OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: herbu » śr sty 14, 2015 11:26

lukasz.gtd pisze:W którym miejscu jest ten komis?
Wyjeżdżasz z Kęt w stronę Krakowa i za torami pierwsza droga w lewo. Jakieś 300m i jesteś na miejscu.
Tu masz namiary: http://www.icd.auto.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Piasek » śr sty 14, 2015 13:15

Szczerze - dupy nie urywa. Z 25 stron jakby każde auto tylko raz wystawiali w ogłoszeniu zrobiło by się 7 albo 5.
Po 5x to samo auto. Ceny ... chyba że to do sporej negocjacji... bo są absurdalne.
Oferta - wszystko to czego nikt nie chce: same DCI, jeszcze 1.5 :panna: i 1.6HDI
Na pierwszy rzut oka tanie ale albo stary rocznik albo mocno rozbite (kosztowna naprawa).
To nie są Mk3 gdzie zderzak przedni kpl 100zł kosztuje.
Kolega niedawno składał 308kę z 2013r po przodzie tylko, oczywiście odpaliły poduszki to tylko kpl chłodnic z wentylatorami kosztuje ok 1500zł i jeszcze trzeba szukać. Kpl przód (zderzak + wszystko co pod spodem + wszystkie plasticzki, nakładki, pierdoły + 2 reflektory) 2700zł to mamy już ponad 4 tyś zł.
Kpl deska z poduszkami, sensorami + kpl napinaczy pasów 3500zł a to musisz włożyć jak zamierzasz auto sprzedać bo za 5 lat cię znajdą że zataiłeś i bekniesz z całej rury. Z malunkami wyszła go 9 tyś zł naprawa. Łącznie 30tyś zł, za 34 wystawi i bujał się z tym będzie z pół roku nim sprzeda...
Ceny używek do młodych samochodów są kosmiczne.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: herbu » śr sty 14, 2015 13:49

Piasek pisze:Ceny używek do młodych samochodów są kosmiczne.
A to prawda.
Piasek pisze:Po 5x to samo auto
Tak, łatwo to zauważyć. Ale też te na stronie, to może 1/3 tego co tam stoi.
Piasek pisze:Oferta - wszystko to czego nikt nie chce: same DCI, jeszcze 1.5 :panna: i 1.6HDI
Z Francji, to nie ma co się dziwić, że większość, to marne DCI. Ale coś niemieckiego też na placu było.
Co do cen - negocjacje nie są ponoć tam zbyt owocne, schodzą max. kilkaset zł. Tanio nie ma, ale idzie coś znaleźć poniżej ceny rynkowej, a przynajmniej wiesz co masz :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Piasek » śr sty 14, 2015 14:57

herbu pisze:a przynajmniej wiesz co masz :)
no to jest argument. Jak już kupować rozbitka to przynajmniej takiego którego znam: wiem jak był uderzony i jak zrobiony.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: WichuTM » śr sty 14, 2015 18:27

Piasek pisze: Ceny używek do młodych samochodów są kosmiczne.
I właśnie dlatego na zachodzie auta powypadkowe idą za bezcen, bo naprawiajac to fachowo cały proces okazuje sie nieopłacalny. Za to handel w Polsce kwitnie, bo handlarze są cwani i maja swoje sposoby, dojscia, kontakty i przede wszystkim naiwna klientele która łyka wszystko jak pelikan, bo tanio...



Suchy_88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 22, 2008 22:03
Lokalizacja: wuwua

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Suchy_88 » pn sty 26, 2015 22:42

Witam Panowie i Panie ratunku byłem dziś oglądać auto http://otomoto.pl/skoda-octavia-pelen-o ... 77430.html" onclick="window.open(this.href);return false; nie widziałem nic podejrzanego może ktoś coś wie?



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: kw » pn sty 26, 2015 23:14

Suchy_88 pisze:Witam Panowie i Panie ratunku byłem dziś oglądać auto http://otomoto.pl/skoda-octavia-pelen-o ... 77430.html" onclick="window.open(this.href);return false; nie widziałem nic podejrzanego może ktoś coś wie?
No tak jak pierwszy właściciel auta i taki ideał to samochód powinien zostać w rodzinie ewentualnie pójść po znajomych. Do takich igiełek zawsze jest kolejka, a auto jest w komisie :bigok:
Po pierwsze: jak jest taki idealny to niech wszystko co jest w ogłoszeniu handlarz da Ci na piśmie, łącznie z przebiegiem i z tym że auto ma oryginalny lakier. Sprawdź ją jeszcze miernikiem grubości. Jak wszystko ok to można brać :pub: Jak na polskie warunki i ten przebieg auto zbyt dobrze wyposażone. Jak ktoś jeździ do 20tys rocznie to mu się opłaca kupić benzynę, najczęściej bez dobrej opcji. Rozkoduj sobie wlepkę z kodami wyposażenia i sprawdź czy wszystko się zgadza.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: WichuTM » pn sty 26, 2015 23:36

No własnie niby pierwszy właściciel, a wystarczyło wpisać numer w google, żeby się dowiedzieć, że to komis..



Suchy_88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 22, 2008 22:03
Lokalizacja: wuwua

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Suchy_88 » wt sty 27, 2015 00:06

Tak też uczyniłem. Koleś mówi ze autami kiedyś handlował i został mu numer dlatego jako komis się pojawia niby. Auto znajomego który nie potrafi sprzedać... umowa podpisana przez właściciela z karty przyjedzie się pokazać że istnieje. Generalnie jedzie jak b a 105 koni przystało z wyposażenia zastanawiam się bo ma spryski albo zaślepki nie sprawdziłem w sumie a nie ma ani grzanych foteli ani nic. Był xenon, ciekawe. Gdzie można rozkodowac wlepke? Pozdro



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: kw » wt sty 27, 2015 09:31

Suchy_88 pisze:Tak też uczyniłem. Koleś mówi ze autami kiedyś handlował i został mu numer dlatego jako komis się pojawia niby. Auto znajomego który nie potrafi sprzedać... umowa podpisana przez właściciela z karty przyjedzie się pokazać że istnieje. Generalnie jedzie jak b a 105 koni przystało z wyposażenia zastanawiam się bo ma spryski albo zaślepki nie sprawdziłem w sumie a nie ma ani grzanych foteli ani nic. Był xenon, ciekawe. Gdzie można rozkodowac wlepke? Pozdro
Goo gle podpowiedzą. Mi już pachnie przekrętem. Koleś nie ptorafi auta sprzedać :kac:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Piasek » wt sty 27, 2015 09:32

Suchy_88 pisze: Gdzie można rozkodowac wlepke?
najprościej w ASO - to już spora kwota pieniędzy zatem warto odżałować te 300-400zł za porządne trzepanie samochodu. Ja zawsze bardzo sceptycznie podchodzę do tego typu ogłoszeń bo z doświadczenia swojej rodziny i znajomych wiem że takie auta nigdy nie trafiają w ogłoszenia - rozchodzą się po rodzinie i znajomych.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: herbu » wt sty 27, 2015 10:37

Piasek pisze:takie auta nigdy nie trafiają w ogłoszenia - rozchodzą się po rodzinie i znajomych.
E tam, nie zawsze - ojciec kiedyś sprzedawał auto, z polskiego salonu, którego był 1 właścicielem. Miało być dla siostry, ale ona wybrała tramwaj :) Więc trzeba było sprzedać. Fakt, sprzedał się w 2 dni, ale był ogólnie dostępny.
Kolega z pracy ma wujka posła - co 3 lata zmienia auto na nowe (zawsze Octavia) i stare oddaje do komisu, bo nie chce by ktoś mu do domu przychodził, oglądał auto i głowę zawracał :)
Więc się zdarzają :bigok:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Suchy_88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 22, 2008 22:03
Lokalizacja: wuwua

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Suchy_88 » wt sty 27, 2015 10:44

Dzisiaj jedziemy do mojego mechanika ma posprawdzac po swojemu, logi luzy przebieg itp. A jakieś linki do rozgryzacza wlepek? Kiedyś gdzieś coś miałem ale nie mogę odnaleźć. Napisze co i jak po oględzinach. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: herbu » wt sty 27, 2015 10:55

Suchy_88 pisze:A jakieś linki do rozgryzacza wlepek?
http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/kody-wyposazenia/" onclick="window.open(this.href);return false;


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości