Problem z dużym obiegiem.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Problem z dużym obiegiem.

Post autor: GTomekASZ » ndz lis 23, 2014 00:12

Witam
Problem dotyczy mk IV z silnikiem ASZ. Mam problem z dużym obiegiem, wydaje mi się że termostat nie otwiera obiegu. Co prawda silnik osiąga 90 stopni a przynajmniej tak pokazuje wskażnik ale dolny wąż od chłodnicy jest cały czas zimny. Myślałem, że to problem z termostatem, ale wymieniłem go dziś(przed wymianą sprawdziłem i działał) Wymieniłem termostat, odpaliłem auto chwilę pochodziło i osiągneło 90 na wyłączonym nawiewie, załączyłem nawiew wskaźnik wciąż pokazywał 90 jednak dolny wąż cały czas zimny, ubyło trochę płynu w zbiorniczku więc uzupełniłem stan i wybrałem się na jazdę próbną.(temperatura powietrza minus 2) Wskazówka cały czas pokazywała 90 po przejechaniu ok 10 km zatrzymałem się i sprawdziłem dolny wąż był zimny chłodnica też. Płyn w zbiorniczku jest gorący pojawiają się bańki więc zakładam że ma ok 90 tak jak pokazuje wskaźnik. Boję, się że mogę zagotować auto, ale wskaźnik nie pokazuje nic ponad 90 mimo tego że jest mały obieg. Czy możliwe jest że termostat przy takich temperaturach jakie mamy teraz ok 0 otwiera obieg tylko chwilowo i dolny wąż nie robi się ciepły? Bo na dole przy chłodnic jest na pewno bardziej zimny niż przy termostacie tylko nie wiem czy nie ogrzewa go przypadkiem temperatura silnika i to tylko złudzenie, że jest cieplejszy. Górny wąż jest ciepły, nie jakoś bardzo gorący spokojnie da się go trzymać w ręce i ściskać więc nie ma w nim jakiegoś wielkiego ciśnienia czy w związku z tym wina może leżeć po stronie korka? Czy muszę szukać problemu gdzie indziej typu zapchana chłodnica czy węże, nigdy nie sypałem żadnych uszczelniaczy Dodam tylko, że pompa wody była wymieniana jakieś 10 tys temu.Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale auto posiada webasto Proszę o pomoc chciałbym jak najszybciej rozwiązać problem, jakoś nie lubię gdy coś nie działa jak trzeba;)



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Problem z dużym obiegiem.

Post autor: pironet » ndz lis 23, 2014 10:18

jeśli trzyma temp i nie wybija płynu to nie wiedzę problemu.jeśli wybija płyn to jest problem bo wtedy prawdopodobnie nie ma obiegu ale ciężko powiedzieć czy z winy termostatu .Po nagrzaniu stopniowo powinien nagrzewać sie dolny wąż .Sięgnij ręką i sprawdz czy góra chłodnicy jest ciepła .może kijowy termostat albo złe zamontowany


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Problem z dużym obiegiem.

Post autor: GTomekASZ » ndz lis 23, 2014 10:32

Termostat był dobry sprawdzałem go założyłem Wahlera zamontowany też raczej poprawnie. Dziś trochę pojeżdzę i będę się starał kontrolować weże i chłodnice.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z dużym obiegiem.

Post autor: grg474 » ndz lis 23, 2014 12:08

przegrzewa się silnik? Rośnie temperatura do 100 stopni? Wywala płyn ze zbiorniczka? Jak nie to czy ty czasem nie szukasz sam problemów których nie ma?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Problem z dużym obiegiem.

Post autor: GTomekASZ » ndz lis 23, 2014 13:21

Chyba układ był zapowietrzony po wymianie, bo ubyło trochę płynu uzupełniłem stan i już jest ok:)
90 osiąga po ok 8km przy temperaturze powietrza w granicach 0. Ładnie trzyma 90 a i dolny wąż robi się ciepły przy termostacie.
Dzięki za odp



Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Problem z dużym obiegiem.

Post autor: gruszon18 » śr gru 10, 2014 18:18

To że nie wywala problemu nie znaczy że nie ma problemu. Bo może być uszkodzony czujnik, ale wtedy trzeba kompa i sprawdzić. Po za tym, jeśli wskazówka od nagrzewnicy się tylko ruszy i masz ciepłe powietrze z nagrzewnicy, nie wywala płynu i tym podobne to nie widzę sensu się martwić na zapas.



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Problem z dużym obiegiem.

Post autor: pironet » czw gru 11, 2014 21:07

gruszon18 pisze:To że nie wywala problemu nie znaczy że nie ma problemu. Bo może być uszkodzony czujnik, ale wtedy trzeba kompa i sprawdzić. Po za tym, jeśli wskazówka od nagrzewnicy się tylko ruszy i masz ciepłe powietrze z nagrzewnicy, nie wywala płynu i tym podobne to nie widzę sensu się martwić na zapas.
jedno zaprzecza drugiemu...to jest problem?czy nie ma sensu sie martwić?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
passatgl5
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 13, 2007 17:05
Lokalizacja: Bielsko/Kraków
Kontakt:

Problem z dużym obiegiem.

Post autor: passatgl5 » śr sty 07, 2015 08:57

U mnie jest jeszcze inny problem z układem chłodzenia a mianowicie:
Pcjent: MK4 AXR 1,9 z chłodnicą spalin i objaw jest: Silnik normalnie sie rozgrzewa, nie wychodzi powyżej 90 stopni, płynu nie wyrzuca a po jezdzie z prędkością powyżej 100 km/h silnik cały czas trzyma 90 stopni lecz po jakims czasie zaswieca sie kontrolka niskiego poziomu płynu, zaglądam do zbiorniczka a tam niemalże pusto... odkręcam korek poziom wraca idealnie do tego który był i tak za kazdym razem. Przy delikatnej jezdzie powolnej problem pojawia sie rzadziej, raz na 2-3 dni... W przeciągu 6 tys. km. nie ubylo nic płynu robi sie to wkurzające co to może byc? Do tego teraz doszedl problem z brakiem ogrzewania na biegu jałowym zauwazylem to jak zrobilo sie zimno. Kroki jakie zostały podjęte: - test obecności spalin w płynie - wynik pokazuje brak spalin, korek zmieniany byl 3 razy na nowy ori, nowy zamiennik, uzywany ori przekrecony z auta gdzie taki problem nie wytępuje i juz zaczyna mnie to wkurzac, węże są twarde - twardsze niż w aucie porównywanym.... pomóżcie co to może być


Był MK4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... hilit=lw5z" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest Pink Floyd: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=571536" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię tylne boczki bez dziur na głośniki Golf III Cabrio
Był Golf MK3 Pink Floyd 3D
Był Golf "S" MK1
Był Golf MK3 Avenue
Był Golf MK1 GTI Pirelli
Był Golf MK4 AXR
Było 2x POLO 6N2 1.4
Było A4 B6 AWX
Było A6 C6 2.0 TDI
Było A3 8P 2.0 TDI
Był Golf LX MK1
Jest Golf GL MK1
Jest Skoda Scala

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości