Kierownica sama skręca w lewo - uszkodzona maglownica?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dziobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 11:08

Kierownica sama skręca w lewo - uszkodzona maglownica?

Post autor: Dziobo » śr wrz 05, 2012 08:04

Problem występuje co najmniej od dwóch lat, ale jako że prawie wszystko od strony technicznej jest już po remoncie to trzeba zająć się i tym :bigok:

Więc tak, podczas jazdy do przodu, szczególnie podczas przyśpieszania/hamowania kierownica sama skręca (auto oczywiście też) o jakieś 30 stopni w lewo. Na podniesionym przodzie, nawet bez kół, sytuacja taka sama.
Podczas jazdy do tyłu również sama odbija w lewo, ale nie o 30 stopni tylko juz prawie na maksa :hehe:
Przy prostej kierze gofer jedzie prosto, ale jak się ją puści to zaczyna sama uciekać.

Wymieniłem już wszystkie gumy na wahaczach, łożyska/poduszki w mcphersonach, końcówki w drążkach i kompletny drążek prawy, sworznie, tarcze, klocki, pompe wspomagania/pasek, przeguby zewnętrzne, łożyska i piasty a problem dalej jest więc za winowajce podejrzewam magiel bo zbieżność i geo jest ok.

Gdzies czytałem o jakiś zaworkach w przekładni, które mogą się zacinać od syfu który sie tam zbiera, ale nie wiem gdzie one są i jak sie do nich dobrac i czy to na pewno one.. Poza tym nie zauważyłem też żadnych wycieków z maglownicy, ale wspomaganie chodzi troche ciężko, nawet po wymianie pompy.


No więc.. co będzie winowajcą ? :hehe:



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Kierownica sama skręca w lewo - uszkodzona maglownica?

Post autor: miś fazi » śr wrz 05, 2012 09:33

jest to tak zwany zaworek przesuwny , jest to zaworek połączony mechanicznie z zębnikiem w przekładni . steruje on w przypadku skręcenia kierownicą podawaniem płynu do odpowiedniego cylindra przekładni , jednocześnie przelewem płynu z drugiego cylindra do zbiorniczka , w Twoim przypadku prawdopodobnie faktycznie coś jest uszkodzone w samej przekładni , skoro piszesz że maglownica skręca nawet na podniesionym przodzie , widocznie coś jest nie tak i pompa przy wytworzeniu większego ciśnienia potrafi samoczynnie przebić ciśnienie do jednego z cylindrów maglownicy , wydaje mi się jednak że taniej wyjdzie Ci kupno innej



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Kierownica sama skręca w lewo - uszkodzona maglownica?

Post autor: jhosef » śr wrz 05, 2012 13:16

To może jak ktoś grzebał w maglu to magiel nie został wypośrodkowany przed montażem drążków.



Awatar użytkownika
Dziobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 11:08

Kierownica sama skręca w lewo - uszkodzona maglownica?

Post autor: Dziobo » czw wrz 06, 2012 00:16

Na początku też myślałem, że magiel jest przesunięty względem kierownicy ale po tym jak ostatnio zauważyłem, że podczas cofania kiera odbija maksymalnie w lewo to ta tez troche padła. Tym bardziej że po wymianie pompy nadal ciężko się kręci. Wcześniej musiałem dwoma rękoma, teraz da sie jedną, ale i tak widziałem lekko działające wspomagania przy 17" albo oponach 205 więc coś tu jest nie tak.

W ostateczności wymienie cała maglownice bo regeneracja się nie opłaca. Z tym, że najpierw chciałbym sprawdzić czy nie da się jej jakoś naprawić bez wymiany. Można ten zaworek w jakiś sposób wymontować?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Kierownica sama skręca w lewo - uszkodzona maglownica?

Post autor: miś fazi » czw wrz 06, 2012 09:33

można go wymontować , ale wiąże się to z rozebraniem całej maglownicy , tylko są duże różnice w maglownicach ZF i TRW jednocześnie rozebranie maglownicy wiąże się z wymianą pierścieni uszczelniających , a z tym może być problem bo są nietypowe



Awatar użytkownika
MiniuTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: sob sty 15, 2011 15:28
Lokalizacja: Wyszków

Kierownica sama skręca w lewo - uszkodzona maglownica?

Post autor: MiniuTDI » czw wrz 06, 2012 21:17

Witam. Miałem ten sam problem maglownice wymieniłem i wszystko chodzi bez problemu, chciałem ją rozebrać ale jak tu kolega wcześniej pisał jest problem z częściami:)



Awatar użytkownika
Dziobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 11:08

Kierownica sama skręca w lewo - uszkodzona maglownica?

Post autor: Dziobo » pt wrz 07, 2012 08:37

Więc wychodzi na to, że i ja musze wymienić. Tylko może jeszcze ktoś podpowie na co zwracać uwage przy wyborze magla ze szrotu, żeby nie wziąść najgorszego chłamu jaki maja? :) Luzy jako tako można wyłapać, ewentualne wycieki z reguły są niewidoczne bo wyczyszczone.. a poza tym czy mozna wizualnie coś jeszcze dostrzec?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Kierownica sama skręca w lewo - uszkodzona maglownica?

Post autor: miś fazi » sob wrz 08, 2012 09:31

łatwiej jest coś sprawdzić w maglownicy bez wspomagania , magiel ze wspomaganiem jest problem , jak nie założysz i nie zalejesz płynem to raczej niewiele sprawdzisz , ale zawsze możesz dogadać się ze sprzedającym że daje gwarancję rozruchową



Awatar użytkownika
MiniuTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: sob sty 15, 2011 15:28
Lokalizacja: Wyszków

Kierownica sama skręca w lewo - uszkodzona maglownica?

Post autor: MiniuTDI » sob wrz 08, 2012 15:56

Dokładnie ja kupiłem maglownice z gwarancja na 12 miesięcy :)



And__Mac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 12, 2011 10:34

Kierownica sama skręca w lewo - uszkodzona maglownica?

Post autor: And__Mac » wt wrz 11, 2012 13:23

witam... Dziobo jezeli masz niedaleko do Szczecina to moge pomoc z maglem,zajmuje sie naprawa i regeneracja,gg 23048641



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Kierownica sama skręca w lewo - uszkodzona maglownica?

Post autor: VWiater » pt sty 09, 2015 00:01

miś fazi pisze:łatwiej jest coś sprawdzić w maglownicy bez wspomagania , magiel ze wspomaganiem jest problem , jak nie założysz i nie zalejesz płynem to raczej niewiele sprawdzisz , ale zawsze możesz dogadać się ze sprzedającym że daje gwarancję rozruchową
W jaki sposób sprawdza się maglownice bez wspomagania?


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Awatar użytkownika
MiniuTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: sob sty 15, 2011 15:28
Lokalizacja: Wyszków

Kierownica sama skręca w lewo - uszkodzona maglownica?

Post autor: MiniuTDI » ndz sty 18, 2015 16:45

Sprawdzasz luz na listwie :)



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Kierownica sama skręca w lewo - uszkodzona maglownica?

Post autor: VWiater » pn sty 19, 2015 01:40

Jak? Odkecam drążki z końcówkami i mieszkami, mam listwę w maglownicy i co dalej?


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości