10:37

Bardzo często jest zaśniedziały wtyk od otwarcia maski. Szwagier miał taki przypadek w Borze.



Jacun88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn maja 09, 2011 12:56

Żółta kontrolka ciśnienia oleju. Co to oznacza? Golf iv

Post autor: Jacun88 » wt maja 24, 2011 19:42

U mnie też jest podobny podczas przekręcenia zapłonu zapala się czerwona kontrolka od oleju po czym zapala się pomarańczowa z komunikatem hulten atelier i gaśnie i tak pojawia się kilka razy po włączaniu zapłonu potem na jakiś czas mam spokój nic się nie zapala. Stan oleju jest w porządku bo miałem wymieniany olej wraz z filtrem. Nie pojawia się to podczas jazdy tylko po przekręceniu kluczyka.



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Żółta kontrolka ciśnienia oleju. Co to oznacza? Golf iv

Post autor: -michau- » sob sty 18, 2014 22:39

Niestety problem żółtej kontrolki oleju spotkał i mnie.

Olej, filtry wymieniłem 6 tys. km temu. (Castrol 505.01, Mann)
Poziom oleju kontrolowałem przez 3 tys. km od wymiany, nie ubywało. Potem dałem sobie spokój.

2 dni temu podczas jazdy zapaliła się żółta kontrolka poziomu oleju. Po przekręceniu kluczyka zapala się kontrolka i słychać krótki dźwięk.

Po odpaleniu kontrolka nie gaśnie.

Byłem u mechanika, poziom oleju ok, ciśnienie oleju ok, czujnik cały, przewody czujnika również, na VAGu żadnych błędów.

Niestety nie mam jak podmienić z kimś czujnik żeby sprawdzić czy to on. Nie chce w ciemno kupować nowego.

Dzień przed zaświeceniem się kontrolki zjechałem z bardzo wysokiego krawężnika - może mieć to znaczenie?

Co obstawiacie? Uszkodzony czujnik, luty w liczniku, czujnik otwarcia maski?

Dodam, że poziom oleju sprawdzam zawsze na zimnym silniku. Otworzenie i zamknięcie maski nie pomaga.

Macie jakieś pomysły?


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Żółta kontrolka ciśnienia oleju. Co to oznacza? Golf iv

Post autor: -michau- » ndz sty 19, 2014 12:22

Przyczyna problemy namierzona. Uszkodzony jest czujnik otwierania maski, który znajduje się w zamku. Już ktoś miał z nim kiedyś problem i zrobił to do d..y. Wisiał sobie i ledwo się trzymał na kablu, urwał się teraz całkowicie. Kiedy go urwałem kontrolka zgasła. Pozostaje kupić nowy czujnik, przylutować kabelki i zamontować w zamek.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Żółta kontrolka ciśnienia oleju. Co to oznacza? Golf iv

Post autor: Detektor » ndz sty 19, 2014 19:22

Sztomel pisze:Często niektórzy zdejmują plastikową górną osłonę silnika, w której znajduje się gniazdo wraz z gumowym uszczelnieniem bagnetu poziomu oleju.
Ja np. tej gumy nie mam w swojej osłonie odkąd kupiłem swoje auto.
Sztomel pisze:Po jej zdjęciu i jeżdżeniu bez niej bagnet bez gumowej uszczelki wchodzi głębiej w rurkę osadzenia bagnetu i odczyt poziomu oleju jest wtedy błędny (wychodzi, że jest stan prawidłowy gdy w rzeczywistości jest mniejszy).
Wydaje mi się ,że ta guma jest tylko po to żeby przytrzymywała sztywno tzw. lejek bagnetu oraz żeby podczas jazdy nie powodował niepotrzebnych dźwięków stukając o osłonę silnika. Zaś sam bagnet po kontroli stanu oleju wsuwając do lejka powinien się oprzeć o brzeg lejka. Jednak tak na wszelki wypadek sprawdzę informacje którą udzielił Sztomel choć wydaje mi się absurdalna.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

zegzii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 11:04

Żółta kontrolka ciśnienia oleju. Co to oznacza? Golf iv

Post autor: zegzii » pn sty 20, 2014 11:56

Witam rowniez mam problem kontrolki oleju, na bagnecie na zimnym silniku pokazuje połowe miarki( golf IV ALH- OLEJ PEŁEN SYNTETYK) od wymiany przejechane 2.5tys km, czujnik poziomu oleju wymienilem i był spokoj na 2 tyg, teraz znowu sie zapala co jakis czas, dolac oleju czy sprawdzic inne czujniki?



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Żółta kontrolka ciśnienia oleju. Co to oznacza? Golf iv

Post autor: lukasz_bliw » pn sty 20, 2014 12:41

chyba łatwiej dolać oleju powyżej poziomu o którym piszesz niż szukać dziury w całym? Na poprzedniej stronie masz to napisane.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
JenoBabinicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 08, 2012 13:48
Lokalizacja: KARCZMISKA

Żółta kontrolka ciśnienia oleju. Co to oznacza? Golf iv

Post autor: JenoBabinicz » śr lut 25, 2015 02:56

Witam
Odświeżam temat. U mnie problem bardzo podobny, tj żółta kontrolka pali średnio co 100 km. Otwarcie maski resetuje kontrolkę ale nie zalatwia problemu tak samo jak dolewanie olej ponad średnią. Ostatnio po wymianie oleju dolałem pod max i jak zawsze po 100 km to samo. Nie jest to również problem czujnika ( wymienialem) vag nie wykazuje żadnych błędów.
Czy ktoś miał podobnie? jakieś sugestie?
Pozdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 221 gości