***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sty 10, 2015 14:57

sulekmk4 pisze:do wyboru dwa silniki: 1.8T lub 2.0. Co będzie lepszą opcją ?
Nie jestem pewien, ale ten 2.0 to jest chyba 20V, już nie tak trwały jak 8V z VW. Oczywiście daje radę, ale w tym przypadku raczej wybrałbym 1.8T - to już przynajmniej jedzie, o ile znajdziesz zdrowy egzemplarz, bo ja kilka oglądałem i osiągi były kiepskie, więc silniki pewnie już zajechane. No ale jak trafisz zdrowy, to powinno to jechać. Oczywiście taki silnik nie będzie tani w utrzymaniu - potencjalne problemy to turbina, rozrząd, zawory (jeśli szukasz już z LPG), no i jest tam też, bodajże dwuams, oraz wiadomo - zawias.
sulekmk4 pisze: Z tego co mi wiadomo w A4 B6 napęd na cztery koła realizowany jest za pomocą Torsena, czyli stałym napędem. Orientuje się ktoś ile wtedy taka maszyna więcej pali ?
W stosunku do FWD musisz się liczyć ze spalaniem większym o około 2 litry.
sulekmk4 pisze:Choć po głowie chodzi mi jeszcze BMW e46 lub Honda accord.
Honda to już będzie auto klasę wyżej - A4 i trójka są ciasne - jeśli zależy Ci na większym wnętrzu niż w Golfie, to będziesz niemiło zaskoczony. Owszem jest nieco więcej, ale tylko nieco.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

daszma2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw gru 30, 2010 11:52
Lokalizacja: Cieszyn

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: daszma2 » sob sty 10, 2015 15:22

Koledzy wiem że to forum golfa:), ale tu zawsze można znaleźć odpowiedź. Co myślicie o Volvo v50 silnik diesla 2.0 136km bądź jakaś benzyna? Według was jest to godne auto do zainteresowania? Jak wypada w porównaniu do Audi A4 b6 bądź b7 jeżeli chodzi o miejsce w środku, czy awaryjność.
Ogólnie szukam jakieś kombi do 28 tyś i właśnie volvo wpadło mi w oko.
Dzięki za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob sty 10, 2015 15:36

sulekmk4 pisze:Audi A4 B6,chcę zostać przy LPG,więc do wyboru dwa silniki: 1.8T lub 2.0.
2.0 mają problemy z pierścieniami jakie były w oryginale montowane. Lubią pożerać spore ilości oleju. Sam silnik bardzo trwały i bezproblemowy ale wymaga regularnej kontroli poziomu oleju i dolewek bądź dość kosztownej wymiany pierścieni na nowe.
herbu pisze:Honda
Zwłaszcza motor 2.4 V6 no lub popularne 2.0 150KM. Baaardzo dobre silniki.
Ogólnie auta bardzo trwałe i bezproblemowe. Kosztowne sprawy to np awaria kompresora klimy. Hitachi to firmuje i ew. regeneracja jest bardzo kosztowna. ok 1500zł kiedy do popularnych europejskich nie przekracza 500zł. Ale to ekstremum. Zawieszenia itp - dostępny każdy detal a aftermarket znacznie tańszy niż analogiczne (Lamforder czy TRW) do europejskich sporo. Diesel 2.2i-cdti przez lata uchodził za wzór konstrukcji świetnego diesla.
daszma2 pisze:Co myślicie o Volvo v50 silnik diesla 2.0 136km
Poniżej 2006r trzymaj się z daleka od tego.
To jest silnik PSA i w rocznikach 2004-2006 wychodził na mariażu bardzo kosztownego układu wtryskowego Siemens i elektronice Denso. Po 2006 pakowali już znacznie tańsze i naprawialne Delphi. Silnik żwawy ale jak ma jakieś niedomagania strasznie upierdliwy w naprawach (bolączka do EGR) i bardzo kosztowny jak już trzeba inwestycji.
daszma2 pisze:Audi A4 b6 bądź b7
B7 strasznie przewartościowane a jedyny rozsądny silnik to 1.9TDI 115KM.
Ostatnio zmieniony sob sty 10, 2015 15:39 przez Piasek, łącznie zmieniany 1 raz.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sty 10, 2015 15:38

