Głosna praca silnika 1.9 TDI AHU

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Głosna praca silnika 1.9 TDI AHU

Post autor: karol8114 » wt gru 14, 2010 20:26

Jeśli masz sprawne szklanki oraz poprawnie ustawiony kąt wtrysku to zostaje przyzwyczaić się do klekotania, po prostu głowica się już wyklepała, jakiś czas temu było to całkiem zrozumiale opisane na forum, może ktoś odgrzebie.



hary71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob lip 27, 2013 15:32

Głosna praca silnika 1.9 TDI AHU

Post autor: hary71 » wt gru 02, 2014 13:19

Podłączę się pod temat. Kilka miesięcy temu kupując golfa silnika pracował bardzo cichutko, wręcz mruczał a od kilku tygodni pracuje coraz głośniej tak jakby zrobiła się dziura w wydechu. Kłopot w tym że sprawdziłem cały wydech i jest szczelny (trzymałem rękę przy rurze i nigdzie nie czuć dmuchania nawet w tej cienkiej rurce od EGR) ale wyraźnie słychać że hałas dochodzi z komory silnika. To co tam mogłoby jeszcze hałasować tak jak dziurawy wydech? Dodam tylko że odkąd mam ten samochód to ma on dziwny zapach spalin. Nie czuć parafiną tylko tak jakoś chemicznie bardzo drażniąco. Auto pochodzi z autokomisu więc podejrzewam że dziady coś zakleili a teraz to się wypala i hałasuje tylko nie wiem w co zajrzeć. Sugestie mile widziane. Paliwo które tankuję to LOTOS Dynamic.


66 KW ALH 1/2 MFA

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Głosna praca silnika 1.9 TDI AHU

Post autor: italiano_83 » wt gru 02, 2014 13:54

Najlepiej by było jak byś nagrał ten dźwięk i wrzucił nagranie do tematu. Ja bym na początek sprawdził vagiem kąt wtrysku, to pierwsze co może generować głośniejszą pracę silnika. A potem skontrolował cały silnik pod kątem wycieków i zapoceń, czy też czarnych nalotów sugerujących przedmuchy, kolektor dolotowy/wylotowy - rurę łączącą kolektor wylotowy z egr.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 254 gości