Brak oświetlenia deski i zegarów

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Varos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 01, 2014 23:32

Brak oświetlenia deski i zegarów

Post autor: Varos » sob sty 10, 2015 18:15

Witam
Na desce podświetla mi tylko włącznik świateł, podgrzewanie tylnej szyby i włącznik przeciwmgielnych. Podświetlenie sterowania nawiewem i licznik (nie wiem czy to wazne ale podświetlenie zapalniczki też) nie działa.
Dostałem się do zegarów, oczekiwałem spalonych żarówek jednak są dobre, mimo to wlozylem LEDy i rowniez nic. Z podświetleniem sterowania nawiewu jeszcze sie nie dobieralem, ale watpie zeby żarówka była spalona, bezpieczniki 16 i 21 są dobre, podświetlenie rejestracji działa (tylko jedna żarówka świeci druga pewnie spalona).
Nie wiem o co chodzi czytałem i szukałem sporo i nic, czytałem również że pokrętło ściemniania świateł może być rypnięte ale sciemnia i rozjaśnia działające włączniki...



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Brak oświetlenia deski i zegarów

Post autor: Radzio0018 » śr sty 14, 2015 21:57

Podmień włącznik świateł na początek albo podaj 12v na pin 12 w liczniku . Wtedy powinno świecić oświetlenie .



MichałNEL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 26, 2014 20:01
Lokalizacja: [ NEL ]

Brak oświetlenia deski i zegarów

Post autor: MichałNEL » pt sty 16, 2015 20:16

Witam
Też mam podobny problem w swoim golfie mk2,tylko u mnie niema podświetlenia licznika,podświetlenie nawiewu działa,podświetlenie tablicy rejestracyjnej działa,podświetlenie włączników działa,pokrętło ściemniania też działa,bezpieczniki są dobre.
(problem powstał wtedy jak mechanik wymieniał w nim nagrzewnicę i od tamtej pory niema podświetlenia licznika)
Co może być przyczyną ?



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Brak oświetlenia deski i zegarów

Post autor: Radzio0018 » pt sty 16, 2015 20:28

Jeżeli chodzi o sam licznik , to żarówki mogą być nie dociśnięte , albo po prostu spalone .



MichałNEL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 26, 2014 20:01
Lokalizacja: [ NEL ]

Brak oświetlenia deski i zegarów

Post autor: MichałNEL » pt sty 16, 2015 20:47

Zapytałem tego mechanika że może bezpiecznik spalony albo żarówki spalone a on powiedział że wszystko dobre ale nie działa (myślałem że może wtyczki zapomniał jakiejś wpiąć,i nie chciało mu się na nowo rozkręcać)
Chciałem jeszcze zapytać jak wymontować licznik i te żarówki ?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1933
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Brak oświetlenia deski i zegarów

Post autor: Hubi14 » pt sty 16, 2015 22:15

miałem kiedyś skan z jakiejś książki jak wyjąc licznik, ale musisz powyciągać wszystkie przełączniki, wyciągnąć radio i ramkę od niego, od nawiewu też wszystko zdemontować, i tam jest kilka śrub, odkręcisz, ramka wyjdzie, licznik dodatkowo trzyma się na dwóch śrubach, i jeszcze trzeba linkę wyjąć od licznika, od spodu. Jest troche zabawy z tym, ja na początku to 20 minut ogarniałem, ale teraz daję radę w 5 :bigok:



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Brak oświetlenia deski i zegarów

Post autor: Radzio0018 » pt sty 16, 2015 23:26

Po kolei :
1. Wyciągnięcie radia
2. Wyjęcie przełączników grzania tylnej szyby itp. oraz zaślepek wraz z panelem nawiewu
3. Jak już mamy "gołą" ramkę to odkręcamy śrubki : 1 po lewej stronie w miejscu przełącznika świateł , 2 nad licznikiem , 1 pod kontrolką ręcznego w miejscu dolnej zaślepki , 1 nad radiem (jeżeli mamy pancerz radia to trzeba się go pozbyć) oraz 3 śrubki przy sterowaniu nawiewem .
4. Ściągamy ramkę , licznik jest przymocowany na 2 śrubkach , ale zanim go wyciągniemy to trzeba odpiąć linkę prędkościomierza . Odkręcamy półkę pod kierownicą i sięgamy za licznik , linka trzyma się na zatrzasku .



MichałNEL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 26, 2014 20:01
Lokalizacja: [ NEL ]

Brak oświetlenia deski i zegarów

Post autor: MichałNEL » sob sty 17, 2015 16:40

Dzięki za pomoc ,będę próbował



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości