Dziwne wycie podczas ruszania

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Dziwne wycie podczas ruszania

Post autor: pinstonvw » pn paź 28, 2013 18:25

Witam, ostatnimi czasy spod maski dochodzą do mnie dziwne odgłosy - zazwyczaj podczas ruszania. Odgłos porównywalny do dźwięku młynka do kawy.
Występuje zazwyczaj podczas ruszania na półsprzęgle. Często gęsto podczas delikatnego skrętu kierownicy, a nawet podczas ruszania na wprost. Dodam, że ciężko mi cokolwiek nagrać bo nie jestem w stanie wychwycić momentu kiedy nastąpi to wycie :D
Zacząłem gdybać czy może to być powiązane ze sprzęgłem, ale raczej nie. Potem wywnioskowałem, że problem leży w przekładni kierowniczej bo owe wycie czuć w postaci takiego delikatnego mrowienia na kierownicy. Wspomaganie jak było tak jest, płynu nie ubywa pompa nie wyje itp itd. Jednym słowem wszystko gra ale jednak coś wyje :kac:
Zauważyłem też, że wycie dochodzi w zakresie obrotów od 900 do 1200 max. Jak przygazuje to wszystko cichnie. Obroty zmaleją i znowu potrafi zaskoczyć.
Troszkę jest to denerwujące bo raz wkurza mnie to bardzo, a dwa ludzi oglądają się jak za wariatem :P.
Jeśli ktoś spotkał się z czymś podobnym to chętnie wysłucham jakichś sugestii. Pacjent: Golf IV 2.0 benzin 2000rok

Pozdrawiam


...

Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Dziwne wycie podczas ruszania

Post autor: areczek0000000 » pn paź 28, 2013 18:59

sprawdź stan oleju w skrzyni biegów,miałem taką przypadłość. :bajer:


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Dziwne wycie podczas ruszania

Post autor: wojtas46 » pn paź 28, 2013 19:18

pinstonvw, oblukał bym też wydech , szczególnie łącznik elastyczny , często potrafi rezonować



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Dziwne wycie podczas ruszania

Post autor: pinstonvw » pn paź 28, 2013 20:32

Właśnie wydech jest oki. Ten dźwięk tak jak już wspomniałem jest identyczny jak młynek do kawy. Jutro z rańca jak będę jechał do roboty to postaram się nagrać to ustrojstwo bo jak wyjeżdżam spod bloku to zawsze wyje przy skręcie w lewo. W czwartek wymienię olej wspomagania oraz w skrzyni dla świętego spokoju i będę słuchał dalej. Ale też jak już powiedziałem czuje na kierownicy takie mini wibracje więc bardziej kieruje się na przekładnię.


...

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Re: Dziwne wycie podczas ruszania

Post autor: pinstonvw » śr paź 30, 2013 17:57

Wracam z nagłośnieniem tego ustrojstwa :D
Oto link http://w85.wrzuta.pl/audio/9AZmo8DJTdk/cosik_wyje_vw" onclick="window.open(this.href);return false; przewińcie proszę do 1:20 i słuchajcie (jakoś tak 1:23 słychać pierdzenie). Krótko bo krótko bo nie umiałem złapać momentu żeby wyło ciągle. Odgłos najbardziej słychać tuż przy nogach kierowcy. Czekam na fachowe opinie co to może być. Jutro będę grzebał :)


...

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Dziwne wycie podczas ruszania

Post autor: grg474 » czw paź 31, 2013 20:53

mam pytanie a jak krecisz kierą na postoju a podkręcisz obroty na 1tys to też jest ten dźwięk?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Dziwne wycie podczas ruszania

Post autor: pinstonvw » czw paź 31, 2013 21:19

Nie ma nic takiego. Próbowałem na różne sposoby. Zaciągałem ręczny i próbowałem ruszać i nic. Ciężko mi wyłapać moment wycia. Dziś sprawdzałem olej w skrzyni jest, we wspomaganiu miałem naddstan ( jakies 3mm nad poziomem max) i tak się zastanawiam czy to może to było przyczyną?
Wycie występuje przy ruszaniu na półsprzęgle w określonym zakresie obrotów jak już pisałem wcześniej. Sprzęgło śmiga ok, czyżby łożysko oporowe było "suche" i ono wydaje takie pierdnięcia? Takie dziwne spekulacje ale coś trzeba podejrzewać. Ogólnie chce sprzedać autko ale nie chce sprzedawać z usterką (nie mam sumienia).


...

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Dziwne wycie podczas ruszania

Post autor: grg474 » czw paź 31, 2013 22:41

pinstonvw pisze:Sprzęgło śmiga ok, czyżby łożysko oporowe było "suche" i ono wydaje takie pierdnięcia? Takie dziwne spekulacje ale coś trzeba podejrzewać.
a co z poduszką - łącznikiem z sankami ? bo jeśłi to jest tylko przy ruszaniu to największe obciążenie wtedy też nastęupuje


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Dziwne wycie podczas ruszania

Post autor: pinstonvw » czw paź 31, 2013 23:32

Jakby tam coś było nie teges to by prędzej waliło, a to wyje. Wyje z narastaniem obrotów ale tylko od 850 do 1000 (mniej więcej). Dodam więcej gazu przestaje wyć, puszczę sprzęgło na jedynce po starcie i nie wyje. Coś mi jednak sumienie mówi, że to coś związane ze wspomaganiem i przekładnią.
Ten nadstan płynu wspomagania czym może skutkować? Aha zawiecha jest w bdb stanie nic nie stuka nic nie puka. Jeździłem nim rok czasu od sprowadzenia z Wermachtu i dopiero jakoś od 3 miesięcy zaczęło się raz po raz to pierdzenie.


...

mlody_mrozek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 31, 2007 23:29
Lokalizacja: Gorlice / Rzeszów

Re: Dziwne wycie podczas ruszania

Post autor: mlody_mrozek » pn lut 16, 2015 18:38

areczek0000000 pisze:sprawdź stan oleju w skrzyni biegów,miałem taką przypadłość. :bajer:
A kolega ma jakieś wytłumaczenie na to, ze to brak oleju? Mam też coś takiego i dodatkowo na przeglądzie stwierdzili mi delikatny wyciek ze skrzyni więc może faktycznie to jet to. Zastanawiam się tylko dla czego akurat tak wyje tylko przy ruszaniu???



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Re: Dziwne wycie podczas ruszania

Post autor: areczek0000000 » pn lut 16, 2015 21:52

mlody_mrozek pisze: A kolega ma jakieś wytłumaczenie na to, ze to brak oleju?
pewnie,że ma bo bez oleju się nie jeździ a co do tego czy olej pomoże to nikt tego kolego ci nie zagwarantuje,chyba będzie jasnowidzem.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Dziwne wycie podczas ruszania

Post autor: pinstonvw » pn lut 16, 2015 23:02

Winne było sprzęgło (co dokładnie nie wnikałem). Po wymianie wszystko ucichło. Wycie skrzyni bez oleju to inna bajka, wyjące łożyska też inny odgłos (nie chwilowy, a jednostajny).


...

mlody_mrozek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 31, 2007 23:29
Lokalizacja: Gorlice / Rzeszów

Re: Dziwne wycie podczas ruszania

Post autor: mlody_mrozek » wt lut 17, 2015 10:43

areczek0000000 pisze:pewnie,że ma bo bez oleju się nie jeździ
Serio?? Na forum to jednak można się wiele nauczyć. Jednak chodziło mi o to na jakiej podstawie tłumaczysz wycie przy ruszaniu brakiem oleju w skrzyni. Nie wiedziałem czy jest to diagnoza czy tylko strzał na chybił trafił. Teraz już wiem
pinstonvw pisze:Winne było sprzęgło (co dokładnie nie wnikałem). Po wymianie wszystko ucichło. Wycie skrzyni bez oleju to inna bajka, wyjące łożyska też inny odgłos (nie chwilowy, a jednostajny).
Ja byłem prawie pewien, ze to sprzęgło ale stwierdziłem, że zapytam na forum i się upewnię, bo może ktoś mnie oświeci. Także pewnie trzeba będzie robić to sprzęgiełko. Dzięki :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości