Wszystko wymienione a napinacz dalej skacze pomocy???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sebo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw paź 07, 2010 18:07

Wszystko wymienione a napinacz dalej skacze pomocy???

Post autor: sebo77 » ndz sie 10, 2014 09:47

Witam sory za zakładanie nowego tematu ale jestem załamany wymieniłem wszystko co możliwe czyli sprzegiełko alternatora,rolke prowadzoca,no i napinacz a on dalej skacze na pasku a do tego nie mogłem wkręcic jednej z trzech śrub od napinacza padł gwint na tej sierodkowej zaznacze ze wszystkie śruby odkreciły sie tak samo bez problemu tylko podczas wkrecania z iedna z nich zaczęła się obkrecac i koniec chodzi o tą najdłusza śrube zaznacze ze przy dokrecaniu tej felernej śruby nie uzyłem dużej siły zaczeła sie obracac gdy dokrecalem jom samą przedłóżką od grzechodki .Mam dwa zasadnicze pytania dlaczego napinacz dalej skacze a drugie czy napinacz moze byc tylko na dwuch śrubach one dobrze sie dokreciły i trzymają.Sory za marudzenie ale mam już dosyć tego auta i prosze o podpowiedzi we wtorek wyjeżdzam nad morze i mam nadzieje że napinacz nie odpadnie po drodze.Pozdrawiam



markan02
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr paź 28, 2009 16:23

Wszystko wymienione a napinacz dalej skacze pomocy???

Post autor: markan02 » ndz sie 10, 2014 23:07

Miałem podobny problem, jak się okazało łożyska w alternatorze były padnięte (zwłaszcza to mniejsze)


Obrazek

sebo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw paź 07, 2010 18:07

Wszystko wymienione a napinacz dalej skacze pomocy???

Post autor: sebo77 » pn sie 11, 2014 10:52

Dzieki moze jeszcze ktoś coś podpowie zaznacze ze napinacz skacze tylko na zimnym silniku po nagrzaniu jest wmiare ok Pozdrawiam.



grinio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 27, 2006 18:34
Lokalizacja: Piwniczna

Wszystko wymienione a napinacz dalej skacze pomocy???

Post autor: grinio » wt sie 12, 2014 13:48

a jak wygląda koło pasowe wału?? może ono jest już zużyte i trzeba wymienić na nowe. Jeżeli ono nie pracuje równo to może być powodem. Nie kupuj żadnych podróbek bo to wyrzucanie kasy. ja u siebie najpierw używke kupiłem była do d..y potem zamiennik, był jeszcze gorszy aż w końcu kupiłem oryginał i mam spokój.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Wszystko wymienione a napinacz dalej skacze pomocy???

Post autor: Sztomel » czw sie 14, 2014 17:21

Sytuacja identyczna jak u mnie. Alternator pracuje swobodnie. Jego koło pasowe wraz ze sprzęgłem jednokierunkowym wymienione a już szlag trafił kolejny napinacz paska - rozwaliło już amortyzator teleskopowy - fakt, że zamiennik. Zanim założę nowy to wymienię koło pasowe wału bo widzę na nim bicie a z tego co wiem to w nim pada z czasem tłumik drgań skrętnych i chyba na to właśnie u mnie wskazuje a zatem wymiana koła pasowego wału i zarazem napinacza paska jednocześnie. Napinacz szaleje i go wyraźnie słychać jak chcę włączyć klimatyzację - stuk taki, że głowa boli, bez niej jako tako jeszcze zipie.


Obrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wszystko wymienione a napinacz dalej skacze pomocy???

Post autor: Michał_1977 » pt sie 15, 2014 08:52

Sztomel pisze:Zanim założę nowy to wymienię koło pasowe wału
To samo miałem właśnie zasugerować.
Sztomel pisze:z tego co wiem to w nim pada z czasem tłumik drgań skrętnych
Otóż to :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Wszystko wymienione a napinacz dalej skacze pomocy???

Post autor: Detektor » sob sie 16, 2014 15:52

sebo77 pisze: wymieniłem wszystko co możliwe czyli sprzegiełko alternatora,rolke prowadzoca,no i napinacz a on dalej skacze na pasku
czyli jednak nie wymieniłeś wszystkiego, ja od siebie mogę jeszcze potwierdzić że najprawdopodobniej winne
będzie koło pasowe wału. Miałem podobną historię w firmowym aucie tyle że ja szybko namierzyłem winowajcę
bo poprostu zrzuciłem pasek i ręcznie sprawdzałem po kolei wszystkie koła pasowe i rolki.
No i okazało się że koło pasowe wału powiedziało dość. Wymieniłem już samo to koło bo napinacz miałem świeży
i wszystko wróciło do normy.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

sebo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw paź 07, 2010 18:07

Wszystko wymienione a napinacz dalej skacze pomocy???

Post autor: sebo77 » sob sie 23, 2014 12:38

Cześć dzieki za podpowiedzi ale mam takie pytanie moim zdaniem jakby w moim przypadku było walniete koło pasowe wału to napinacz skakał by cały czas a umnie on szaleje najbardziej na zimnym silniku potem jest ok chodzi pasek ruwno jak dobrze rozumuje to jak by kolo pasowe wału było wlniete to napinacz by skakał cały czas a umnie tak nie jest.Pozdrawiam i prosze o komentaz.



sebo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw paź 07, 2010 18:07

Wszystko wymienione a napinacz dalej skacze pomocy???

Post autor: sebo77 » ndz gru 28, 2014 20:49

Sory że wracam do tematu czy ktos ma moze jeszcze jakies sugestie co do mojego przypadku i mam pytanko jakiej firmy polecacie kolo pasowe wału.Pozdrawiam



grinio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 27, 2006 18:34
Lokalizacja: Piwniczna

Wszystko wymienione a napinacz dalej skacze pomocy???

Post autor: grinio » pn gru 29, 2014 11:50

corteco :)
Wymieniałem na tańsze zamienniki i było jeszcze gorzej.
Więc lepiej od razu kupić porządne
Pozdrawiam



sebo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw paź 07, 2010 18:07

Wszystko wymienione a napinacz dalej skacze pomocy???

Post autor: sebo77 » ndz lis 15, 2015 21:13

Winne ponosiła dwu masa po wymianie wszystko ustało pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Wszystko wymienione a napinacz dalej skacze pomocy???

Post autor: Sztomel » ndz lis 15, 2015 23:31

U mnie nie ustało bo koło pasowe wału silnika nadal nie jest wymienione a nie jest to wina koła dwumasowego bo mam wymienione na jednomasowe wraz z kompletnym sprzęgłem z VR6 (tarcza, docisk, łożysko wyciskowe i łapa docisku oraz sprzęgło jednokierunkowe alternatora).


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości