Skrzynia 5-biegowa do 1.6D JP

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » śr wrz 20, 2006 15:44

hanti, nie zgodzę się z tobą miałem JP ze skrzynio 4S i miała małe kielichy. Mam też w garażu skrzynie FF też ma małe kielichy. Mojej żony ojciec ma mk2 z 88 roku z silnikiem 1.6 Benzyna i też mam małe kielichy!! Z tego co się orientuje skrzynie z większymi kielichami były w TD i silnikach 1.8 B. nigdy nie miałem doczynienia z G60 ale mi się wydaje że tam powinny być jeszcze większe.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
marek29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:59
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: marek29 » śr wrz 20, 2006 20:13

Do JP-ka możesz dać jeszcze 9A (Takie były przed 88rokiem).
Ja doradzam 4S.



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » czw wrz 21, 2006 19:22

vw_vandal, nie pamiętam dokładnie jaki mają wymiar kielichy, ale skrzynie 4S, 3R, FF, GC i inne mają taką samą około 90 mm. natomiast niektóre skrzynie przewidziane do mocniejszych wersji silnikowych mają kielichy większe ( podobnie ma sie sprawa z tarczami hamulcowymi - ale tylko podobnie)
To co napisałeś : "qba84, jedyny problem to może być z kielichami na półosie w 4 biegowej będą mniejszej średnicy w 5 biegowej większe ale po małych bólach można przełożyć te kielichy."to jest fałsz np. ja mam silnik JP i skrzynię 4-ro biegową . zmieniam na 5. i wcale nie muszę zmieniać ani kielichów, ani półosi ani nic jeśli skrzynia przypisana jest do danego modelu.

jak chcesz aby to dokładnie ci wytłumaczyć szukaj mnie na gg wieczorami


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Muranos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt paź 15, 2004 12:47
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Post autor: Muranos » pt wrz 22, 2006 14:09

Jak by kto miał sprawną 4S to tez bym łyknął

:helm:


Wciąż w nim grzebie ale jeszcze jedzie he he

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pt wrz 22, 2006 15:24

hanti, mi nic nie musisz tłumaczyć trochę bawię się w mechanika i miałem przypadki z kielichami !! Jeżeli ma skrzynie pasującą to oki mniej roboty. Np. mam w garażu skrzynie FF z mniejszymi kielichami, może jakiś wybryk ale nie sądze !!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » sob wrz 23, 2006 14:33

vw_vandal, a ile chcesz za skrzynię FF oczywiście + wysyłka



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob wrz 23, 2006 14:36

hanti, 200 zł z wysyłką. Jest sprawna!! ale mam tych gratów, a zbliża się zima i auto by pora była garażować ;)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » ndz wrz 24, 2006 20:34

vw_vandal, jak opyle swoją to ją wezmę - skoro na pewno jest ok



chudyCBR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 29, 2006 14:37
Lokalizacja: Słupsk

skrzynia

Post autor: chudyCBR » ndz wrz 24, 2006 22:47

ja ma skrzynie jej oznaczenie to 4T wiec bedzie pasowala do twojej. teraz troche o niej. jest wywalony 5bieg- wpadl mi kiedys slimak do skrzyni i po piatce. i jest wywalony synchronizator 2 biegu- czyli czesto gesto dochodza dziwne dzwieki jak sie wrzuca na dwojke. ja wstawilem do siebie skrzynie z golfa I oznaczenie ff chodzi super tylko jedna lapa cos nie pasowala ale jest skrecona i jest ok. za wyciagniejcie starej skrzyni i wstawinie nowej placilem 120zl. ja jezdzilem na tej zesranej skrzyni miesiac. jest glosna slychac szmery ale moze byc to dobry material dla kogos na czesci itp itd. przesylka to jest stowa a ja moge ja oddac za mala kaske okolo 50zl. jak co to pisac.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 207 gości