daszma2 pisze:Koledzy wiem że to forum golfa:), ale tu zawsze można znaleźć odpowiedź.
Ot najlepsze forum i dlatego warto mieć Golfa :bigok:
daszma2 pisze:Co myślicie o Volvo v50 silnik diesla 2.0 136km bądź jakaś benzyna? Według was jest to godne auto do zainteresowania? Jak wypada w porównaniu do Audi A4 b6 bądź b7 jeżeli chodzi o miejsce w środku, czy awaryjność.
To już nie Volvo, a Focus w innej budzie. Diesel 2.0 pochodzi od Forda, a dokładniej od Citroena :helm: Dość dobre silniki. Ale jeśli już miałbym się skusić na V50, to z szwedzkim benzyniakiem 2.4. To już dość wiekowy, ale za to sprawdzony silnik, nie mający jakiś słabych punktów. Owszem, do ekonomicznych nie należy, ale da się łatwo zagazować. Co do ilości miejsca, to jest zbliżona do A4, może nawet nieco mniej.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sulekmk4 » sob sty 10, 2015 17:50

Aż tak tego audi to nie chciałbym ciskać non stop,po prostu czasem brakuje mi tej mocy w golfie, no i ciasnota jest z tyłu,zwłaszcza kiedy wożę rosłe osoby. Patrzyłem też na borę ale tam jest tak samo miejsca jak w golfie. Honda accord mi się bardzo podoba,2.0 150 km byłby odpowiedni,choć przyglądałem się też mazdzie 6,ale słyszałem że podwozie lubi gnić,w tatowej 5 tak było, nie wiem czy jest tak w pierwszych rocznikach "szóstki" czy we wszystkich egzemplarzach.
Podoba mi się jeszcze opel signum i vectra,tylko w środku tak tandetnie moim zdaniem. Ale przyznam się wam,że oglądałem też Jaguara X-type,mi się bardzo podoba,niby fordowskie podzespoły, ale koszta utrzymana i tak pewnie strasznie drogie.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sty 10, 2015 18:13

sulekmk4 pisze: Patrzyłem też na borę ale tam jest tak samo miejsca jak w golfie
Bo to to samo co Golf.
sulekmk4 pisze:przyglądałem się też mazdzie 6,ale słyszałem że podwozie lubi gnić
Gnije na potęgę - we wtorek miałem całodzienny tour de szrot - oglądnąłem kilka takich 6 i jest to dramat - zabezpieczenie antykorozyjne na poziomie Poloneza. Poza tym cena ewidentnie pokazuje jak dobre jest to auto - z identycznego rocznika taka Mazda kosztuje 60-70% Golfa.
sulekmk4 pisze:Podoba mi się jeszcze opel signum i vectra,tylko w środku tak tandetnie moim zdaniem.
Fajne auta - mechanicznie może nie idealne, ale jeśli wycelujesz w benzyniaka 1.8 lub 2.0T, albo w diesla 1.9, to nie powinieneś narzekać. Dla ciekawości - Signum bazuje na Vectrze kombi, która ma o 10 cm większy rozstaw osi w stosunku do pozostałych wersji. Mnie się Signum bardzo podoba, choć wnętrze faktycznie nieco tandetne.
sulekmk4 pisze:Jaguara X-type,mi się bardzo podoba,niby fordowskie podzespoły, ale koszta utrzymana i tak pewnie strasznie drogie.
Kuzyn ma X-Type`a. Na początku zachwalał, że auto świetne i będzie tanie w utrzymaniu, bo na bazie Mondeo. Po jakimś roku użytkowania klnie, że się psuje jak diabli, ale to wina tego, że to na podzespołach Mondeo :helm: Generalnie auto dość drogie w utrzymaniu, choć jak na Jaguara, to i tak chyba dość tanie. Ale jak dla mnie to zbyt duża egzotyka.
Popatrz jeszcze na Saaba 9-3, klekota 1.9 - dużo wspólnego z Vectrą, a jednak jakby fajniejszy, choć w utrzymaniu też droższy od niej.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob sty 10, 2015 19:11

sulekmk4 pisze:mazdzie 6
no roczniki 2000-2008 ma spore problemy z korozją. To że wyłazi gdzieś na rantach błotników to pikuś bo groźniejsze to czego na codzień nie widać. Ale idzie wyrwać coś ciekawego zawsze.
herbu pisze:Saaba 9-3,
trudno znaleźć - przeglądam regularnie oferty NL to co się tylko pojawi za ciekawą kasę schodzi na pniu. W każdym silniku. Ale warto polować.
A patrzyłeś na Fiata Cromę ??
Młode roczniki, dobre silniki, dobre ceny...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » sob sty 10, 2015 19:36

Piasek pisze:sulekmk4 napisał(a):
mazdzie 6

no roczniki 2000-2008 ma spore problemy z korozją. To że wyłazi gdzieś na rantach błotników to pikuś bo groźniejsze to czego na codzień nie widać. Ale idzie wyrwać coś ciekawego zawsze.
Potwierdzam problemy z korozją - widziałem auto z 2008 roku, z Niemiec i rudej duuuużo więcej jak w 10 lat starszym golfie. Do tego masakryczne problemy z silnikami diesla.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sty 10, 2015 20:12

Piasek pisze:A patrzyłeś na Fiata Cromę ??
Młode roczniki, dobre silniki, dobre ceny...
Fakt, to też na bazie Vectry C. Auto wielkie, wygodnie, ale design nie każdemu pasuje. Ja mam mieszane uczucia - z jednej strony sporo miejsca, siedzi się wyżej, jak w vanie, ładna kolorystyka wnętrza... Ale zewnętrznie pachnie tu autem dla dziadka - ale to tylko moje odczucie :) Generalnie jak się komuś podoba, to faktycznie można za dobre pieniądze dostać kawał auta z młodego rocznika.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob sty 10, 2015 21:50

herbu pisze:pachnie tu autem dla dziadka
:D
Jak dla mnie... czym wnętrze Cromy różni się od Passata B7 ??

Obrazek


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sty 10, 2015 22:25

Piasek, dlatego napisałem, że
herbu pisze:ładna kolorystyka wnętrza
, a pisząc o aucie dla dziadka, chodziło mi o
herbu pisze:zewnętrznie pachnie tu autem dla dziadka
Generalnie wnętrze jest bardzo fajne, kolorystyka, styl itp, choć sama jakość materiałów nie powala


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » sob sty 10, 2015 23:16

Piasek pisze:
herbu pisze:pachnie tu autem dla dziadka
:D
Jak dla mnie... czym wnętrze Cromy różni się od Passata B7 ??

Obrazek
Sam znaczek na kierownicy niektórych odpycha i to jest tak różnica.
Mi tego nie mów ale jak dla mnie może tam być falus byle by samochód był naprawdę dobry czyli mało awaryjny i podatny na modyfikacje mechaniczne ;) bądź zamiast podatności dobrą moc i dynamikę żeby nie brakowało :)



daszma2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw gru 30, 2010 11:52
Lokalizacja: Cieszyn

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: daszma2 » ndz sty 11, 2015 18:56

herbu pisze: Ale jeśli już miałbym się skusić na V50, to z szwedzkim benzyniakiem 2.4. To już dość wiekowy, ale za to sprawdzony silnik, nie mający jakiś słabych punktów. Owszem, do ekonomicznych nie należy, ale da się łatwo zagazować.
Też się nad nim zastanawiałem tylko że ciężko trafić jakiś fajny egzemplarz - bardzo mało ogłoszeń z ofertą sprzedaży. A ściągać z zagranicy za bardzo się nie opłaca poprzez wysoką akcyzę.



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz sty 11, 2015 21:50

Piasek pisze:
herbu pisze:pachnie tu autem dla dziadka
:D
Jak dla mnie... czym wnętrze Cromy różni się od Passata B7 ??
tyle niepotrzebnych guzików że można sobie trafić w :ass:
panel dotykowy byłby o niebo lepszy


Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości