niedziałające pokrętło regulacji temperatury

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

niedziałające pokrętło regulacji temperatury

Post autor: pawelek1z2 » wt gru 30, 2014 14:16

Witam.
Stała się rzecz straszna - czy na niebieskim czy na czerwonym polu nawiewy mam tylko na ciepło - wiadomo nie dogrzeję zbyt szybko auta. wstępnie wychodzi na to, że nei wchodzi w rachubę spadnięcie pękniecie linki bo ona chodzi w tym kołnierzu.. bez rozbierania całego środka to albo w grę wchodzi urwana linka albo spadło przy jej końcu. Gość który będzie mi to robił po tej wstępnej analizie stwierdził, że trzeba by dokupić ten element do którego prowadzą linki.. no i właśnie.
Czy mam rozumieć, że chodzi o coś takiego? http://allegro.pl/nagrzewnica-pod-klime ... 53907.html" onclick="window.open(this.href);return false; i czy to jest nierozbieralne i nie da się jakiejś mniejszej części dokupić? wiadomo tutaj jest zbyt dużo rzeczy które w używce miałbym w nieznanym stanie... a może jakieś reperaturki czy coś? Tak gdzie można dokładną budowę auta oglądnąć co jak gdzie jakie linki śrubki blokady zaciski?

ps. klima manualana. ps 2. zaskoczyła mnie dzień wcześniej droga i dobiłem paroma miejscami spodem .. ale to chyba raczej nie powód awarii prawda?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

niedziałające pokrętło regulacji temperatury

Post autor: muszkatobiasz » wt gru 30, 2014 19:38

najpierw zbadaj co dokładnie się stało bo może to być pierdoła typu spinka co trzyma kołnierz lionki a tak nakupujesz nie wiadomo co



Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

niedziałające pokrętło regulacji temperatury

Post autor: pawelek1z2 » wt gru 30, 2014 20:20

teoretycznie tak mi zasugerował gość który ma mi to robić. Nie było to rozbierane całe żeby obadać, bo cały czas auto potrzebne. a zakładając, że będzie niepotrzebne, spróbuję się albo dogadać na zwrot ze sprzedającym albo sam to wystawię. Z drugiej strony to raczej o spadniętych zapinkach pękniętych pancerzach mówią na forum..



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

niedziałające pokrętło regulacji temperatury

Post autor: muszkatobiasz » wt gru 30, 2014 20:32

zrobisz jak uważasz ale ze zdjęcia widać że linki idą od strony kierowcy i jeśli dobrze sprawdzisz po lince która to, to zobaczysz gdzie idzie i czy steruje dźwignią



Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

niedziałające pokrętło regulacji temperatury

Post autor: pawelek1z2 » wt gru 30, 2014 20:37

linka przy mechanizmie pokretel i mechanizm pracuje wszystko prawidlowo... nawet taki wyczuwalny opor taki jak wczsniej



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

niedziałające pokrętło regulacji temperatury

Post autor: muszkatobiasz » wt gru 30, 2014 20:41

a przy nagrzewnicy mechanizm działa nie przy pokrętle



Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

niedziałające pokrętło regulacji temperatury

Post autor: pawelek1z2 » wt gru 30, 2014 20:52

na tyle na ile zdjęta konsola środkowa i spód kierowcy pozwalały ocenić gość stwierdził żebym się kręcił za nowym czymś takim. Może i faktycznie to tylko spinka, ale za dużo rozkładania, żeby w razie czego dopiero musieć się orientować dlatego chyba jednak zaryzykuję w ciemno 150zł wydać, bo podobne pieniądze za ponowne rozłożenie auta drugim razem zapłacę. pytanie tylko, czy muszę cały ten wielki mechanizm brać czy jakoś to jest rozbieralne.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

niedziałające pokrętło regulacji temperatury

Post autor: muszkatobiasz » wt gru 30, 2014 21:03

rozbieralne jest wszystko tylko nikt nie rozbierze żeby sprzedać kawałek tak samo jak coś poleciało w środku to kupić całość i założyć całość bo i tak trzeba to całe wymontować a co do grzania węże robią się gorące od nagrzewnicy i płynu ok?



Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

niedziałające pokrętło regulacji temperatury

Post autor: pawelek1z2 » wt gru 30, 2014 21:24

nie sprawdzałem tych węży. auto się zdecydowanie wolniej do temperatury pracy dogrzewa, ciepła się nie da wyłączyć a pzoatym to chyba innych ubocznych rzeczy nie ma.. sprawdze jutro temat węży



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

niedziałające pokrętło regulacji temperatury

Post autor: muszkatobiasz » wt gru 30, 2014 21:34

pawelek1z2 pisze: auto się zdecydowanie wolniej do temperatury pracy dogrzewa
wiadomo jest chłodniej ale sprawdź stan płynu i węże



Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

niedziałające pokrętło regulacji temperatury

Post autor: pawelek1z2 » wt sty 20, 2015 18:07

gdyby ktoś szukał rozwiązania... wypadł trzpień przekładający ruch linki na obrót otwierania zamykania nawiewu na nagrzewnicę... poskładane. wystarczy zrzucić tunel środkowy i jest dostęp. pozdrawiam:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości