Wyskakujace kable WN

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ajejek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 15, 2014 22:10

Wyskakujace kable WN

Post autor: Ajejek » wt lis 11, 2014 13:59

Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem instalacji gazowej (mój golfik to mk3 1.8 aam (75 km), 94r.), od wczoraj zauważyłem, że na zimnym silniku (gdy na chwilke byl odpalony) drugi start silnika trwa strasznie dlugo (trzeba niem "chechłać około 10 sekund, potem "popyrka" około 5 sekund i działa normalnie ), korzystając z dnia wolnego od pracy zajrzałem pod maske. Wyciągając kable WN ze świec, okazały się troche okopcone (góra świec) oraz pospypało sie duzo sadzy, przelałem to specjalnym preparatem do czyszczenia styków. Później potestowałem golfa z odpalaniem (problem jakby zmalał, ale zaczął dziwnie "pyrkać". Otwierając maske, moim oczom ukazała się fajeczka od kabla WN latająca sobie swobodnie po komorze silnika. Oczywiscie jak najszybciej ją poprawiłem i wyruszyłem w test nr. 2. Inna fajka równiez wyskoczyła ze świecy, i tak cały czas (auto testowane bardzo dynamicznie, ale bez przesady), kable wciskane napoczątku mocno, potem bardzo mocno ( nawet doginane, by świece wchodziły jak najtrudniej). Czy powinienem mieć jakieś specjalne świece do instalacji gazowej, albo kable WN? proszę pilnie o odpowiedź, bo nie wiem, czy mam oddawać je na reklamacje czy co (kable to nie są jakies chińskie podróbki, tylko magnetti marelli, więc troche to dziwne). Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!!! :)



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Wyskakujace kable WN

Post autor: marcinek84 » wt lis 11, 2014 14:26

A czuć jakiś opór jak zakładasz kapturki na świece? Albo te kable mają złą konstrukcję albo masz świece które mają sam gwint a kable są na świece z taka szersza końcówka i nie ma styku. Można takie końcówki nakrecane kupić.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ajejek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 15, 2014 22:10

Wyskakujace kable WN

Post autor: Ajejek » wt lis 11, 2014 15:31

opór jest ale słaby (w porównaniu do omegi mojego ojca) oporu nie ma wogóle :P najdziwniejsze jest to, że zaczeło się to dziać tuż po zamonotwaniu instalacji gazowej, ale co ma piernik do wiatraka? 15 minut temu przejechałem sie po mieście (zrobiłem z 5 km) i dwa razy musialem gasic silnik, otwierac maske i zakladac kapturki (kable) bo powypadały, ale co najdziwniejsze, zawsze wypadają (licząc od lewej strony) 1, 2 i 3 kabel ze swiecy, ostatni kabel siedzi mocno. Kable i swiece byly kupowane w marcu badz kwietnu tego roku. I dopiero teraz coś się zaczeło dziać.... pierwszy raz sie z tym spotykam



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2829
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Wyskakujace kable WN

Post autor: bioly05011 » wt lis 11, 2014 16:03

a czasem nie zmieniałeś świec?


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Ajejek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 15, 2014 22:10

Wyskakujace kable WN

Post autor: Ajejek » wt lis 11, 2014 16:06

nie, od tąd jak je kupiłem ,są te same, chyba że....... zaraz zejde do auta i zobacze czy to ngk, bo jak nie, to ...... :D bynajmniej ja ich nie zmienialem, mam nadzieje ze osoby 3-ci tez nie



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2829
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Wyskakujace kable WN

Post autor: bioly05011 » wt lis 11, 2014 16:08

sprawdź tak jak pisze kolega marcinek84, bo nic innego nie pozostaje


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Ajejek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 15, 2014 22:10

Wyskakujace kable WN

Post autor: Ajejek » czw lis 13, 2014 15:28

No i sie wyjaśniło, ciężko było "dorwac te kapturki ale udalo sie", poprostu kable WN musialy juz puscic.... kapturki rozwiazaly sprawe :) DZiękuje koledzy!!!!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości