nie działa elektryka (szyby lusterka podświetlenie)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukaszs8609
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 13:47

nie działa elektryka (szyby lusterka podświetlenie)

Post autor: lukaszs8609 » ndz sty 11, 2015 14:41

Witam
Zakładam nowy temat bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Golf 4, przestało działać sterowanie wszystkich 4 szyb, lusterek, oświetlenie wnętrza, brzęczyk otwartych drzwi, nie świeci dioda w drzwiach kierowcy i te małe lampki na dole w drzwiach od strony kierowcy i pasażera. Działa za to podświetlenie regulacji lusterek i podświetlenie sterowania szybami od strony kierowcy, guziki od sterowania szyb u pasażerów też nie świecą. Centralny zamek działa, ale wydaje mi się ,że jakoś inaczej mianowicie wszystkie drzwi ryglują się jednocześnie, a wcześniej najpierw zamykała się strona pasażera a potem dopiero strona kierowcy, szyby można opuścić za pomocą kluczyka, wlew paliwa na szczęście się otwiera. Poczytałem o mikrostyku i przypomniało mi się że pare dni temu zamarzły zamki, próbowałem wysuszyć suszarką ale nie pomogło, bezpieczniki sprawdziłem i są ok. Poradzi ktoś gdzie dalej szukać usterki?

pozdrawiam



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

nie działa elektryka (szyby lusterka podświetlenie)

Post autor: Steryd126 » ndz sty 11, 2015 14:50

U mnie też właśnie padło całkowicie oświetlenie wnętrza, i tutaj na forum podpowiedzieli mi,że na 90% winny jest uszkodzony "moduł komfortu" , znajduje się on gdzieś pod obudową kierownicy lub przy bezpiecznikach . Ja jeszcze nie wyciągałem swojego, czekam na cieplejsze dni bo u mnie tylko padło oświetlenie . Podobno można naprawić taki moduł, jeśli nie trzeba szukać jakiś używany(od 30do 150zł) lub nowy (coś koło 700zł) . Wpisz sobie moduł komfortu na allegro, będziesz wiedział czego szukać w swoim aucie .



lukaszs8609
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 13:47

nie działa elektryka (szyby lusterka podświetlenie)

Post autor: lukaszs8609 » pn sty 12, 2015 15:52

Hmm nikt nic więcej nie poradzi? szczerze mówiąc na razie wolał bym wstrzymać się z wymianą tego modułu. Miałem latem taką sytuację że ciężko mi zapalał jak był ciepły wszyscy znawcy tematu twierdzili zgodnie że to dawka startowa paliwa, jeden nawet chciał wlutować jakiegoś oszukańca ale nie bardzo miał czas wysłał mnie do swojego kolegi a ten w przeciągu 5 min postawił trafną diagnozę, padnięty akumulator. I myślę że to samo może być w tym przypadku, jakaś duperela która uniemożliwia działanie, szkoda że nie mam dostępu do kompa może szybciej udało by się coś ustalić



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

nie działa elektryka (szyby lusterka podświetlenie)

Post autor: Steryd126 » pn sty 12, 2015 16:28

Pewnie , zawsze warto sprawdzic i inne opcje. Niestety z mechanikami jest roznie, co jeden to inna diagnoza. podlaczenie pod kompa moze rozjasnilo by temat



Awatar użytkownika
pawel.GTI
Volkswagen FAN
Volkswagen FAN
Posty: 226
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 13:31

nie działa elektryka (szyby lusterka podświetlenie)

Post autor: pawel.GTI » pn sty 12, 2015 16:41

Panowie mikrowłączniki w MK4 to standard. Za braki w oświetleniu i w funkcjach po otwarciu drzwi zazwyczaj odpowiedzialne są właśnie mikro. Najlepiej bez zbędnego szukania sprawdzić każdy z zamków czy nie ma na płytkach zimnych lutów. Poprawa lutowań w większości przypadków pomaga , ostatecznie wymiana mikro włącznika. Jeżeli chodzi o całkowity brak oświetlenia to jak kolega Steryd126 wspomniał winny może być moduł komfortu. I nie jest powiedziane , że odrazu do wymiany. Miałem podobny przypadek, po naprawie wszystkich zamków czasem nie było oświetlenia w środku. Dobrałem się do modułu i okazało się że na jego płytce również są zimne luty ( pęknięcia lutowań). Poprawiłem wszystkie podejrzane luty i problem rozwiązany. Myślę , że mniej więcej rozjaśniłem sytuacje :D



lukaszs8609
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 13:47

nie działa elektryka (szyby lusterka podświetlenie)

Post autor: lukaszs8609 » pn sty 12, 2015 22:29

No tak mi chodzi po głowie ten mikrowłącznik i chyba od niego zaczne, ale troche mnie dziwi że to jest element powiązany ze szybami



lukaszs8609
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 13:47

nie działa elektryka (szyby lusterka podświetlenie)

Post autor: lukaszs8609 » ndz sty 18, 2015 13:22

usterka usunięta, okazało się że przewód łączący klape bagażnika z reszta auta przetarł się i powodował zwarcie. Po polutowaniu i zmianie bezpiecznika jest ok



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości