Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » ndz lut 15, 2015 15:46

Może zna ktoś dobrego lakiernika ze świętokrzyskiego/podkarpackiego? Oddałem nie cały rok temu rant tylnego błotnika do poprawy i nie dość, że spieprzył odcień to ruda już szaleje idealnie w tym samym miejscu :?



Awatar użytkownika
rudy
Łowca rarytasów :-)
Łowca rarytasów :-)
Posty: 2377
Rejestracja: wt sty 26, 2010 13:07
Lokalizacja: Księży Lasek/NSZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: rudy » ndz lut 15, 2015 16:29

checin pisze:Witam, mam problem ze sztangą turbiny. Sprawdzałem ją przy pomocy VAG'a i niestety nie zmienia swojego położenia. Co może być tego przyczyną? Uszkodzona gruszka czy może uszkodzony zawór N75? Miał ktoś kiedyś podobny przypadek?
Przeładowuje? nie ma "buta" od 2k do 3/4k obr. ? U mnie właśnie nie jechał a sztanga pordzewiała i VNT było zasyfione :panna: :los2:



Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » ndz lut 15, 2015 17:13

Antonioo, GLI nie wychodziły czasem tylko w USA? ;)


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » ndz lut 15, 2015 17:57

rudy pisze:
checin pisze:Witam, mam problem ze sztangą turbiny. Sprawdzałem ją przy pomocy VAG'a i niestety nie zmienia swojego położenia. Co może być tego przyczyną? Uszkodzona gruszka czy może uszkodzony zawór N75? Miał ktoś kiedyś podobny przypadek?
Przeładowuje? nie ma "buta" od 2k do 3/4k obr. ? U mnie właśnie nie jechał a sztanga pordzewiała i VNT było zasyfione :panna: :los2:
A jak sprawdzić czy przeładowuje? No właśnie coś ostatnim czasem coś jakby stracił trochę mocy. Co teraz najlepiej zrobić? Czyszczenie turbiny też pewnie będzie potrzebne?


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » ndz lut 15, 2015 19:40

checin, jak przeładuje to jest odczuwalny spadek mocy turbo wpadnie w tryb awaryjny, wszystko wraca do normy po ponownym odpaleniu auta.

A próbowałeś ruszać sztangą na sucho, na niej też jest zakres do regulacji o ile dobrze pamiętam to nakrętka powinna być w pozycji żółtego paska :chytry:
Ostatnio zmieniony ndz lut 15, 2015 21:00 przez Stanley777, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: daniel.wwe » ndz lut 15, 2015 19:52

Sprawdź na wyłączonym silniku czy dasz radę sztangę wcisnąć. Jak tam jest ok to logi i już się rozjaśni co "pacjenta" boli :bajer:


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » ndz lut 15, 2015 21:13

W tryb awaryjny nie wpada, bo aż takich spadków mocy nie zauważyłem. Jest jednak wolniejszy. Jutro zerkne co z ta sztangą, czy da rade ją ręcznie ruszyć, bo przy pomoca VAG'a położenie się nie zmieniało. Jutro rano zejdę do auta i zobaczę czy da rade ruszyć tą sztangę. I jak coś to będe się radził Was dalej :D

W pozycji żółtego ptaka? a to da rady od góry jakoś zobaczyć? :bigok:


Jak na razie dzięki za pomoc :pub:


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » ndz lut 15, 2015 21:24

checin, checin, nie żółtego ptaka :panna: tylko paska :rotfl: Neutralne ustawienie nakrętki na sztandze (tym gwintowanym pręcie) powinno być w pozycji gdzie jest oznaczenie w kolorze żółtym :bigok:

Od góry tego nie zobaczysz, grucha jest zwrócona w dół, więc pozostaje Ci zerknąć od dołu...

PS: Sprawdź też szczelność węży ssących, może któryś nie trzyma, łapie lewe powietrze, one też potrafią narobić szumu w kwestii dynamiki :chytry:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » ndz lut 15, 2015 21:34

Sztangi niech lepiej nie reguluje, bo sama się nie przestawiła, to raczej nie jest przyczyna.
Ale z tego co piszesz checin to coś się wyklucza, bo jeśli sztanga nie chodzi to auto powinno wpadać w tryb awaryjny. Chyba, że kierownice turbo nie stoją w pozycji max doładowanie (tak jest najczęściej jak zapieczone) tylko jakoś pośrodku regulacji i wtedy jako tako to działa. A zobacz czy przy odpaleniu grucha wciąga sztangę, ale to potrzebujesz drugiej osoby. Dasz radę zajrzeć z góry przy prawym kielichu. Najlepiej jakbyś zrobił logi dynamiczne.



Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Antonioo » ndz lut 15, 2015 22:01

bjoern, tak ja to na to bora mówie bo to to samo :D ale włacznik taki ma ze pozycja 0 i światła.

checin, za pomoca vaga na odpalonym silniku? moze nie być podciśnienia już i nie ruszy odpal i spawdź. Ja miałem gruche nieszczelną to nie wstawało turbo zero błedów wypiełem weżyk od N75 który idzie do gruchy i dmuchałem w niego to było słychać syczenie czyli no nieszczelna.


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » pn lut 16, 2015 02:06

Stanley777 pisze:checin, checin, nie żółtego ptaka :panna: tylko paska :rotfl: Neutralne ustawienie nakrętki na sztandze (tym gwintowanym pręcie) powinno być w pozycji gdzie jest oznaczenie w kolorze żółtym :bigok:

Od góry tego nie zobaczysz, grucha jest zwrócona w dół, więc pozostaje Ci zerknąć od dołu...

PS: Sprawdź też szczelność węży ssących, może któryś nie trzyma, łapie lewe powietrze, one też potrafią narobić szumu w kwestii dynamiki :chytry:

O faktycznie mój błąd :rotfl: :bigok: jutro zerkne co tam jest grane
lwlw pisze:Sztangi niech lepiej nie reguluje, bo sama się nie przestawiła, to raczej nie jest przyczyna.
Ale z tego co piszesz checin to coś się wyklucza, bo jeśli sztanga nie chodzi to auto powinno wpadać w tryb awaryjny. Chyba, że kierownice turbo nie stoją w pozycji max doładowanie (tak jest najczęściej jak zapieczone) tylko jakoś pośrodku regulacji i wtedy jako tako to działa. A zobacz czy przy odpaleniu grucha wciąga sztangę, ale to potrzebujesz drugiej osoby. Dasz radę zajrzeć z góry przy prawym kielichu. Najlepiej jakbyś zrobił logi dynamiczne.
No właśnie nie mam czegoś takiego ze przy 120 brakuje mu mocy. Obecnie w aucie jest coś takiego ze w całym zakresie brakuje mu mocy stopniowo, ale nie tak drastycznie jak przy trybie awaryjnym ze powyżej 120 ledwo sie kula
Antonioo pisze: checin, za pomoca vaga na odpalonym silniku? moze nie być podciśnienia już i nie ruszy odpal i spawdź. Ja miałem gruche nieszczelną to nie wstawało turbo zero błedów wypiełem weżyk od N75 który idzie do gruchy i dmuchałem w niego to było słychać syczenie czyli no nieszczelna.
Tak, wszystko na właczonym silniku. korzystałem z tego:
[youtube][/youtube]

Jutro spróbuje strzykawką posprawdzać jeszcze przewody czy wszystko jest ok, albo jak sie uda gdzieś dostać od reki to wymienie wszystkie przewody od podciśnienia. tylko nie wiem jeszcze jaka tam jest dokładna średnica tych przewodow.


A jeszcze jedno. Zaślepienie EGR może mieć z tym coś wspólnego? :chytry:


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: daniel23584 » pn lut 16, 2015 08:31

Stanley777 w ALH grucha jest skierowana w gore, wiec caly mechanizm widac od gory.
checin pierwsze od czego powinienes zaczac to sprawdzenie na wylaczonym silniku czy chodzi sztanga, jak chodzi to wtedy logi, zreszta juz ktos Ci to wczesniej napisal :bajer: a nie kombinujecie moze to moze tamto. Jak nie chodzi to tez juz wiesz co jest nie tak.


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Antonioo » pn lut 16, 2015 15:25

checin, EGR nie ma nic do tego, od tego w ogóle jest inny zawór sterujący. Sprawdz weżyk który idzie do gruchy, albo jest nieszczelna albo tak przerdzewiała ze nie daje rady sie ruszyć już.


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » pn lut 16, 2015 19:18

Panowie wygląda na to, że w moim es-de-aju poszło sprzęgło :/ na odpalonym aucie ciężko się biegi wrzuca, najciężej wepchnąć jedynkę a wsteczny wchodzi ze lekkim zgrzytem i szarpnięciem - ktoś może potwierdzić? Co warto przy okazji wymienić? Wysprzęglik? Łapę od skrzyni na pewno bo i tak już się kwalifikuje. Jakiej firmy brać komplet sprzęgła?
p.s na wyłączonym silniku biegi wchodzą bez problemu
p.s2 rok temu wymieniałem olej w skrzyni, mogę zalać z powrotem tym samym czy koniecznie nowy?


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości