Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pt lut 13, 2015 01:35

karacz pisze: dokladnie, przy wymianie tylko beru, czy sa jakies tansze zamienniki godne polecenia?
Bo ja wiem... Ale zwróciłbym jeszcze uwagę na przerwę na świecach - zwłaszcza jak masz gaz może.
mk4tdi pisze:Koledzy zalozylem do mkIV ori uzywane ramie wycieraczki z mkV. Dokupilem pioro, jakis zamiennik i skakalo. Wczoraj kupilem pioro Valeo no i jest lepiej, ale tez nie chodzi plynnie po szybie. O co kaman?
Może ramię krzywe albo sprężyna słaba...



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: KoJ@K » pt lut 13, 2015 06:06

Jezdzilem sporo na tych nexenach co Robson91, , teraz jezdze na innym modelu n'fera - te co golf3dawid, i tez jakos ich nadmiernej glosnosci nie zauwazylem, a nawet bym powiedzial, ze te drugie sa cichsze od tych pierwszych. :bajer: za to bardzo glosne byly goodyeary eagle F1. :panna:


Obrazek

Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » pt lut 13, 2015 07:26

Potwierdzam, z moich obserwacji wyszło że goodyeary nct5 były głośniejsze, przy zmianie bym chyba kupił takie same cena spoko a i bieżnik ten sam :helm:

KoJ@K, jakie miałeś ciśnienie w nich ? :chytry:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pt lut 13, 2015 10:18

Hej!

Noszę się z zamiarem wymiany tarcz na tyle. Obecnie mam najprostszą najzwyklejszą niewentylowaną 230mm. I teraz pytanko czy jak bym chciał założyć wentylowaną tarczę na tył (czyli tą tak jakby podwójną tak jak z przodu) to czy podejdzie pod obecny zacisk? czy coś jeszcze ewentualnie (prócz zacisku) może nie podejść?



Awatar użytkownika
xxxPALUCHxxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 967
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:24
Lokalizacja: POLSKA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: xxxPALUCHxxx » pt lut 13, 2015 11:54

krazorek pisze:Noszę się z zamiarem wymiany tarcz na tyle. Obecnie mam najprostszą najzwyklejszą niewentylowaną 230mm. I teraz pytanko czy jak bym chciał założyć wentylowaną tarczę na tył (czyli tą tak jakby podwójną tak jak z przodu) to czy podejdzie pod obecny zacisk? czy coś jeszcze ewentualnie (prócz zacisku) może nie podejść?
zacisk i jarzmo trzeba zmienic i oslonke tarczy hamulcowej kupic nowa pod tarcze wentylowana albo w tej strej oslonce rant trzeba sciac szlifierka :bigok:


______LET's GOLF______
Obrazek

MIGAJACA KONTROLKA AKUMULATORA / ALTERNATORA -> potrzebuje pomocy :
viewtopic.php?f=140&t=398583

Awatar użytkownika
vw-Koni
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: wt paź 09, 2012 20:26

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: vw-Koni » pt lut 13, 2015 12:48

Paviarotti pisze:vw-Koni, trze aż miło :helm: na razie to jakoś ominąłem, ale temat podłużnicy wróci na wiosnę ;]
ok, dzieki. Jak tak i u mnie na wiosne będzie poruszany ten temat
theblues888 pisze:vw-Koni, ciekaw jestem czy się uda to w dobrej kasie zrobić i jak to potem z podłączeniami z modułem komfortu, bo ten zestaw to omija...
Zależy kto pracuje na szrocie, czasem idzie się dogadać. Co do modułów itp to moim zdaniem powinieneś zapytać naczelnego magika od elektroniki z kącika :)



Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » pt lut 13, 2015 13:25

KoJ@K pisze:Jezdzilem sporo na tych nexenach co Robson91, , teraz jezdze na innym modelu n'fera - te co golf3dawid, i tez jakos ich nadmiernej glosnosci nie zauwazylem, a nawet bym powiedzial, ze te drugie sa cichsze od tych pierwszych. :bajer: za to bardzo glosne byly goodyeary eagle F1. :panna:
Ja właśnie kupiłem z polecenia twojego i kolegi co miał w astrze model n8000 i też jestem zadowolony, nie zauważyłem by były jakieś głośne, w porównaniu do zimówek to była cisza w aucie, ja mam n8000 i n`fera ;)


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
czarnykurczak
_
_
Posty: 1919
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: czarnykurczak » pt lut 13, 2015 15:44

Miałem w mk3 falkeny. Nówki sztuki kupiłem. Jak zaczynało padać to wracałem się do domu. Demoniczny 1.4 mielił kołami na każdym skrzyżowaniu- 0 trakcji na mokrym na tym syfie.


Malina :wub: Kiedyś sobie jeszcze kupię MK4...
Śmieć

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paviarotti » pt lut 13, 2015 16:14

To ja nie narzekałem, na pewno było lepiej niż na Nankangach. Ale Falkeny załatwiłem na jakichś poprzecznych nierównościach. Skrzywiłem oplot czy jak to się tam nazywa i opony na śmietnik.


Obrazek

Awatar użytkownika
vw-Koni
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: wt paź 09, 2012 20:26

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: vw-Koni » pt lut 13, 2015 16:19

http://vwgolfr32.co.uk/Heated-Seats.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy ktoś wie co to za poradnik? Jest ich więcej?



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » pt lut 13, 2015 16:44

O ciekawy temat :) Zdejmował ktoś tapicerkę z highlinów przedliftowych i Recaro? Planuję przerzucić maty grzewcze ze swoich highlinów do Recaro ale kompletnie nie wiem jak podejść do tego tematu :crazy:



Awatar użytkownika
Mozgi
KujaVWy
KujaVWy
Posty: 358
Rejestracja: pn lis 15, 2010 15:11
Lokalizacja: Pakość [CIN]

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Mozgi » pt lut 13, 2015 17:56

macabra_ pisze:O ciekawy temat :) Zdejmował ktoś tapicerkę z highlinów przedliftowych i Recaro? Planuję przerzucić maty grzewcze ze swoich highlinów do Recaro ale kompletnie nie wiem jak podejść do tego tematu :crazy:
Ja u siebie rozbierałem jak naprawiałem właśnie maty grzewcze z tym że ja mam te "płytsze" tzw. recaro bez napisów


Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: KoJ@K » pt lut 13, 2015 18:17

Robson91 pisze:KoJ@K, jakie miałeś ciśnienie w nich ? :chytry:
jakoś 2.3 zawsze se dmuchałem. :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » pt lut 13, 2015 18:23

Mozgi, ja mam te same co Ty a teraz dorwałem Recaro w idealnym stanie i zastanawiam się czy przekładać maty, czy po prostu zmieniać fotele na zimę :los2:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości