Ogromne spalanie mkIV 1.8T 20V AUM

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Galagher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 16, 2014 04:31

Ogromne spalanie mkIV 1.8T 20V AUM

Post autor: Galagher » pn gru 22, 2014 22:59

Panowie, wesprzyjcie wiedza w problemie=spalanie ok.16 litrów!
-niedawno leciał na baku ok.800km,teraz zaledwie 300km
-vag nie wykazuje żadnych błędów
-olej i filtr silnika wymieniony (po a nie przed w/w)
-nie stracił mocy
-skrzynia automat
-rocznik 2001, przebieg 67tysiecy km

Zaczęło się dziać gdy przez przypadek (głupotę) najechalem osłona plastikowa silnika na krawężnik i na autostradzie zaczęła latać i hałasować -wyrwałem rozwalona osłonę. Od tego czasu zdechła klima i nawiew. Zaczęło się takze bardzo wysokie spalanie.

Jestem w Japonii a tu naprawa to masakra koszty, nie ma możliwości użyczenia kanału by wleźć pod spod.
Wszędzie odsyłają do dealerów VW a tam podają koszty które przekraczają zakup tego samochodu!

Pozdrawiam i dziękuje tym, którzy nakieruje mnie co może być przyczyna-wówczas będę w stanie powiedzieć w warsztacie tanim co maja zrobić lub wymienić -to chyba jedyny ratunek.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Ogromne spalanie mkIV 1.8T 20V AUM

Post autor: -=ren=- » wt gru 23, 2014 11:54

zajrzyj pod auto chociaż na lewarku, sprawdź jak wygląda po tej przygodzie z krawężnikiem. Zacznij pod przejrzenia podstawowych rzeczy... Połączenie dolotu od filtra przez ic do przepustnicy - czy wszystko jest szczelne lub nie zatkane. Sprawdź stan wężyków podciśnień itp, sprawdź wiązki kabli gdzieś nisko, czy może nie ucierpiała sonda. Musi być jakaś przyczyna...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Galagher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 16, 2014 04:31

Re: Ogromne spalanie mkIV 1.8T 20V AUM

Post autor: Galagher » wt gru 23, 2014 14:20

-=ren=- pisze:zajrzyj pod auto chociaż na lewarku, sprawdź jak wygląda po tej przygodzie z krawężnikiem. Zacznij pod przejrzenia podstawowych rzeczy... Połączenie dolotu od filtra przez ic do przepustnicy - czy wszystko jest szczelne lub nie zatkane. Sprawdź stan wężyków podciśnień itp, sprawdź wiązki kabli gdzieś nisko, czy może nie ucierpiała sonda. Musi być jakaś przyczyna...
Tak muszę zrobić, dzięki za sugestie. Zaglądałem już pobieżnie, gdy wymieniali olej,golf był wówczas podniesiony, zleciłem im sprawdzenie ale Nie byli w stanie nic znaleźć na szybko. Usługi w Tokio są b.drogie, dealer VW za wymianę kompresora AC chciał wziąć więcej niż 150tys jenów to 1500usd. Już raz zapłaciłem za tzw. Check up -110usd ,wywalone w błoto.
Brakuje mi naszych warsztatów :)



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Ogromne spalanie mkIV 1.8T 20V AUM

Post autor: -=ren=- » wt gru 23, 2014 19:18

Galagher pisze:Brakuje mi naszych warsztatów
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma...

Ale mimo wszystko trzeba sie jakoś zaczepić, któryś układ nie jest sprawny... A nie odczuwasz żadnych problemów z prędkością maksymalną? trzeba by najpierw sprawdzi ć wszystkie czujniki ich niewłaściwe działanie przekłada się na podwyższone spalanie.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Ogromne spalanie mkIV 1.8T 20V AUM

Post autor: Fastener » wt gru 23, 2014 20:56

Kolego sprawdź okablowanie pod autem zwłaszcza z prawej strony auta ( lewej jeśli patrzysz od przodu ) prawdopodobnie masz nieszczelność układu doładowania bądź urwałeś jakiś ważny czujnik np czujnik doładowania. Jeśli masz jakieś poważne nieszczelności powinieneś odczuć brak mocy silnika.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2808
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Re: Ogromne spalanie mkIV 1.8T 20V AUM

Post autor: waski1 » wt gru 23, 2014 21:10

Fastener pisze:Kolego sprawdź okablowanie pod autem zwłaszcza z prawej strony auta ( lewej jeśli patrzysz od przodu ) prawdopodobnie masz nieszczelność układu doładowania bądź urwałeś jakiś ważny czujnik np czujnik doładowania. Jeśli masz jakieś poważne nieszczelności powinieneś odczuć brak mocy silnika.
No trochę dziwne to dla mnie.Czemu błędów w ECU brak?



Galagher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 16, 2014 04:31

Re: Ogromne spalanie mkIV 1.8T 20V AUM

Post autor: Galagher » wt gru 23, 2014 21:35

Fastener pisze:Kolego sprawdź okablowanie pod autem zwłaszcza z prawej strony auta ( lewej jeśli patrzysz od przodu ) prawdopodobnie masz nieszczelność układu doładowania bądź urwałeś jakiś ważny czujnik np czujnik doładowania. Jeśli masz jakieś poważne nieszczelności powinieneś odczuć brak mocy silnika.
Właśnie braku mocy nie ma. Lekko mu docisnę i wciska w fotel :) z opóźnieniem wiadomym dla automatu, ale kopa mu nie brak.



Galagher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 16, 2014 04:31

Re: Ogromne spalanie mkIV 1.8T 20V AUM

Post autor: Galagher » wt gru 23, 2014 21:40

waski1 pisze:
Fastener pisze:Kolego sprawdź okablowanie pod autem zwłaszcza z prawej strony auta ( lewej jeśli patrzysz od przodu ) prawdopodobnie masz nieszczelność układu doładowania bądź urwałeś jakiś ważny czujnik np czujnik doładowania. Jeśli masz jakieś poważne nieszczelności powinieneś odczuć brak mocy silnika.
No trochę dziwne to dla mnie.Czemu błędów w ECU brak?
Błędów nie wykazuje, pytanie czy przy odcięciu np. Sondy lub kompresora AC VAG wykazuje brak podzespołu czy uszkodzenie wiązki elektrycznej? Tego nie wiem, może po odcięciu przewodów felerna osłona nie ma co zaczytac bo dla ecu urządzenia nie ma ??



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2808
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Ogromne spalanie mkIV 1.8T 20V AUM

Post autor: waski1 » wt gru 23, 2014 21:47

Galagher pisze: pytanie czy przy odcięciu np. Sondy
Gdybyś uciął przewody od sondy ecu wali błąd od razu.



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Ogromne spalanie mkIV 1.8T 20V AUM

Post autor: Fastener » wt gru 23, 2014 22:17

Tak jak wyżej... wiesz co sprawdź przewody paliwowe bo chyba paliwo ucieka. Przewody idą od pompy paliwa pod siedziskiem tylnim poprzez podwozie auta widoczne pod autem z lewejj strony aż do komory silnika również lewa strona. Myślę, że masz gdzieś wyciek w okolicach właśnie tylnego lewego koła. Albo jeździsz od świateł do świateł z nogą w podłodze i biorąc do tego automat to możesz się spodziewać spalania 13-16l na 100 km



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2808
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Ogromne spalanie mkIV 1.8T 20V AUM

Post autor: waski1 » wt gru 23, 2014 22:25

Fastener pisze:wiesz co sprawdź przewody paliwowe bo chyba paliwo ucieka
No też się nad tym zastanawiałem.Warto sprawdzić tak jak piszesz.



Galagher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 16, 2014 04:31

Re: Ogromne spalanie mkIV 1.8T 20V AUM

Post autor: Galagher » wt gru 23, 2014 22:27

Fastener pisze:Tak jak wyżej... wiesz co sprawdź przewody paliwowe bo chyba paliwo ucieka. Przewody idą od pompy paliwa pod siedziskiem tylnim poprzez podwozie auta widoczne pod autem z lewejj strony aż do komory silnika również lewa strona. Myślę, że masz gdzieś wyciek w okolicach właśnie tylnego lewego koła. Albo jeździsz od świateł do świateł z nogą w podłodze i biorąc do tego automat to możesz się spodziewać spalania 13-16l na 100 km
Wycieków nie ma,trudno by było nie zauważyć i nie wyczuć . Nogi w podłodze takze nie ma.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Ogromne spalanie mkIV 1.8T 20V AUM

Post autor: -=ren=- » wt gru 23, 2014 23:03

Galagher, nie wiem jak jest tam gdzie obecnie przebywasz, ale czy 180 konne auto wagi mk4 z automatem ma szanse wychodzić poniżej 6 litrów na 100 kilometrów? bo to nawet diesle o porównywalnych osiągach, a nawet i mniejsze miałyby problem żeby zejśc do takiego wyniku... Chyba że jedziesz 750km non stop na autostradzie przy prędkości 85 na godzinę...

Moja dwulitrowa stara benzyna pali na mieście 12 litrów... a twoje auto miałoby połowę tego?


vwlifestyle.pl
Obrazek

Galagher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 16, 2014 04:31

Re: Ogromne spalanie mkIV 1.8T 20V AUM

Post autor: Galagher » wt gru 23, 2014 23:49

-=ren=- pisze:Galagher, nie wiem jak jest tam gdzie obecnie przebywasz, ale czy 180 konne auto wagi mk4 z automatem ma szanse wychodzić poniżej 6 litrów na 100 kilometrów? bo to nawet diesle o porównywalnych osiągach, a nawet i mniejsze miałyby problem żeby zejśc do takiego wyniku... Chyba że jedziesz 750km non stop na autostradzie przy prędkości 85 na godzinę...

Moja dwulitrowa stara benzyna pali na mieście 12 litrów... a twoje auto miałoby połowę tego?
1-150KM a nie 180 to silnik AUM
2-przejeżdżał spokojnie 800 kilometrów na baku
3-kto mówił, ze ma palić 6 litrów



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości