Golf IV 1.6 sr akl niebieski dym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mario99228
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 19, 2014 21:08

Golf IV 1.6 sr akl niebieski dym

Post autor: mario99228 » ndz sty 11, 2015 18:36

Cześć,
Mam problem z moim mk4 1.6 sr akl, wymieniałem termostat wlałem nowy płyn pojechałem na jazdę testową i auto strasznie mocno kopci na jasnoniebieski kolor.
troszkę falują obroty. W ostatnim czasie był wymieniany także czujnik cieczy.
Błąd mam w kompie sondy lambda. Wartość sondy w VAGU jaką pokazuję to

Kod: Zaznacz cały

1.56V
po chwili skacze 0V do 1V.
Możliwe że przez tą sonde tak kopci? źle dobiera mieszanke ?
Inny pomysł to uszczelka pod głowicą że przepuszcza. Jakieś pomysły co mogę jeszcze sprawdzić przed mechanikiem?
Dodam tylko że po wymianie tego płynu tak zaczął kopcić.



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Golf IV 1.6 sr akl niebieski dym

Post autor: pironet » ndz sty 11, 2015 18:42

zmieniłeś kolor płynu?sprawdz co w płynie chłodzącym,oleju,płynu ubywa?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

mario992288
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 18:13

Golf IV 1.6 sr akl niebieski dym

Post autor: mario992288 » ndz sty 11, 2015 18:54

Tak kolor płynu jest inny (różowy) wcześniej był jakiś taki ciemny nie wiem czy nie była to zwykła woda(lał poprzedni właściciel) olej wymieniałam rok temu i od tej pory nic nie dolewałem zrobione 7k. Na bagnecie w zasadzie tyle samo cały czas sprawdzam praktycznie co tydzień. Płynu też przez ostatni rok nie ubywało. Teraz tylko wymieniałem ten termostat to przy okazji zalałem nowy płyn. A i jeszcze strasznie dużo wody leci z wydechu jak auto postoi to robi się kałuża, autem dojeżdżam do pracy ok 3, 4 km może to dlatego. Płyn narzazie jest czysty ale też nie jeżdżę skoro za mną jest chmura dymu. Chce się poradzić zanim pojadę do mechanika.



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Golf IV 1.6 sr akl niebieski dym

Post autor: pironet » ndz sty 11, 2015 21:51

Pozostaje Ci obserwacja poziomu płynu,jeśli zacznie ubywać to najprawdopodobniej uszczelka pod głowicą.Różowy płyn jest dość mocno żrący(pewnie zaraz mnie spotka krytyka) wiec mogło sobie znależć gdzieś ujście na kanaliku wodnym.Druga opcja to może przez ostatnie mrozy przeczulony jesteś bo wiecej pary się wydobywa z rury i tyle.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Re: Golf IV 1.6 sr akl niebieski dym

Post autor: Dam » pn sty 12, 2015 14:24

Kolego mario99228 nie panikuj na razie z tym mechanikiem.

Nie ubywa Ci oleju - bajka
Przez ostatni rok nie ubyło Ci płynu - bajka
Zalałeś nowy płyn - obserwuj jego poziom

Robisz krótkie odcinki więc w wydechu masz wodę i to normalne. Możesz zabrać auto na dłuższą przejażdżkę (ze 20km po trasie) tak by mogło się rozgrzać w pełni i wypalić całą wilgoć z układu wydechowego.

Co do sondy - pytanie co to za błąd i czy masz LPG?

Co do falowania obrotów - przepustnica czyszczona? Kiedy wymieniane świece, kable? Dolot szczelny, nie łapie lewego powietrza?



mario992288
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 18:13

Golf IV 1.6 sr akl niebieski dym

Post autor: mario992288 » wt sty 13, 2015 16:18

Błąd sondy już nie występuje. Dymienie jakby się zmniejszyło ? nie mam pojęcia dlaczego.
Problem falowania prawdopodobnie też już rozwiązałem, czujnik na pompie wspomagania. Jak kręcę kierownicą obroty wracają do normalnego poziomu. Po odpięciu czujnika, falowanie nie ma wcale tylko są "drgawki" i są chyba spowodowane niską ilością obrotów. Myślę ze wymiana czujnika rozwiąże ten problem na dobre.
Został jeszcze błąd czujnika G2 - muszę sprawdzić kable jak będą ok to będzie znaczyło ze czujnik jest wadliwy kupiłem (orginał).
Przepustnica nie była czyszczona od kiedy kupiłem (ponad rok) muszę się za to zabrać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości