parujące szyby po raz setny

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

parujące szyby po raz setny

Post autor: pawelek1z2 » wt gru 09, 2014 21:55

Haki, dwie klapy? sprawdzałem tą którą widać po wyjęciu pyłkowego. ale jednak słychać i czuć że obieg sięzamyka i otwiera.. na chwile obecną tak jak napisałeś po jeździe zostawiam drzwi otwarte niech sie wyrówna temperatura i wilgotność. podsufitka u mnie i relingi zdecydowanie odpada.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

parujące szyby po raz setny

Post autor: Qto » wt gru 09, 2014 22:01

pawelek1z2 pisze:dwie klapy?
tak dwie...i to ta druga jest ważniejsza bo szczelniej zamyka obieg. Drugą klapkę możesz wyczuć za schowkiem pasażera, nad nogami...jest kratka przez którą można włożyć palec i wyczuć klapkę pokrytą gąbką. Klapka przy samej kratce = obieg otwarty...klapka wyżej to obieg zamknięty lub częściowo otwarty. Ja u siebie już tyle stoczyłem walk z tym V71 że ręce opadają...obecnie klapki ustawione ręcznie i silniczek odłączony. Przerabiałem trzy silniczki ale każdy miał już na tyle zmęczoną zębatkę że nie dało się jakoś sensownie tego odratować.



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: parujące szyby po raz setny

Post autor: amatorek » wt gru 09, 2014 23:01

Śledzę temat ciekawy finału.A Qto wiedział i powiedział( ze są 2 klapki),, chociaż XV2 mówił o v71 ,Haki wyrażnie to powiedział . Jeśli to będzie ta przyczyna parowania auta, to kto POMÓGŁ?
pawelek1z2 będzie HEPI!!!
Każdy z forumowiczów coś wniósł do tematu, po to jest forum.
Ostatnio zmieniony ndz sty 11, 2015 14:25 przez amatorek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

parujące szyby po raz setny

Post autor: Michał_1977 » śr gru 10, 2014 07:38

amatorek pisze:Każdy z forumowiczów coś wniósł do tematu, po to jest forum
Ja też wniosłem :grin: bo na początku najechałem kursorem myszy na zsyp i miało być po temacie :rotfl:
Co do dwóch klap,to szczerze sam jestem zaskoczony :shock: Czy tak samo będzie w A3 8L z climatronikiem? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: parujące szyby po raz setny

Post autor: amatorek » śr gru 10, 2014 16:48

Chwała Ci za to Michał_1977 być może pomogłeś najbardziej nie zsypując tematu.
Ale pawelek1z2 ma klime manualną.Czy też może mieć 2 klapki?
Na razie milczy,opił się ze szczęścia że może normalnie jeżdzić furą??? czy...



Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

parujące szyby po raz setny

Post autor: pawelek1z2 » śr gru 10, 2014 19:47

amatorek, bez zgryźliwości i ironii - tak mam drugą klapkę i chwała jej DZIAŁA ile razy chcę tyle razy się otworzy zamknie aż miło... i tylko nie wiem czy się z tego cieszyć czy nie.



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: parujące szyby po raz setny

Post autor: amatorek » śr gru 10, 2014 21:02

Kolego, ja działam w dobrej wierze, nikomu żle nie życzę,a tym bardziej Tobie.
Byłem przekonany że masz problem z głowy,że druga klapka była powodem problemu w Twojej furze(sam byłeś zaskoczony informacją o 2 kl.)
Proszę nie wyżywaj się na mnie że problem pozostał?.Pozdrawiam i życzę powodzenia!! :okej:



Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

parujące szyby po raz setny

Post autor: pawelek1z2 » śr gru 10, 2014 21:06

amatorek, broń Boże nie wyżywam - miałem cichą nadzieję, że nagle ktoś mi poda rozwiązanie na tacy i będzie po problemie bo wszystko co koledzy tutaj przerabiali mnie nie dotyczy. RACZEJ NIE DOTYCZY.. moglibyśmy ponownie przyglądać się nagrzewnicy, ponownie oględziny klap robić i szukać wody w aucie. Mówiąc szczerze powoli mam dość a czasu i warunków nie mam by wypruć cały środek i przelewowo może problem próbować znaleźć...



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

parujące szyby po raz setny

Post autor: Eyk88 » czw gru 11, 2014 02:06

Uszczelki na dookoła szyb i na wszystkich drzwiach i klapie git są?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

parujące szyby po raz setny

Post autor: Qto » czw gru 11, 2014 03:26

jeżeli klapki działają a szyby tak Ci parują...to nie wierzę że nie masz mokro w aucie. Zdejmij plastikowe poszycie progu i wsuń rękę pod wykładzinę przy każdej furtce...w bagażniku pod lampami sucho ? No i czy w samej nagrzewnicy nie ma wody ?? Wykręć schowek, wentylator i obadaj temat...bywa tak że z podszybia dostaje się woda do nagrzewnicy (np pęknięcie obudowy filtra) i jest kaszana. Dodatkowo odpływ z klimy jak nie sprawdzałeś

amatorek pisze:Qto wiedział nie powiedział( ze są 2 klapki)
nie wiem o co Ci chodzi...opisałem gdzie jest i jak mniej więcej sprawdzić czy działa druga klapka. Pierwszą autor tematu widział...widział że działa, to co miałem o niej pisać...
Jeżeli zarzucasz mi że nie chciałem pomóc...najważniejsze że Ty pomogłeś
ja zawsze staram się pomóc najlepiej jak potrafię...pod warunkiem że ktoś wykazuje własną inicjatywę a nie czeka aż się samo naprawi.



Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

parujące szyby po raz setny

Post autor: pawelek1z2 » czw gru 11, 2014 15:19

Pchałem łapy przy każdych drzwiach pod wygłuszenie w okresie po 3dniowym deszczu i nie wyczuwałem wilgoci.. przy lampach i ogólnie w bagaju też wiór. Co do oceny sprawności uszczelek to nie wiem w jakim stanie są i czy są ok czy nadają się do wymiany więc się nie wypowiem...



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

parujące szyby po raz setny

Post autor: XV2 » czw gru 11, 2014 17:29

Weź szlauch i polewaj całe auto woda szukaj czy gdzieś mokro się zrobi.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: parujące szyby po raz setny

Post autor: amatorek » czw gru 11, 2014 21:02

Qto :pub: ] przepraszam ,to nie tak miało być, nie było moim zamiarem przedstawiać braku dobrej woli z Twojej strony.Strzeliłem sobie samobója :banghead:
Niech na moje usprawiedliwienie wpłynie fakt, że emocjonowałem się tematem i nie przemyślałem tego że mogę kogoś urazić pisząc posta.
Chylę czoła przed Twoją wiedzą.Posiadając ją,pomagasz użytkownikom forum i chwała Ci za to!!!

Pozdrawiam :blush:
Ostatnio zmieniony ndz sty 11, 2015 14:30 przez amatorek, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

parujące szyby po raz setny

Post autor: pawelek1z2 » czw gru 11, 2014 21:07

piękny dziś wieczór mamy panowie.. i szyby piękne ( nic nie parowało ) były.. cholera coraz bardziej zaczynam się zgadzać, że nei wilgoć a WODA po prostu jest moim problemem.. ktoś z okolic Lublina może chciałby zarobić i zajrzeć do tej tit tit nagrzewnicy? lub czegoś innego typowanego na drugim miejscu..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości