Brak ESP,ABS, wyłączający się prędkościomierz, hamulec...

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szkoda24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 12, 2015 11:09

Brak ESP,ABS, wyłączający się prędkościomierz, hamulec...

Post autor: szkoda24 » pn sty 12, 2015 11:36

Witam,

Moje problemu zaczęły się od zlecenia mechanikowi wymiany następujących rzeczy:
-poduszek silnika ( z uwagi na silne łopotanie silnika przy odpalaniu)
-wymianę dwumasu
-wymianę prawego tylnego łożyska koła wraz z czujnikiem ABS.

Od jakiegoś czasu miałem problem z czujnikiem ABS, mechanikiem zalecił mi zakup nowego z uwagi na błędy jakie pokazywały się przy sprawdzeniu Vagiem, oraz wymianę łożyska tylnego prawego ponieważ było już zużyty.

Po odebraniu samochodu od mechanikiem zauważyłem że palą się wszystkie ikony abs,esp,wspomagania.
Mechanik twierdzi iż to prawdopodobnie został uszkodzony główny czujnik abs i to jego trzeba wymienić.

Nowy problem pojawił się w czasie jazdy, po przejechaniu ok 1,5 km nagle zaczyna pikać ikonka ręcznego(3 razy sygał dziękowy, na wyświetlaczu nic się nie pojawia) i prędkościomierz opada do zera. Dodatkowo na ostrzejszych zakrętach, dziurach załącza się powiadomienie niskiego stanu poziomu paliwa, pomimo iż w zbiorniku jest np. pół baku.
Z problemem tym podjechałem do innego mechanika, połączył się Vagiem z samochodem i stwierdził iż wszystkie 4 czujniki ABS mają błędy, oraz komputer nie widzi w ogóle modułu kierownicy, nie można się z nią połączyć.

Przeczytałem temat:
viewtopic.php?f=140&t=412674&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;

i mam pytanie, czy macie jakiś pomysł co to wszystko powoduje?
Czy możliwe aby założone nowe łożysko koła tylnego miało jakiś defekt i powodowało te problemy.

screen z wyglądu zegarów w czasie jazdy.
Obrazek



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Brak ESP,ABS, wyłączający się prędkościomierz, hamulec...

Post autor: Haki » pn sty 12, 2015 16:26

szkoda24,
podjechałem do innego mechanika, połączył się Vagiem z samochodem i stwierdził iż wszystkie 4 czujniki ABS mają błędy, oraz komputer nie widzi w ogóle modułu kierownicy, nie można się z nią połączyć.

Do MKV - VAG nie starczy ..... tam VCDS potrzebny ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości