Spada moc, gaśnie i zapala się kontrolka.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bwu88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt maja 27, 2011 20:13

Spada moc, gaśnie i zapala się kontrolka.

Post autor: bwu88 » pn wrz 22, 2014 00:53

Witam,
ostatnimi czasy w Golfie IV 1.9 TDI, 98 r, 90 KM, zaraz po ruszeniu następuje spadek mocy i auto gaśnie, zapala się czerwona kontrolka z wykrzyknikiem w kółku i brzęczyk. Po ponownej próbie odpalenia rozrusznik kręci ale auto nie załapuje, dopiero po kilku próbach w końcu łapie i już jeździ bez problemu. Wyczytałem, że ta kontrolka jest od systemu hamulcowego, płyn jest, tarcze jeszcze jak brzytwy dość niedawno wymieniane. W czym tkwi problem? Te gaśnięcie samochodu jest jakimś trybem awaryjnym? Proszę o pomoc...
Chodzi o ta kontrolkę:
http://obrazki.elektroda.pl/4293959400_1356606993.jpg Nie mój obrazek ale adekwatny.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Spada moc, gaśnie i zapala się kontrolka.

Post autor: grg474 » pn wrz 22, 2014 08:05

a jak zapala się kontrolka to obrotomierz wskazuje obroty czy leży wskazówka na 0.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

bwu88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt maja 27, 2011 20:13

Re: Spada moc, gaśnie i zapala się kontrolka.

Post autor: bwu88 » pn wrz 22, 2014 16:39

Tego nie przyuważyłem. Dziś poszedłem jeszcze raz do garażu, rozłączyłem czujnik znajdujący się na zbiorniku płynu hamulcowego, "przedmuchałem" styki i póki co nie gaśnie. Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja.



bwu88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt maja 27, 2011 20:13

Spada moc, gaśnie i zapala się kontrolka.

Post autor: bwu88 » pt sty 16, 2015 17:11

Nie edytuje, bo daaawno temu pisałem....
Problem niestety nie znikł. Dzieje się tak tylko i wyłącznie gdy jest niski stan paliwa, czasem jak zapali się rezerwa lecz czasem także na niedługo przed zapaleniem się rezerwy. Obrotomierz spada do 0. Zapala po kilku próbach. Jakieś zapowietrzenie? Filtr paliwa i powietrza wymieniony i problem dalej ten sam. Proszę o sugestie.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Spada moc, gaśnie i zapala się kontrolka.

Post autor: grg474 » pt sty 16, 2015 18:03

bwu88 pisze: Dzieje się tak tylko i wyłącznie gdy jest niski stan paliwa, czasem jak zapali się rezerwa lecz czasem także na niedługo przed zapaleniem się rezerwy. Obrotomierz spada do 0. Zapala po kilku próbach. Jakieś zapowietrzenie?
jak dojdziesz do rezerwy - podnieść siedzisko pasażerów z tyłu, dostać się do baku - wyjąć smok i przeczyścić bo pewnie zapchany.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

bwu88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt maja 27, 2011 20:13

Spada moc, gaśnie i zapala się kontrolka.

Post autor: bwu88 » śr lut 11, 2015 19:25

grg474 Dzięki za sugestie.
Smok przeczyszczony, dziś zszedłem w pole rezerwy, z 10 km przejeździłem i nie zgasł. Wcześniej to już na tuż przed zapalaniem się bidy często gasł, więc póki co jestem pełen nadziei, że problem rozwiązany. Dzięki za pomoc :-)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Spada moc, gaśnie i zapala się kontrolka.

Post autor: grg474 » śr lut 11, 2015 19:33

bwu88, a bardzo zasyfiony był? U kumpla normalnie bagno


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

bwu88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt maja 27, 2011 20:13

Spada moc, gaśnie i zapala się kontrolka.

Post autor: bwu88 » śr lut 11, 2015 20:24

Miałem się sam za to zabrać, ale auto było codziennie eksploatowane przez żonę, więc za bardzo czasu nie było. W końcu zaczęło mi przednie zawieszenie trzeszczeć i oddałem do mechanika jak się okazało na wymianę sworznia i końcówki drążka, przy okazji powiedziałem żeby do smoka zajrzał. Jak się zapytałem czy dużo syfu było, to powiedział, że "rękoma nie wybierali, ale trochę syfu się zebrało na sitku". Jak tylko wyjechałem od niego to już czułem jakby trochę bardziej żwawy był. Mam tylko nadzieję, że moja radość nie jest przedwczesna.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości